• 1
  banvit’in sponsorluktan çekilmesi ve banvitspor isminin tarihe karışmasıyla beraber söz konusu kulübün yeni tam ismi.

  bölgenin ve türkiye’nin köklü süt ürünleri firmalarından teksüt ile yaptıkları sponsorluk anlaşması sonucu 2019-2020 sezonundan itibaren 5 sene boyunca teksüt bandırma bk olarak anılacaktır.

  altyapıya önem veren yapısıyla birçok oyuncuyu üst liglere kazandıran, kaliteli taraftarıyla fair play ödülü alan böyle bir kulübün kapanmayıp yola devam etmesi çok güzel bir haber, emeği geçen herkesin eline sağlık.
 • 3
  türk basketbolunun son yıllarda açık ara en iyi işleyen altyapısına sahipler. sürekli üretiyorlar, sürekli yetiştiriyorlar. son basketbol gençler ligi şampiyonu da kendileri aynı zamanda (finalde efes'in gençlerini baskın bir oyunla yenmişlerdi).

  geçtiğimiz sezona facia bir başlangıç yapmıştı banvit, hatta benim 1 numaralı düşme adayımdı sezon başı itibarıyla. ancak koç hakan demir'in göreve gelmesi ve sezon içerisinde bazı yabancılarına elveda çekip (sadece 3 yabancıyla yürüdüler; alex perez, dj shelton ve jordan morgan) yola altyapı oyuncularıyla devam etmeleri kendileri adına bir dönüm noktası oldu. demir, efes çıkışlı bir koç. basketbolun tüm öğreti temelli dinamiklerine hakim bir spor adamı. zaman zaman şanssızlıklar yaşasa da kariyerinde, banvit süreci demir için büyük bir başarı hikayesiydi. çeyrek final serisinde efes'e elenmelerinin ardından ergin hoca kendisini maç sonu röportajlarında ciddi şekilde onore etmişti.

  ismail cem ulusoy, metehan akyel, ragıp berke atar, rıdvan öncel, şehmuz hazer ve jenerasyonunun en iyilerinden biri olan tolga geçim... bu isimlerden bazıları önümüzdeki sezondan itibaren farklı takımlarda forma giyecek. mesela tolga artık bir euroleague oyuncusu, efes'le imzaladı. aşağıdan gelmeye de devam ediyor yeni isimler. bandırma* ve erdek özelinde balıkesir halkı bu kulübü benimsedi. özellikle bölge gençlerinin basketbola olan yönelimi son derece iyi düzeyde. vaziyet buyken gidişatın daha da olumlu şekilde seyretmemesi için hiçbir neden yok.

  kim ne derse desin, müessese kulüpleri olmasaydı bu ülkede ne basketbol, ne voleybol, ne de türevi branşlar belli bir noktaya ulaşabilirdi.