• 22
  galatasaray adına transfer döneminin en stratejik hamlesi.

  tff karar mekanizması her ne kadar mevlana'ya dönmüş olsa da, şuan yürürlükte olan 3 yerli dayatmasını esas alarak temel hamleleri gerçekleştirmek zorunluluk halini aldı.

  ligdeki şampiyonluk potasındaki rakiplerimiz yerli kaleci tercih ettiği için saha içine bizim bir yerli daha fazla sokmamız lazım.
  ümit milli takımdan daha önce halil dervişoğlu, berat ayberk özdemir hatta güven yalçın'ı ne kadar çok istediğimi belirtmiştim, şimdiki prensim barış alper yılmaz.

  gönlümdeki sol kanat rotasyonu kerem aktürkoğlu, barış alper yılmaz, arda ve kalırsa babel'den yana. babel'e bu kadar maaş verip hamle oyuncusu olarak kenarda tutmak ekonomik görünmüyor, teklif varsa babel'i de gönderip sol kanadı %100 yerli yapmak bence en doğru planlama olacak.

  tek kişilik forvet hattı için ise mohamed, halil ibrahim dervişoğlu ve eren aydın'ı görmek istiyorum mesela yine babel kalırsa burada oğulcan ile birlikte derinlik oluşturur. ve yedekleri yerli olduğu için esneklik oluşturur.

  gedson'un yanındaki kontenjan için ise taylan, aytaç ve bartuğ'u düşünüyorum.
  sol bek için yabancı scout transferi, ömer bayram, sarper çağlar ile devam ederdim.
  kaan ayhan ve alparslan öztürk'ü 3'lü savunmanın sağ stoperi olarak kullanabilirsek orada da kafamız rahat eder.

  şu 3 mevkiyi yüzde yüz yerli yaptığımız an diğer mevkilere kaliteli yabancılar atabiliriz.

  aksi halde taylan'ın yedeği yabancı, kerem'in yedeği onyekuru gibi şuanki dayatmaya ters kadro planlaması yaparsak şişik ve huzursuz bir kadroya sahip olacağız.
  3 yerliyi perçinleyip geri kalan yerlere kaliteli yabancılar alıp şu sezonu bitirelim zaten önümüzdeki yıllarda yabancı şerbetliği yeniden gelecek, o zaman yerliler yerine daha da kaliteli adam alabilir miyiz diye düşünürüz.

  barış alper yılmaz konusunda keçiörengücü'ne takaslayacağımız bir sürü oyuncumuz var.
  avrupa kulüpleri damlamadan bu işi kısa sürede halletmek kafamızı rahat ettirecektir.

  yabancı kısıtlaması getirenlere kerem aktürkoğlu- barış alper yılmaz kanat rotasyonu şoku yaşatalım lütfen.
 • 23
  geleceği çok parlak oyuncu. hangi takım kendisini alıp yatırım yaparsa büyük paralar kazanabilir. çok rahat süper ligde oynayabilecek fizik durumuna sahip. onyekuru yerine ben kendisini tercih ederim. trabzonspor 1 milyon euro + oyuncu önermiş ama reddedilmiş. konuşulan paralar fazla gelebilir elbette ama gerçekten önü çok açık bir oyuncu. güçlü ve hızlı kanat oyuncusu her yerde iş yapar.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!