resim
Bartuğ Elmaz
Takım:Galatasaray U19
Mevki:Önlibero
Yaş:18
Boy:1.79
Uyruk:Türkiye
  • 414
    ciddi meziyetleri olan futbolcu. bir kere zayıf ayağı yok gibi bir şey, ağırlıklı olarak sağ ayağını kullansa da sol ayağı tahta değil, gidip soluyla topu çatala vurabiliyor mesela. saha görüşü çok iyi, oyunu açmayı biliyor. yerden, havadan uzun toplarda başarılı. hareketli ve duran toplara çok iyi vurabiliyor, ciddi bir şut yeteneği var. frikik, kornerlerde takımı için ekstra işler yapma potansiyeline sahip.

    gelelim zayıf yönlerine. güçlü bir futbolcu değil ancak bu geliştirilebilir bir durum. çünkü fizik yapısına bakılırsa kütle kazanabilecek gibi duruyor. biraz daha hacim kazanıp, ikili mücadelelerde daha iyi olmalı. defansif aksiyonlarını yetersiz buluyorum. top kapma, pas arası gibi defansif konularda zayıf. top sürmesi de kötü, öyle topla ilerleyebilecek adam eksiltecek birisi değil.

    tarz olarak aslında seri'yle benzerlik gösteriyor. orta sahanın merkezinde, topu yönlendiren isim konumunda. as takımda kendisi tipinde bir orta saha olmamasına rağmen hiç süre alamaması, kulübede bile oturamamasını imza krizine bağlamak istiyorum. bu oyuncunun yaşı geldi de geçiyor. süre verilmeyecekse kiralanmalı ki oyuncunun gelişimi sekteye uğramasın.