• 621
  daha ülkemize geleli kaç yıl oldu da çekilme kararı almışlar? geçiniz. yayınlarını izleyen dikkatli seyirciler, net şekilde yabancı sınırını yerin dibine soktuklarını görebilir. olay bence bizim de istediğimiz gibi yabancı sınırıyla ilgili. zira ülkemize geldiklerinde futbolun şu andaki standartları onlara söz verilmişti. profesyonel dünyada öyle paldır küldür kural değiştiremezsin. adamın canına işte böyle ot tıkarlar. giderlerse memlekette futbol sektörü büyük sekteye uğrar ve bundan da kimseye fayda gelmez. inanın bu güzel sözlük ortamı bile futbolun kalitesizliğinden, kısa zamanda chernobyl’i andıran bir moda girebilir.
 • 622
  super lig yayin haklarindaki sabit kur konusunda bilgi kirliligi olan kurulus.

  ihale bedeli olan 500 milyon dolarin yarisi, ihale zamanindaki kur olan 3.26’nin enflasyona gore artan degerinden, kalan yarisi guncel kurdan odeniyor. gectigimiz sezon uygulanan 3.77 tl/usd kuru bu enflasyon duzenlemesi sonucu. yuvarlak hesap %20 enflasyonla gelecek sezon yarisi 4.50 lira kurdan, kalan yarisi da guncel 5.80-6 lira civari kurdan odenecektir.

  kisacasi kuluplerin yayin geliri artisi enflasyonla kur farkinin ortalamasi gibi oluyor. bu sayede kur riskini sadece bein ustlenmiyor. zaten ustlense batardi.
 • 624
  https://www.instagram.com/...igshid=1lythlw2bairh

  beinsports’un yaptığı açıklama hikaye. işin aslı hatırı sayılır abone kaybına uğradılar ve karları sıfırlandı. henüz zarar ettikleri kanaatinde değilim ama önümüzdeki sezon için aboneliğini yenilemeyecek olanlarla hatırı sayılır zarar edecekleri kesin.

  abonelerinin %40’ı galatasaraylı bu kesin. yaklaşık 80 bine yakın abone iptali olduğunu düşünüyorum. bu sezon başı iptallerin üçyüz bine yaklaşacağını düşünürsek zarar bayağı katmerli oluyor.

  beinsports, 21 haziranda ödemesi gereken yayın paralarını kulüplere ödemedi. 21 temmuz paralarını da zamanında ödeyemeyecek. kulüpler birliği ve federasyondan indirim talep edecek. kabul görmezse çekilirim tehdidini masaya koyacak.

  kulüpler birliği korsan bildiri yayınlayarak, fikret orman ve ali yıldırım koç işbirliği halinde galatasaray ve fatih terim’e saldırarak bu sonuca yol açmıştır. şimdi özellikle anadolu kulüpleri kara kara düşünüyor. çünkü herkes biliyor ki anadolu kulüplerini ayakta tutan sadece yayın gelirleri. diğer gelirler onların rutin giderlerini bile karşılamıyor. futbolcu maaşlarını ödeyebilmeleri için yayın geliri dışında bir alternatifleri yok.

  yayın gelirleri düşerse -ki bu gidişle kesinlikle düşecek- anadolu kulüpleri yönetici bulamayacaklar. büyük kulüpler ise küçülerek bir süre daha devam edebilirler ama onlar da uzun süre ayakta kalamaz. sonuçta bütün kulüplerin iflas etmesi kaçınılmaz olacak. peki ayakta kalma şansı olan takımlar hangileri. bence sadece galatasaray. çünkü hem şampiyonlar ligi geliri var, hem taraftar desteği en yüksek kulüp hem de gayrimenkul gelirleri var. üstelik şu anda üç büyüklerde net borç miktarı (1.4 milyar tl) en düşük takım.

  kısacası galatasaray’a yapılan her saldırı yapanın elinde patlar. umarım herkes aklını başına alır, nefret söyleminden vazgeçer ve adil bir lig olur. aksi halde her konuda olduğu gibi bu konuda da pike yaparak çakılır türk takımları.
 • 627
  https://www.bloomberght.com/...tmek-istiyor-2224837 renktaşlar bu kurumun zihinsel kapasitesindeki çöküşü ve içerisinde bulunduğu maddi açmazı anlatan bir giri paylaşmıştım #2519433 kurumsal erozyon kaçınılmaz, bu seviyeye düşürmeden masabaşı pazarlık yapabilirlerdi. marka değerini 2 paralık ettiler, eh alma karamehmet'in ahını çıkar aheste aheste gibi birşey olmuş bu.