• 4338
    galtasaray'da son 5 senede forma giyen en iyi santrafor. eskiyi yad etmeyi çok sevmem ama kendisini öveceğim. burak yılmaz da dahil olmak üzere, son yıllarda formamızı terleten en iyi forvet kendisiydi ve kendisi bunu yaparken izleyiciye zevk veriyordu. ben takımın rakip ceza sahasına top sokamadığı maçlar hariç kendisini izlemekten büyük zevk alıyordum. özellikle burak yılmaz'ın sahadaki takozvari duruşundan ve etliye sütlüye karışmayan "araya pas atın la gol atacağım" hareketlerinden sonra ilaç gibi gelmişti. ne yazık ki kendisini sadece 1 sene izleyebildik. şu an 35 yaşında takımımızda olsa 9 maçta 7-8 tane kılçıksız, penaltısız gol atmıştı çünkü birkaç maç hariç hiç de fena olmayan pozisyonlar bulduk ama değerlendirecek bitiricilikte futbolcumuz yoktu. eksik yanları yok muydu? vardı. kötü oynadığı maçlar olmadı mı? oldu ama işini hakkıyla yaptı, çabaladı ve çok faydalı oldu. bundan dolayı kendisini daima iyi hatırlayacağım.
  • 4340
    sanıyorum bu adama penaltı kaçırıyor diye burun kıvırmak felaketimiz oldu. allah bu şımarıklığı affetmedi ve yerine sadece penaltı atabilen bir adam 15 m euroya geldi. diagne’nin kral olmasının hikmeti de bu durumda gizli sanırım. gomis’in kaleciyi de kaleye sokacağı toplar diagne’ye gelmiyor; çünkü diagne efendi ayakta duramıyor o top gelirken. genelde yerlerde. her maç aynı hikaye.
  • 4342
    attığı 29 golü açıp tekrar tekrar izlemek gerek. öyle boş kale golcüsü filan değildi. karabük maçı dışında bedava istatistik kastığı maç filanda yoktu. ulan attığı golleri filan geçtim adam gol atınca stat yıkılıyordu lan stat... gözümün önünde ne ağır abiler ne subaylar o sen olsan bari söyleyip, şapşal şapşal gülüyordu bir bilseniz. adam trabzon maçında 2.golü attıktan sonra ağlara girip bir sevinç yapmıştı ki hayatımda en gaza geldiğim anlardan biridir. şampiyon olduğumuzda kızın biri ortada fol yok yumarta yokken nolur gomis gitme diye ağlayıp duruyordu ne gerizekalı kız lan bu demiştim. meğer kız çok ileri görüşlüymüş... attığı golleri, gelen 6 milyonluk teklifi filan geçtim ama şu adamın seyirci ile yakaladığı bağı en son yakalayan adam meloydu. sırf bu bağ için gönderilecek adam değildi. bir daha böyle golcü ya da futbolcu anca 10 yıl sonra gelir maalesef. bizde sahada kalbini veren adamlar yerine şovmen berber bağımlılarına, sosyal medya fenomenlerine, sağlık için spor yapan dedelere kalırız daha çok...