• 720
  maç özetlerini hiçbir kanala vermeyerek ulusal spor kanallarında komik görüntüler oluşmasına sebep olan kanal.
  izleyici pozisyonu görmüyor, maçı izleyemiyor ama erman toroğlu kendine ait ekrandan pozisyon analiz ediyor. dün de trt'de aynısı olmuştu.
  peki erman hoca görüntüyü nereden alıyor ki? bilmediğiniz bir link mi var acaba?
  (bkz: 2019 2020 )

  bein sports haber'in reytinglerine yansıyacak bu iş ve izleyicinin oraya kaymasını sağlayacak sanırım. zira şu anki tv izleyicisi a spor ve trtspor izleyicisi.
 • 721
  internet sitelerindeki mac ozetlerini bu sezon* da 3 dakika civarinda tutan super lig'in yayinci kurulusu.

  sakin gecen maclar neyse de, bol gollu, pozisyonlu maclarin ozetlerini 3 dk'ya sigdirmaya calisinca youtube'daki korsan mac ozetleri yayinlayan kanallarin videolarina benziyor koyduklari ozetler. ha bir de koyduklari ozetlerin kalitesi hala 480p.

  premier lig'in abd'deki yayincisi nbcsports ise maclar biter bitmez youtube'a 10 dakikanin uzerinde 1080p cozunurluklu mac ozetini bir saat icinde koyuyor. sonra marka degeri, vizyon vs.
 • 722
  maç özetlerini hiçbir kanala vermemeleri yaptıkları özetlerin çok kısa olması biraz midemi bulandıran kanal. maçların içinde olanlar olacak ve biz sadece onların gösterdiği kadarından haberdar olabileceğiz gibi.
  mesela diagne'nin pozisyonunda sadece bir defa düzgün bir açıdan ayağına basıldığını gördük ama ne hikmetse bir daha göremedik. tekrarlara bakan adam penaltı üfürülmüş dese kızmam yani. peki hakem penaltıyı vermese adamlar 3 dk özete bunu koymasa ne olacaktı?
  tabi internet çağında bunlardan kaçmak mümkün değil illaki bu işlerin peşinden koşup bunları yayınlayacak taraftarlar olur hatta elifin elle oynadığı pozisyon gibi yönetim de bunu paylaşır. ama ondan sonra da bunların tatavasından geçilmez korsan yayın bilmemne diye.
  velhasıl her bakımdan çok zor bir sezon bizi bekliyor.
 • 723
  la liga, premier lig, fransa ligi kendi youtube kanallarını kurup, 1080p olarak maç özeti yayınlayarak liginin izlenilebilirliğini arttırıyor. bizim ülkemizde ise kendileri, hala flash player gerektiren playerden özet yayınlıyor. üstelik 360p veya 480p olması muhtemel. gerçekten kendi ayaklarına sıkmaya devam ediyorlar. ayrıca süper lig için düzgün bir skorboard ve reklam yapmaları bir senelerini aldı.