resim
Barış Alper Yılmaz
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:22
Boy:1.86
Uyruk:Türkiye
 • 603
  nefret oklarını yönelttiğimiz bilmem kaçıncı oyuncumuz.

  bu adam böyle bir ortamda kurtarıcı rolde olamayacak kadar tecrübesiz. eminim bugün mental olarak çökmemiş bir takımda oynasaydı gol veya asist katkılarıyla bolca basında anılırdı. emre akbaba ve yunus akgün hakkında da geçtiğimiz sezonlarda yazılanları net hatırlıyorum. büyük takımsak mental sorunlarımızı çözecek bir tedavi bulmamız ivedilikle elzem. sorun oyuncular bazında bireysel değil. bunu anlamak zorundayız.
 • 604
  henüz 21 yaşında, 1. lig’den galatasaray’a gelmiş genç futbolcu.

  “kaybedeceksek gençlerle kaybedelim” klişesini defaatle vurguladıktan sonra gençleri yerden yere vurmak, saldırmak ve değerini düşürmek, samimiyetsizliğin ve hatta ikiyüzlülüğün en büyük göstergesi.

  şu sıralar moda, “yunus’u kiralık gönderip kendisine para verip oynatma aptallığını yaptık.” klişesi. yunus akgün bu takımda 2018’den beri şans buluyor. yeni tanıdığımız bir topçu değil. galatasaray’da oynayan yunus, topsuz oyunla alakası olmayan, toplu oyunda da fiziken yetersiz kaldığı için şans bulduğu sürelerde kendini yeterince gösteremeyen bir oyuncuydu. katkı olarak barış alper’in şimdiki performansıyla hemen hemen aynıydı anlayacağınız. çok uzak geçmişten bahsetmiyoruz, hafızası yakın geçmişi dahi hatırlamaya yardımcı olamayanlar için de başlığında kısa bir gezinti yapmak yeterli olacaktır. yunus geçen sezon adana demirspor’da da aynı sıkıntıyı yaşadı. sezon başı kampında da galatasaray’da kendini denedi, olmadı, kendi isteğiyle ve kulübün onayıyla en doğrusunu yaparak bu kez de süper lig’de, üstelik geçen seneden aşina olduğu bir takımda kendini geliştirme yoluna gitti. sezon ortasına kadar yine ahım şahım bir top oynamadı ama yeni gelen hocayla beraber bir kaç haftalık performans yükselişi ile göze batmaya başladı. bu sürecin tepe noktası bizim maç olunca da samimiyetsiz klişeleri yazmalara, okumalara doyamaz olduk. bir zamanlar yunus’a yazılanlar şimdi kendisine yazılıyor. bu arada, bir aralar da şans verilmiyor diye veryansın ediliyordu, o da apayrı bir samimiyetsizlik.

  oyuncuya doğru zamanda şans vermeyi beklersin, oynatılmıyor diye yangın çıkar, oyuncuya şans verirsin, bu nasıl topçu diye yangın çıkar. yeter ki fikrinizde bir bidon benzin ve bir adet çakmak bulunsun, her ortam müsait.

  popülizme ve adam asmacaya devam. asa asa belki bir gün salah ve mane’ye ulaşırız.
 • 605
  top kontrol etmeyi beceremeyen topçu. top kontrolünü beceremeyen adamı galatasaray'da işi ne?

  mesela kerem'in iyi topçu olduğu belliydi, o yüzden yenilsek de kerem'le yenilelim diyorduk. yunus akgün'ün iyi topçu olduğu belliydi, kötü oynadığı onca maç vardı ama yenileceksek yunus'la yenilelim diyorduk. emin bayram'ın bir şekilde meziyetlerinin olduğu belliydi, tutunamadı veya tutundu, yine de kaybedeceksek onla edelim diyorduk. çünkü bunların hepsinin potansiyeli olduğu belliydi.

  barış sadece top ayağında değilken hızlı koşan, ayağına gelen 10 topun dokuzunu kontrol edemeyen bir adam. genç diye bir bahane olmaz ki bunun için. bir ihtimal olur diye alındı, olmadığının şimdiye görülmesi lazımdı. genç diye sürekli yeteneksiz adam dolduracaksak işimiz var.
 • 608
  yetenekli futbolcu ama acil olarak oynama garantisiyle kiraya verilmesi gerekiyor.
  tabii asıl sorulması gereken soru şu; gelişsin diye yunus’u kiraya verip aynı ligden barış’ı 2,5 milyon euro vererek kadroya katmanın mantığı nedir?
  barış alper bence ali yavuz’un biraz daha olmuşu. ben elimizde benzer oyuncular varken bonservis verilmesine karşıyım.
  he geliştiğinde bize her türlü faydası olur ama şu an zor görünüyor.