• 1
  şu an içinde olduğumuz ve malesef x'in kim olduğunun ve x yerine koyacak oyuncunun geleceği zamanın bizim başarımızı doğrudan etkileyeceği dönem.

  2017-2018'de rekor kırarak 29 golle gol kralı olan bafetimbi gomis'ten sonra bir dönem nicelik bir dönem de nitelik olarak santrfor bölgesinde yetersiz kaldığımız zamanlar...

  2018-2019 sezonu: eren derdiyok, muğdat çelik, sinan gümüş ile ucl oynadığımız ve çıkabilecek bir grubu hiç ettiğimiz sezon.

  devre arasında kostas mitroğlu ve mbaye diagne transferi ile şampiyonluğu kazansak da beklediğimiz forvet katkısından ziyade forvetin sahada oluşunun katkısı ile belhanda ve feghouli'nin artan performansıyla kazanılan şampiyonluk. allah var diagne de kötü değildi yarım devre ama sene sonu çakarız diye düşünüyorduk. 10+? m euro para verdik ve geri dönüşü henüz olmadı.

  2019-2020 sezonu: başlarken mitroğlu ve diagne (kiralık) gönderildi falcao, andone ve adem büyük geldi. devre arasında babel kiralık gitti. en büyük katkıyı adem büyük'ten aldığımız lanet bir sezon geçirdik. andone iki ağır sakatlık geçirdi. falcao hazır olmadan sezona başlayınca sakatlandı sonra tam form tuttu derken pandemi ve onun sakatlığı ile kritik maçlarda 3'ünün de olmayışıyla(rize-antep) sezona havlu attık.

  2020-2021 sezonu: falcao iyileşti, diagne de akıllandı zayıfladı daha arzulu, en olmadı babel var, alt ligden dönen ali yavuz kol var derken yine forvetlerimizin etkisiz, sakat vb olduğu bir dönem geçiriyoruz.

  bafetimbi gomis'in yüksek ücret istemesi ile gönderilişi çok çok doğruydu ama yerinin doldurulamaması affedilemez bir hataydı ve o hatanın bedelini kaç tane transfer dönemi geçmesine rağmen halen ödüyoruz.

  bildiğin lanet gibi çöktü üzerimize. üstelik yerine alınan adam 1 sene sonra 30 gol ile rekorunu kırdı ama yok, hala bir şeyler eksik...

  galatasaray ki ben kendimi bildim bileli her daim en iyi türk forvetin oynadığı, türk forvetler vasatsa avrupa'nın sayılı golcülerinin oynadığı bir takım olmuştur. takımın kalanının kötü olduğu ama forvetimizin çok iyi olduğu yıllar pek de uzak değil.

  tanju çolak, hakan şükür, arif erdem, ümit karan, necati ateş, serkan aykut, burak yılmaz, umut bulut, hasan kabze, mario jardel, milan baros, elmander, drogba, gomis bir çırpıda ilk aklıma gelenler...

  bu ligde forvetin kadar konuşursun.

  o yüzden bizim bu problemde x'i bir an önce çözmemiz gerek.