• 1
  2017-2018 futbol sezonunda galatasaray'ın ligin başlarında gösterdiği olağanüstü performansın baş aktörü ikili. daha sonra sakatlıklar, formasyon değişikliği vb. bu ikili çok devam edemedi. bir şekilde bu ikilinin orta sahada olduğu düzene geçmeliyiz.
  bu 4-4-2 olur 4-2-3-1 olur ama bu iki oyuncumuzu orta sahada birlikte oynatmalıyız.
  şahsen 4-4-2 olsun isterim. belhanda'nın solda, emre akbaba'nın 2. forvet olduğu düzen. belhanda skor yapmaya da başladı. onyekuru'nun yerine hem skor yapan hem oyun kuran bir oyuncu koymuş oluruz.
  bakalım zaman ne gösterecek.
 • 2
  4-3-3 gibi oynaması zor bir sistemi orta alanda ndiaye gibi ne hücumu ne savunması ne ayağı ne oyun görüşü iyi olan biriyle oynamak intihar gibi bir şey.

  bence 2017-18 sezonunun devre arasında ndiaye stoke city'e satılmasa ve fernando-donk orta sahasına geçilmese, muhtemelen şampiyon olamayacaktık.

  donk ndiaye'den daha mı iyi orta saha derseniz eğer, savunma anlamında evet. sertlik ve direnç anlamında da öyle. ndiaye'nin yaptığı her 2 hareketten biri faul ile sonuçlanıyor.

  ndiaye zaten osmanlı'da forvet arkası, hatta ikinci forvet gibi oynuyordu. biz neden tercih ettik, neden sekiz numara gibi kullanmaya çalışıyoruz, anlamadım anlamayacağım.

  ndiaye'de donk'da galatasaray orta sahası için yeterli isimler değil. fernando formsuz ama kalitesi belli. biraz da yanında oynadığı oyuncular etkiliyor onu. yani bi 2012 model selçuk inan olsaydı performansını ne yönde etkilerdi, tahmin etmesi zor olmasa gerek.

  luyindama ve marcao gibi ayağı iyi olan iki stoper varken, önlerinde çift yönlü iki orta saha ile oynamak zor olmasa gerek. yazın yapılacak başlıca hamle de bu olacaktır. stoperlerin ayağı orta sahada oynayan oyuncudan iyiyse, bu kabul edilemez bir durum.