• 4277
  ahı var üzerimizde. sahada bayılıp, öte tarafa gidip geldikten sonra oyuna devam eden adamı gönderip, yerine ayağına taş değse bir ay yatan adamı aldık.

  edit: aklı izanı normal bir insan leblebi gibi gol atan gomis'e zam yapmayıp, sezonda sadece 13 maç oynayan falcao'ya kulübün yarı hissesini devretmeyi bonservisle açıklayamaz. yarım sezon önce de diagne'ye 13 m euro veren bir kulüpten bahsediyorum.

  hata hatadır. falcao'nun gelmesini bende istedim ancak şimdi yanıldığımı görüyorum. eğer aklını kiraya vermemişsen bunu herkes kabul eder.
 • 4278
  ilk sezonunda galatasaray'dan imza parası ve maçbaşı primlerle birlikte 6.4m € kazandı, kalan iki sezonda ise 3.35m€ kazanacaktı. araplar gomis'e yıllık 7m€, bize de ffp anlaşması nedeniyle bonservis gelirine ihtiyacımız varken bir daha satma şansımızın olmayacağı 33 yaşındaki gomis için 6m€ bonservis önerdiler. haklı olarak kariyerinin sonunda para kazanmak isteyen gomis, bize ''ya bana yıllık 6.4m€ ödemeye devam edin ya da beni satın arabistan'da 7m€ kazanayım'' dedi. biz de kendi açımızdan haklı olarak satmayı kabul ettik. hikayenin üçüncü tarafı olan al-hilal bile bu anlaşmadan mutlu ayrılmış olmalı ki geçtiğimiz aylarda gomis'in sözleşmesini uzattı.

  bu transfer nedeniyle ne gomis'in galatasaray'a, ne de galatasaray'ın gomis'e bir dargınlığı olamaz. bizim açımızdan eğer bir sorun varsa o da gomis'in yerini doğru isimlerle dolduramamaktır, bunun da gomis ile hiçbir alakası yok. gomis'in satışı mantıklı herhangi bir insan için oldukça basit ancak her kötü geçen maç sonrası aklını ve hafızasını yitiren ortalama türk futbol izleyicisi için anlaması zor bir durum sanırım, etrafta sanki adamı zorla sürgüne göndermişiz gibi yazılar görüyorum.
 • 4280
  hep güzel hatırlayacağım leblebi gibi gol atan eski forvetimiz.

  sorun kendisini satmak değildi. yerine doğru transferi yapamamaktı.

  isimler değişiyor ama yanılgılar asla değişmiyor.

  böyle bir ekonomin varsa +30 herhangi bir topçuna az biraz bonservis veriyorlarsa satmak zorundasın. muslera bunun istisnası olur sadece.

  heleki dünya üzerinde yığınla forvet varken gidip sen adam akıllı bir tane getiremiyorsan satarken değil alırken yanlış yapmışsın demektir.

  hep alırız satamayız normalde ama gomis doğru zamanda doğru ayrılıktı.

  alanya cisseyi trabzon sörlothu tutup getiriyorsa 14 yabancı hakkın varken sende bir zahmet bulup getireceksin.
 • 4281
  kendisini satmak hata değildir, yerine adam alamamak hatadır. burda hatanın %70'i yönetimin, %30'u da hocanındır. yönetim 3 ay boyunca opsiyonlu kiralık oyuncu alamayarak veya bonservis geliri yaratamayarak hata etmiştir.
  aslında sorunun temeli plansızlıktır, iş bilmemezliktir.
  bir sıralama yapalım ve saçma sapan kararlar yüzünden santarforlara ne kadar bonservis ödedik bir bakalım.
  2015 yazında gignac alınmıyor, burak 10'a satılmıyor. 2016 mart ayında burak komisyon verilerek 7'ye satılıyor.
  2016 yazında maaşının yarısını karşılayacak şekilde marsilya gomis'i kiralıyor, biz eren'e 4 veriyoruz. o arada cornelius'u alma imkanımız var ama almıyoruz.
  2017 yazında 2,5 bonservis ve 2,5 maaşa gomis'i alıyoruz. müthiş yönetcilik!!
  sonra 2018 yazında gomis daha fazla istiyor, isteyebilir. yani satılacak belli, yerine opsiyonlu kiralık adam alamıyoruz. gomis satılıyor ama modeste olmuyor.
  o ara hoca bedava cisse ve mevlüt'ü beğenmiyor, üstelik muğdat'ı bile almışken.
  tabi 2019 ocak ayına kadar tek forvetle gidiyoruz, tabii forvetsizlik öyle kötü etkilemiş ki 6-0'lık maçtan* sonra bile haklı forvet diye bağırıyoruz.
  bir sürü adaydan sonra ligin en golcü oyuncusuna 13 veriyoruz.
  6 ay sonra 2019 haziran ayında vedat muriç'i istiyoruz.
  bir önceki yıl almadığımız mevlüt'ü istiyoruz ve son gün yönetimin çok istediği falcao geliyor.
  bakın 5 yıl içinde yapılan işlerin sonucunda giden paraları hesaplayınca ortaya büyük bir rakam çıkıyor. burada plan program nerede?
 • 4282
  oynadığı sezonun 2. yarısında gayet de düşük performans gösterdi. kaçan penaltılar vs. hatırlansın artık çok uzak değil yahu. sürekli reges, badou, gomis konuşuluyor aynı galatasaray'ı mı izledik biz? tamam olağanüstü performans gösterdi de kaçan penaltılar mesela az mı zora soktu bizi akhisar ve beşiktaş maçlarında?

  ne ahı olacak gomis'in galatasaray'a? o bizi, biz onu sevdik ama o da bir profesyonel zam istedi vermedik, gitti. bu kadar. yönetime 2 forvet diyen hocaya da 3 ay sonunda eren-sinan rotasyonu sunan yönetimindir hata yüzde yüz.
 • 4283
  gomis'in satılması değil yerine oynayan eren derdiyok ile sezona başlanılması, melo'nun satılması değil yerine alınan jem karacan ile sezona başlanılması, burak yılmaz'ın satılması değil yerine konulan umut bulut ile sezona devam edilmesi işin özü asıl problem oyuncuların satılmasında değil yerlerinin dolmamasından dolayı, yoksa satılması doğru karardı ilk devre cidden iyi performans göstermiş ligin sonuna doğru oyun anlayışımızın çözülmesi ve ligin daha sertleşmesinden dolayı rahat alanlar yakalayamamış performansı düşmüştü, satılması doğru karardı, satıldıktan sonra hakkında kötü propaganda yapılması yanlış karardı. böyle bir karalama yapıp üzerine sezona eren derdiyok ile başlayıp devre arasında transferleri eline yüzüne bulaştırarak herkese duyuran pato, alan ikilisi üzerine yoğunlaşıp beceremeyip son gün taraftar gazıyla diagne'yi 13 milyona almak yanlış bir karardı. devamında taraftarın homurdanmasını dinleyip diagne'yi şampiyonluk törenine dair almayan, geldikten 6 ay sonra kovmaktan beter edip, yine bir transferi sessiz yapmayı beceremeyip eline yüzüne bulaştırarak falcao'nun transferini geciktirmek üzerine baskı yüklemekte yanlış bir karardı. işin özünde sorun yönetimde yapması gereken, ozan kabak'ı satıp yerine potansiyelli marcao'yu almak luyindama'yı kiralamak olmalı, elimizden her çıkardığımız oyuncuyu da tü kaka diyerek satıyoruz zaten, süperlig gol rekortmenini bile belçika ligine zar zor kiralayabildik. fenerbahçe sözleşmesinin son senesindeki sow'u milyon dolarlara yollarken biz her satışımızda zarar ediyoruz. tartışılması gereken asıl olay bu.