resim
Barış Alper Yılmaz
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:22
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
 • 942
  geçen seneden beri doğru dürüst forma görmemiş bir oyuncunun, üstelik hazırlık maçında * böylesine usta işi bir top kontrolü yapmasını ve arzulu oluşunu kimse beklemiyordu muhtemelen. bu yüzden, bir taraftar olarak kendisini tebrik ediyorum bu arada, maçı izleyemedim, ama özette de istekli görünüyordu.

  şu noktada, kendisine yeni mevki arayışlarında bulunmak gayet doğal bir tepki; önümüzde çok net bir burak yılmaz örneği de varken... "acaba bir yetenek heba mı oluyor kulübede?" fikri geliyor insanlara.

  yaşı, hayal ettiğimiz potansiyeli göstermek için (dünya standardında geç bile diyebilirsiniz ama) henüz erken gibi. fakat bu demek değil ki kulübede bir iki sene daha beklesin... kendisine uygun rolleri bulabilirsek, hiç değilse potansiyeline dair bir fikir edinebiliriz. bence bunun tek ilacı da rotasyon.

  okan hoca'nın oyunu oturtmak ve yarıştan kopmamakla ilgili baskı altında olduğunu biliyoruz. dolayısıyla ilk 11 konusunda şimdilik biraz tutucu davranıyor (belki de oyuncu performansı sebebiyle doğrudur da yaptığı) ancak ligin ortası geldikçe ve oyuncular takıma alıştıkça, bu konuda esnemeler yaşanacağını düşünüyorum.

  barış alper'in dışında çoğu gencimiz için de geçerli olmasını dilediğim bir senaryo bu.
 • 944
  oynamadan ge-li-şe-mez.
  oynamadan oyuncu hakkında fikir sahibi de olamayız.
  arda, yunus, kerem, ozan,semih, emre ç. bunların tamamı oynadı 90 dakika boyuncu kimi kiralık kimi takımda süre alarak başladı ve güvenilerek forma verildi özgüven yüklendi oyuncu da devam etti.
  oyuncu sonradan düşüşe geçer, bir eşik vardır atlayamaz, bizim seviyemizde olamaz vs fakat bunları görmek için oynaması gerek.
  yaş oldu 22 hala top kontrolü diye övüp ya şunu da bunu da yapsa aslında şu mevkiye evrilse diyoruz.
  yazık. devre arasında bir an evvel oynayacağı takıma kiralanmalı ve uzun süre almalı.
  aynı durum hamza için de geçerli.
  rotasyona sokulmayacak ise sadace türkiye kupasında bekleyip oynayarak olmaz.
 • 945
  22-23 sezonu özelinde elimizde ilk onbirdeki 3 yerli isim yunus, kerem, a.kerim dışında yalnızca berkan'ı ve kazımcan'ı tuttuğumuz için okan buruk'un özellikle göndermediği oyuncumuz.

  yunus, berkan veya kerem'den ikisine aynı anda bir şey olsa ilk onbire atılabilecek potansiyel bir oyuncu.

  seneye yabancı oyuncu sayısı serbest olursa barış da bir yerlere oynama garantili olarak gönderilebilir.
 • 947
  yabanci kurali devam ettikçe elimizde tutmanin faydasi var. rezerv lig aslinda bu çocuk için biçilmi$ kaftandi. sagolsun tff onu da yüzüne gözüne bula$tirdi. seneye kural esnerse oynama garantili bir süper lig takimini kiralayabiliriz. aslinda mental açidan geli$mesi için yurt di$ina gönderilse daha iyi olur ama ne bizde o vizyon var, ne de futbolcularimizda o fedakarlik. 3 ay sonra ben evimi özledim deyip triplere ba$liyorlar.
App Store'dan indirin Google Play'den alın