• 3
  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçından sonra fatih terim’i eleştirenler için yine fatih terim başlığına “sezon sonu şampiyon olarak içerdekilerin ve dışardakilerin g*tünü yakacak hoca” şeklinde bir entry girmiş yazar. bu entrysi silindi ancak kendisi mi sildi yoksa moderasyon mu sildi onu bilemiyorum.
  şimdi ilk olarak herkes, istediği şahsı hakaret boyutuna varmadan eleştirmekte serbesttir. ama bu yazardan öğrendiğimiz kadarıyla terim’i eleştirenler “içeridekiler” oluyor ve eleştirdikleri için g*tleri yanıyormuş.
  aslında bu kadar uzun bir entry girmezdim bu yazar arkadaş için fakat şu yazmış olduğu şeyi ne benim için ne de buradaki veya dışarıdaki hiçbir galatasaraylı için söyleme hakkı olmadığını ifade etmek ve sözlüğün en hafif tabiriyle hakaret çöplüğüne dönmemesi için yazıyorum. yani şu sözlükte bir şeyler okurken hiç bu kadar üzüldüğümü, içerlediğimi de hatırlamıyorum.
  ben şahsım adına bu konuda moderasyonu göreve davet ediyorum. bu konuda gereği neyse yapılsın. yapılsın ki bu nezih sözlük hakaretin kol gezdiği bir yer olmasın. şahsen bu konuyu takip edeceğim.
 • 4
  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçından sonra fatih terim başlığına şunu yazmıştı.

  “sezon sonu şampiyon olarak içerdekilerin ve dışardakilerin g*tünü yakacak hoca”

  elbette görür görmez ihbar etmiştim, bir üstteki entryi okuyunca anımsadım, baktım ki silinmiş zaten.

  galatasaray sözlük'te yer alan farklı türden görüşlere saygımız sonsuz ama karakter zaafiyeti ve ahlak yoksunluğuna aynı müsamahayı gösteremeyiz, moderatörler de göstermemeli.

  burası terbiyesizlik yapıp insanların sinirini bozacağınız bir mecra değil, ne yazarsanız yazın ama edebinizle...
 • 5
  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçından sonra fatih terim başlığına yazdıkları kendisinin bu konudaki ilk vukuatı değildir.

  bu tavrından acilen vazgeçmesi gerekiyor. fatih terim'i haklı olarak savunmaya, övmeye çalışıyor ama hoca şurayı okusa sen sus der kendisine. çünkü onun tavrı, kullandığı kelimeler sadece fatih terim'i itibarsızlaştırıyor. aynı aşırı milliyetçilerin faşizme kayıp milliyetçiliği lekelemesi, aşırı sol gruplarında terörizme kayıp solu lekelemesi gibi. seviyor ama sevdiğini öldürerek.

  ayrıca kendisi yukarıda bahsettiğim bir önceki vukuatından dolayı yüzlerce yazarla aylardır sohbet ettiğim sözlükte ilk ve tek engellediğim yazardır.
 • 10
  söz konusu entry'i eleştirenlerden ziyade takıntılı tipler için yazdığını düşündüğüm yazar. misal müspet ivme ve doktor bastian sürekli terim'i eleştirir, ama ben takıntılı olmadıklarını bilirim ve sık sık açar okurum acaba ne yazmışlar diye. yanlış hatırlamıyorsam ikisini de kadroma ekledim. basıp basıp terim eleştirisi okuyorum. :) bir de takıntılı kişiler var; x ya da y fark etmez. birine kafayı takıyorlar ve mütemadiyen ona giydiriyorlar. :)

  bugün fatih terim başlığına "19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı'nda takımımıza gayet iyi top oynatmış, biraz geç kalsa da yerinde müdahaleler yapmış hocamız." yazmıştım, hemen en ofsayt entrylere düşmüş. :) düşünüyorum. kötü mü oynadık? hayır, iyi oynadık, hatta 60-65 dakika epey iyidik. terim bence doğru bir kadro çıkarttı, geç kaldığını da yazmışım. e daha ne? iyiye iyi, kötüye kötü demeyecek miyiz? neyin takınısı, amacımız galatasaray.