• 4288
  gidişiyle yerine aldığımız 4 forvetten de istediğimiz gibi katkı alamadığımız golcü.

  gomis cidden iyi bir sezon geçirdi. oldukça iyi sayıda gol attı, maçlar kazandırdı. ama cidden penaltı sorunu yaşıyordu ve alternatifi eren derdiyok olacak bir adam değildi ikinci sezonu için. gönderilişinin euro'nun tarihi zirve gördüğü döneme gelmesi falan derken olmayacak şeyler oldu ve biz bir anda forvetsiz kaldık. ama yerine aldıklarımızda bir tatmin edememe hissiyatı var taraftarda.

  diagne zaten olmayacak bir duaydı. büyük takımların futbolları kendini şöhret sanan, futbolu popülarite eldesi için oynayan adam kaldırmaz. büyük takım oyuncusu bunu meslek anlamında yerine getirmeli. diagne aklını futbolda dışında her şeye veriyordu zaten maşallah. instagram'da anket açmalar, araba fotoları koymalar bilmem ne. ama iyi futbol hak getire. tutsa inanın o zaman şaşırırdım.

  mitroglou desen zaten hiçbir zaman öyle çok gol atan bir forvet değildi. devre arası geldiği ve takımla hazırlık kampı geçirip adapte olma sürecini pas geçtiği için takıma eklemlenemedi. zaten yedek forvetti ve ona rağmen akhisar'a hayati bir gol atıp misyonunu tamamladı. zaten terim de ondan pek memnun kalmayıp gönderdi ve yerine daha genç andone'yi aldırdı.

  falcao'yu asla tartışmam bile. zira o bir marka. ölüsü bile yeter adamı heyecanlandırmaya. gelişini aylarca nasılda bekleyip kafayı yeme durumuna gelmiştik hatırlayın. ama gerek ligin ilk yarısındaki ve şampiyonlar ligi grupları süresince sakatlığı, gerek ligin ikinci yarısında 3 maçta bir sakatlanması taraftara olmamışlık hissi veriyor. ama bana göre o radamel falcao. onun gibiler 100 yılda bir gelir dünyaya kıymetini bilmek lazım.

  florin andone ise müthiş bir transferdi bana göre. tam fatih terim sistemine uygun hızlı ve çalışkan forvet. falcao'yu ondan daha iyi yedekleyecek biri olamazdı. as forvet bile olurdu. ama adam iki kere bağlarını kopardı, hem ona hem bize yazık oldu. kader böyleymiş sevgili andone ne söylesek boş...

  yani efendim gomis sonrası panikle alınan ve olmayacağı belli olan diagne ve mitroglou hamlelerindenden sonra nihayet hakettiğimiz forvetler olan falcao ve andone'ye kavuştuk ama bu kez de sakatlıklar bırakmadı peşimizi.