• 4079
    ister istemez acaba satmayıp onla devam etsek sezon nasıl geçerdi diye düşündüren eski gol kralımız. her şeyden önce şu bir gerçek ki, oldukça sempatik bir adamdı ve rakiplerin bile ciddi saygısı sevgisi vardı, çok koyu fenerli arkadaşlarım bile adam gol atınca mutlu oluyordu.

    maksadım gidiş sebebini falan deşmek değil, ama sezonun ilk devresi yaşadığımız forvetsizlik ve ikinci devre yaşadığımız diagne garipliği sonrası, keşke kalsaymış demek kolay. bunu ancak geçmişe dönerek söyleyebiliyoruz, hele ki gelen parayla forvet almak yerine risk alıp ligin en formda yerli genç oyuncusunu(orta saha olmasına rağmen) aldığımız düşünülünce. ve o oyuncu 2 ciddi sakatlıkla ne bu sene katkı verebildi ne de seneye verebilecek. bu tamamen kısmetsizlik, hem forvetsiz kaldık hem de alınan adamı kullanamadık. kalmış olsa şampiyonlar liginde daha iyi işler yapabilir miydik, evet. ligde bundan daha iyi durumda olabilir miydik, evet. yönetim taraftar soğukluğu olmayabilir miydi, evet. açıkçası o dönem ben de satmamız gerektiğini düşünüyordum, zira kalsa geçen sezonki performansını göstereceğine inanmıyordum. ama hesaplayamadığımız şey, yerini dolduramama aciziyetiydi.

    bildim bileli zaten vedaları beceremedik. duygusal davranıp adamları tutarak, zamanla güzel anıları da yok edip o adamları söverek yolladık. mantıklı davranıp yollayınca da bir şekilde pişman olduk, vicdanımız rahat etmedi. umarım önümüzdeki sezon planlamasında şu riskler artık tutar.