• 182
  2022 yılı içinde yapacaklarsa 28 ocak saat 10.00'ı heyecanla beklediğini tahmin ettiğim yazarlardır. ben de aralarındayım.

  bu sene askere alınma tarihinin açıklanmasından 5 gün sonra ilk askere alım yapılıyor, yani 3 şubatta. zaten erken gitmeyi isteyen, her şeyini hazırlamış olanlar için fena değil ama celp tarihi tercihini yaparken sonraki tarihleri seçenler 3 şubatta kendini kışlada bulursa büyük sıkıntı.

  benim ilk dört tercihim eylül-ekim-nisan-mayıs oldu. bunlar nasıl olsa gelir diye sonraki ayları ellememiştim. şimdi hafiften tırsıyorum. yabancılarla çalışıyorum, adamlara nasıl diyeceğim "hadi ben kaçtııım" diye.

  genellikle tercih edilen aylar geliyor mu bilen usta bedelli askerlerimiz yeşillendirirse çok sevinirim.

  amme hizmeti editi: 28 ocakta tarihler ve yerler açıklanacak ama an itibariyle e devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulama hizmetiyle gideceğiniz tarihi öğrenebilirsiniz. burada dikkat edilecek husus şu, eğer bugün içinde bu belgeyi sorguladıysanız 12 saat suresince size eski belgeyi, yani 31.12.2021'e kadar askerlikle ilişiği yoktur ibaresi bulunan belgeyi gösterir. o yüzden ilk sorgunuzun üzerinden 12 saat geçtikten sonra güncel belgeyi gorebilirsiniz.

  ben yarına kadar dayanamam, hemen görmem lazım diyen renktaşlarımız pertem sitesi üzerinden askerlik durumu sayfasında askere gidecekleri tarihe ulaşabilirler.