• 628
  bu kafa yapısı ile üye kaybetmeye devam edecek platform;

  türkiye'de en çok taraftara sahip takım galatasaray. yurtdışında da bu böyle. eminim bein sports üyeliğinde de çoğunluk bize aittir.

  hal böyle iken bein sports ne yapıyor? yorumcularının çoğu fener ve beşiktaşlı yorumculardan oluşuyor. tek galatasaray'lı yorumcu tugay kerimoğlu. o da herzaman yayınlarda yer almıyor.

  sezon bitmeden "futbolun süperleri" diye bir organizasyon düzenleniyor ve 2 kupalı takımdan bir isim bile ödüle layık görülmüyor. sezonu kupasız kapatan başakşehir'den 4 futbolcu, beşiktaş'tan 5 futbolcu, küme düşme hattında gezinen fenerbahçe ve kasımpaşa'dan 1'er futbolcu yılın on birine seçiliyor ve ödül alıyor. 2 kupa kazanmış fatih terim ödül alamıyor ama tek kulvarda yarışmasına, bitime 10 hafta kala 8 puan önde olmasına rağmen şampiyonluğu kaybeden abdullah avcı ödül alıyor.

  kokusmus duzene elindeki görüntüleri manipülatif bir şekilde veriyor veya yine manipülatif amaca hizmet için vermiyor.

  sonuç olarak yayıncı kuruluş değilde yancı kuruluş olmaya ve türkiye'nin en büyük markası galatasaray'la uğraşmaya devam ederseniz zarar etmenizde kaçınılmaz.
 • 629
  beinsports üyeleri nasıl geri kazanır?

  1) tarafsız yayın yapacak. tarafsız görüntü hazırlayacak. yorumcuları taraf olmayacak.
  2) kim ne derse desin futbola sermaye yön veriyor. dolayısıyla kalitenin artması için baskı yapacak. yabancı sınırlaması temelli gündemden kalkacak.
  3) fiyatları normalleştirecek. sürümden kazanacak.

  kimse kusura bakmasın, ilk kurulduğu gün aldığım digitürk+bein aboneliğimi bu sene sonlandırdım. zira ben bu platformları futbol için evimde barındırıyorum. ben bu platformlardan futbol izleyemiyorsam, izlediğim futbol beni tatmin etmiyorsa, adalet duygum zedeleniyorsa para ödememe de gerek yok.

  bence bu şartlarda türk insanı ile ve galatasaray taraftarı ile uzlaşamıyorsa beinsports siktirolup gidebilir bu memleketten. zaten beinsports'un faydası ne? futbolumuzu uluslararası platforma taşımak. ligin marka değerini arttırmak. özellikle ilk iki madde uluslararası platformda ligimizin rağbet görmesini sağlayacak kaliteyi arttıracak temel etkenler. bunlar olmadıktan sonra trt yayınlasın, futbol herkese parasız olsun çok daha iyi.
 • 630
  sen cimrilik yapıp 5 6 gol olan maçları 2 dakikada özetlersen, zaten anasının amı gibi pahalı bir ülkede iki üç maç için aylık 100 lir istersen, 2 dakikalık özetlerde bile yanlı şekilde pozisyonları seçersen, galatasaray ile gereksiz yere uğraşırsan, yayınladığın ligde uygulanması düşünülen yabancı sınırı garabetine sertçe tepki göstermezsen, futbola destek yerine köstek olup tiyatrolaşmasına müsade edersen işte böyle göt gibi kalırsın.

  bence bu sorunlar gayet önemli. çözülsün bu sorunlar da bak nasıl satıyorsun dekoderleri.

  edit: ha bir de kanalda nedense bjkliler doluşmuş. bunu da yazayım.
 • 631
  şöyle bir gerçek var: süper ligi yayınlamaktan vazgeçerlerse, türk futbolu çok küçülür.
  mevcuttaki maaş politikaları ve avrupa başarı oranına bakıldığında da, ilk birkaç yıl çok büyük sıkıntı çeker.
  şu saatten sonra, tamam kardeş bırak git desen, fiyattan bağımsız, altyapı ve organizasyon olarak maçları yayınlayabilecek tek kurum var: trt. bu kulüpler birliğinin o tarafı denediğini hiç sanmıyorum.

  muhtemelen firmanın deklare ettiği bir zarar tutarı vardır.
  adamaların mevcut durumundan, teklif edilecek daha kötü her durum aslında sen bu işi yapma demek.
  firma, daha fazla zarar edecekse neden burada dursun ki? yak teminatımı, zararımı realize et diyip çekip gider.
  herşeye rağmen, ben yükleniciye gün sonunda, şu andaki durumdan daha iyi bir durum teklif edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

  önümüzdeki seneyi bu şekilde anlaşıp, ondan sonraki senelerde, hem çeşitlilik hem de pazarın değerini bulması açısından şimdiden araştırmaya başlanmalı, hatta; trt'nin yapabilirliği muhakkak işin içinde olmalıdır.

  kulüpler birliği bu konuda muhakkak akıllı davranmalı. galatasarayı dışlayarak, yokmuş gibi davranarak anca gazozuna maç yaparsınız. kulüplerin durumu ortada. borçlar almış başını gitmiş. en büyük gelir kalemi bir anda %40, hatta %50 aşağı inme riski var. sözkonusu türk futbolu diyip ortak akıl ile hareket edilmeli.
 • 634
  iş güçten ancak haftada bir oturup canlı maç izlerim onun dışında zaten insanın oturup haftada 4-5 maç izleyecek vakti olmuyor hal böyleyken kendilerinin istedikleri fiyatlar çok fazla geliyor bana.ayda izleyeceğim 4 maç için kalkıp yüz küsür tl vermek ve 12 ayında neredeyse 3-4 ayı boş geçerken bin küsür tl izleyeceğim 34 maç için çok fazla paket çeşitlilikleri çok az benim gibi taraftarlara yönelik uygun paketler hazırlarlarsa belki daha fazla üye olmayı düşünecek insan çıkar.
 • 635
  online maç yayınlarında kalite kalite uygun-seçenekli bir fiyat belirlemesi yapıp bizi internette korsan yayın yapan yerleri şikayet etmekten kurtarması gereken yayıncı kuruluş.

  mesela internetten 480p yayınlar için taahhütsüz şekilde ayda 15tl gibi bir fiyat belirleseler, ya da maç başı 3-5tl gibi bir fiyat bu kalitede, satın almayı düşünebilirim. bu hamle korsanın da önüne geçecektir ve daha çok gelir elde edilecektir.

  ha ama bana türkçe spikerli yayını dayatmayacak. varsa başka dilde spikerli yayını ya da spikersiz yayını tercih edebilmeliyim. galatasaray düşmanı yorumcularıyla maçları çekilmiyor.

  şikayet etmelik korsan yayınlarda tüm bu seçenekler sunulabilirken para verdiğim yerden bu hizmeti alamazsam kapatırım üyeliğimi.
 • 637
  özetleri çok hızlı şekilde yayınlamaları gerektiği için kendilerine anlayış göstermemiz gerekiyormuş.

  maç esnasında özete konacak pozisyonları bir taraftan işlemeye başlasalar oyuncular soyunma odasına gitmeden 15 dakikalık özeti hazırlarlar. ülkenin neredeyse en büyük toplumsal ve siyasi olayı için bunun altından kalkacak teknoloji ve personele sahip değillerse bıraksınlar zaten bu işi.
 • 638
  fiyat politikasının pahalı olduğunu düşünmüyorum. haftada 4 maç kahveye maç izlemeye gitsek cebimizden en az 50 lira para çıkar. 120 liraya tsl ile beraber bir sürü lig ve avrupa maçlarını da düşünürsek gayet normal. 2008 yılında spor paketine 68 lira odedigimi düşünürsek şuan fl pakete 120 lira bence çok abartı değil, sorun bizim paramizin değerinin olmaması. ben kalmaları taraftarıyim, kalmazlarsa kim işaret edilecekse o alacaktır ve sonu hüsran olacaktır.
 • 639
  kendileri ile olan sözleşmemi bu sene malum olaylardan dolayı sonlandırmıştım.

  kalite vs durumlarını geçeceğim, bence en büyük sorun tff ve ipleri elinde tutan malum kişiler. bu seviyede adamlar olduğu müddetçe kimse oturup o kadar para vermez.

  hem galatasaraylılar hem de rakip taraftarlar ülkede tff’nin adil olmadığına inanıyor ve buna yönelik tepkilerini anca bein üzerinden gösterebiliyorlar. neden? hem bu çapsızlar eleştiriden kendilerine pay çıkartmıyor hem de taraftarın tek tepki koyabileceği şey abonelik.

  bu sebepten tff’nin düzgün çalışması konusuna odaklanmaları lazım ki hala yabancı sınırından bahseden adamlarla ne konuşacaklar?