• 16
  istanbul'da işe girip bahçelievler'in şirinevler semtinde oturmaya başladığım dönemde bunalıma girmiştim. :) kalabalık, gürültü, kaos, insan kalitesinin düşüklüğü vs derken bu semtte bir sene geçirdim. bu süreçte kupa anıtını ve hemen e5'in karşısında bulunan ataköy'ü keşfedince nasıl mutlu olmuştum anlatamam. :)

  özetle, güzel anıttır. bizdendir. mutlu eder.
 • 18
  basın sitesi diye geçen semtinde 1985-2010 yılları arasında yaklaşık 25 yıl ikamet ettiğim bahçelievler'de hemen her gün önünden geçtiğim gurur abidemizdir.
  dönemin anap belediye başkanı saffet bulut tarafından yaptırılmıştı.
  bu da o döneme ilişkin kısa bir anektot; malumunuz siyasette spora girmek risklidir, bir kulübün lehine bir iş yaptığınızda anında diğer takım taraftarlarının gazını almanız gerekir. işte bu anıt yapıldığında, bir sonraki seçimde ters tepki oluşmaması adına en büyük rakibimiz olan fenerbahçe'nin bölgedeki taraftarının gazını alma adına, bahçelievler'i az çok bilenler için, ünverdi diye bir kavşak vardı, genişçe bir alandı ama çivi çakılamayacak kadar da yoğun bir bölgeydi. tam bizim uefa anıtımızın açıldığı dönemde o bahsettiğim ünverdi kavşağına belediye nasıl bir bez afiş assa beğenirsiniz; sarı zemin üzerine lacivert puntolarla "fenerbahçe avrupa kupası aldığında, anıtı buraya yapılacaktır", ki bunu yazdıkları dönem fener'in bırakın avrupa kupası'nı, 15-20 yıldır türkiye kupası'nı alamadığı dönemler. zaten en mantıklı fener taraftarı bile o afişin asıldığı alana değil anıt dikmek, çivi çakmanın bile zor olduğunu görürdü, anlayacağınız anıt dikmek için gösterilen yer itibarıyla beyhude bir gaz alma çabasıydı...