resim
Barış Alper Yılmaz
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:22
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
 • 609
  top kontrol edemeyen, şut çekemeyen, orta yapamayan ve çalım konusunda da sezon başındaki randers maçı hariç elimizde olumlu görüntüler olmayan 21 yaşındaki kanat oyuncumuz. scout ekibimize çok güvensem de eğer barış alper yılmaz'ı scout ekibi aldırdıysa bu konuda sınıfta kaldıklarını üzülerek belirtmek isterim. kendisi hakkındaki tespitim ise olmadan oldum havalarına girip gelişme ihtiyacı duymaması. umarım beni yanıltır.
 • 610
  a milli takıma alınması kariyerinde dönüm noktası olmuş olan genç oyuncumuz. sezona fişek gibi başlamıştı, önce eli kırıldı, iyileşti a milli takıma alındı. işte ne olduysa o zaman oldu. serdar gürler kendisine haksızlık yapıldığını ve barış alper'den daha çok hakettiğini dile getiren bir instagram paylaşımı yaptı. ezeli rakiplerimizin taraftarları da fanatik duygularıyla bu paylaşımı desteklediler. barış'ın oynadığı milli maçtan sonra da bu çizgide yorumlar gelince barış mental olarak çok aşağı düştü. o zamandan beri ciddi bir güven sorunu yaşıyor ve sahaya basışı bişe değişti.

  taraftar olarak kendisine sahip çıkmalı, destek olmalıyız. rakip takım taraftarlarının açtığı yoldan yürümemizin ne barış'a ne de galatasaray'a hiç bir faydası yok. ayrıca transferi 1 milyon euronun altına bitecekken 2.5 milyon euro gibi bir rakama bitmesi de kendi suçu değil. sebep olanlar da hala yönetim kurulunda, üstelk barış transferinde yaptıklarından sonra florya'ya girişlerini yasaklayan hocayı da yediler.
 • 618
  goal filminde bir sahne vardı. yanlış hatırlamıyorsam newcastle teknik direktörü antrenman bitiminde santiago muniez'i yanına çağırır. topa vurur ve peşinden koşmasını ister. 3-4 kez bunu yapar ve hiçbir denemede muniez topa yetişemez. bunu muniez'in pas vermediği topa ayağından çıkarması gerektiğini göstermek için yapıyordu. "asla toptan daha hızlı değilsindir."

  kendisinin bende gözüme çarpan en büyük eksikliği topu sürerken etrafına bakmaması ve ayağından topu çıkarmaması.
  kafasını kaldırdığında daha güzel işler yapabilir.

  kendisini alt ligde oynarken izlemedim. diğer kusurları var mıdır bilmem ama fiziği üzerine çalışılırsa fizik olarak ekstra bir gelişme gösterebilir. vücudu buna çok müsait gözüküyor.

  gelişimde olan bir futbolcuya negatif bir eleştiri yapmak istemiyorum çünkü çok çabuk yeriyoruz burada genç potansiyelleri.

  inşallah güzel bir gelişim göstermesini bekliyorum.
 • 619
  bazı taraftarların eleştirileri pelerini altındaki saldırılarını umursamadan güçlü yönlerini kullanırsa başarılı olacağını düşündüğüm genç oyuncumuz. barış hızlı olmasının yanında kolay hızlanıyor, top sürerken güçlü ve şutu var üstüne çizgiye de inebiliyor. fizik kalitesi üst düzey olduğu için defansa da yardım etmekte de zorlanmıyor. barış'ın en büyük ihtiyacı, takım tarafından eksik yönlerinin desteklenmesi ile güçlü yönlerinin öne çıkarma şansıdır.

  solda oynadığında açık alanda top almaya çalışmalı ve bitirmeye odaklanmalı, aynı onyekuru gibi. sağda oynadığında topu tutup arkadaşlarının ceza sahasına yaklaşmalarını beklemeli mümkünse al-ver yaptıktan sonra çizgiye inmeli ve her seferinde pas çıkarmalı. barış'tan feghouli gibi pas oyunu oynamasını yada morutan gibi dar alanda üst üste çalım atmasını beklersek kendisini kaybederiz.

  barış'ın defansif yardımı da oynadığı kenara göre değişmeli. solda oynarken geri gelmek yerine koşu atabileceği boş alan kovalamalı. sağ tarafta oynarken ise bekine yardıma defansa kadar gelmeli. buna göre bek tiplerimiz de belirlenmeli. mesela barış solda kontratak kovalayacağı için daha defansif bir bek ile çıkmak mantıklı olacaktır. sağda ise daha dengeli bir oyun beklendiği için hücumcu bir bek ile hücuma ekstra adam sokabilirsin.

  barış kendisinin güçlü yanları desteklendiği sürece başarılı olur. kerem de aynı süreçten geçti, marcao-kerem olayından sonra kerem'in top kayıplarının irdelenmesini hatırlayabilirsiniz. kerem'in kaptırdığı her top takımı en az 30 metre geriye koşturuyordu ancak takımın eksikliklerine verdiği destek ve kendini geliştirmesi sonucu kerem bugün en önemli oyuncumuz haline geldi. işte bu olgu, kadro derinliğinin bireysel performansa etkisidir. barış'ın da