resim
Batuhan Ahmet Şen
Takım:Karagümrük
Mevki:Kaleci
Yaş:23
Boy:1.94
Uyruk:Türkiye
 • 111
  öncelikle kendisini hiç izlemediğimi, yazacaklarımın kendisiyle değil kulüp politikamızla alakalı olduğunu söyleyeyim.

  rakiplerimizin kalecilerine bakıyorum;
  ts: uğurcan çakır 26 yaşında 2019'dan beri 1. kaleci,
  fb: altay bayındır 24 yaşında 2019'dan beri fb'de 1. kaleci,
  bjk: ersin destanoğlu henüz 21 yaşında 2020'den beri 1. kaleci.
  yani hepsi de takımlarının as kalecisi olduklarında batuhan'dan oldukça gençtiler ve şu an 2-3 yıllık da tecrübe edinmiş durumdalar. bu yüzden kendisine hâlâ pişmesi gereken kaleci gözüyle bakmayı bırakmamız gerek. şunu kabul etmek gerekir ki, muslera bize maç ve kupa kazandırmak için ne kadar büyük bir avantaj ise, kaleci yetiştirmek için de o kadar büyük handikap. kulüp her mevkide gösterebildiği yenilenmeyi kalede gösteremedi maalesef fakat bunda muslera'nın müthiş galatasaray kariyerinin etkisini göz ardı edemeyiz tabi ki.

  ama muslera'nın yaşını da göz önünde bulundurursak, inşaallah batuhan karagümrük'te bu sene düzenli forma şansı bularak süper lig tecrübesi edinir ve güzel bir performans sergiler de seneye bizim de genç ve yerli kaliteli bir kalecimiz olur. yabancı sınırının olduğu ligde yerli kaleci büyük avantaj çünkü.
  sonuç itibariyle rakiplerine göre geç kalmış gözükse de, kalecilik mevkisi için daha önünde uzun yıllar olduğu aşikar. bu sene takımda okan kocuk kalacak gibi gözüküyor, onun başını yaktık inşaallah batuhan'ın başını yakmayız.
App Store'dan indirin Google Play'den alın