• 1
  19/20 sezonunda hücum hattımızı oluşturan dörtlü. feghouli ve belhanda’nın birbirlerine olan uyumlarını zaten biliyoruz. babel ve falcao’nun pozisyon ve futbol aklını da işin içine katarsak eğlenceli bir sezon izleyebiliriz.

  özellikle iç sahada oynayacağımız maçlarda harika işler yapacağımıza inanıyorum taraftarımızın da desteğiyle.

  elbette iş sadece bu dörtlüde bitmiyor. arkalarında oynayacak olan seri-nzonzi ikilisi ve beklerimiz de hücum gücümüzün bir parçası olacak. inşallah yüzümüzü kara çıkarmazlar. bol gollü bir sezon izleyip, gol kralı da bizden çıkarsa harika olur.
 • 3
  2018-2019 sezonunda onyekuru-belhanda-feghouli bile diagne'nin gelişi ile uçuşa geçmişti.

  şimdi takım oyununa müthiş katkı veren ve tam anlamıyla bir striker olan bir forvet ile çok can yakacak olan 4'ludur.

  falcao belki 30 gol atmayacak ama babel, belhanda ve feghouli'nin ve hatta diğer oyuncuların istatistiklerini de arttıracak.

  özellikle babel'in kariyer rekoru kıracağını düşünüyorum(19-20).
 • 8
  maaşlarıyla 2020-2021 sezonu süper lig takımları harcama limitlerinde bize ayrılan limitin en az %30 una yakınını kapatan dörtlü. içlerinde gerek sakatlanmaması gerek ise çalışmaktan kaçmaması nedeniyle hocanın en sıcak olduğu isim belhanda. o bile kenarda bazen hocaya saç baş yolduruyor. falcao'yu bir telefon ile vedat muriqi transferinden çekilen yönetim sosyal medyada güzelce pişirerek hocaya zorla kabul ettirdi. mevcut hali ile kesinlikle hocanın tercih edeceği bir oyuncu değil. hoca babel tarzı bir adamla hoca kariyeri boyunca çalışmamıştır. hem karakteri hem de sol önde boş boş bekleyen oyun yapısı hocanın futbol mentalitesine hiç uygun değil. zaten babel hazır kıta olmasına rağmen 2019 yaz transfer döneminde onyekuru ihtimali ortadan kalkana kadar kendisiyle sözleşme imzalanmamış oyuncu da sosyal medyadan tripli paylaşımlar yapmıştı değişik kararlar alabilirim diye. feghouli zaten yazmaya bile gerek yok. 2018 yazında yana yakıla satmaya çalıştığımız oyunculardan biriydi ama maaş dolgun olunca satmak kolay olmuyor. satamıyoruz, maaaş yüksek, eforu düşük olsa da oyun zekası teknik kapasitesi yüksek e o kadar maaş veriyoruz bari bu özelliklerinden faydalanalım diye oynuyor sırf.

  şu dörtlüyü kadroda tutup da istifade etmemek harcama limitimizin %30 una sünger çekmemiz demek. neyse soran olursa hoca bu oyunculara takıntılı, 4 ünü de çok seviyor o yüzden sürekli oynatıyor deriz.*
 • 12
  pahalı ama kalitesi şuan ligimizde oynayan her takımdan üstün 4lü. kamyon kamyon para harcayan fenerbahçe'nin bile ileri 4lüsünün thiam-türüç-mert hakan-samatta olduğu yerde bu 4lü fersah fersah üstündür. bizim her maç yerden yere vurduğumuz feghouli için fenerbahçe taraftarı kapısında yatar diye düşünüyorum. iyi futbol iyi oyuncularla oynanır bu arkadaşlar da iyi futbolculardır a kalite futbolculardır. rakibimizin a kalite futbolcusu diye bahsedebileceğin tek oyuncusu luiz gustavo ikinci bir isim yok.
 • 13
  maalesef 10 sene geriden geliyoruz. 2010-2011 yıllarında olsak inanılmaz bir dörtlü. henüz liverpool'dan ayrılmamış ve halen potansiyel vaat eden babel, montpellier ile ligue 1'de fırtınalar estiren belhanda, modern bir kanat oyuncusundan beklenen her şeyi potansiyelinde barındıran valencialı feghouli ve porto ile avrupa'yı kasıp kavuran, halı sahada adını bağırdığımız uzun saçlı bir kaplan, hemen sonra da zaten atletico'ya o dönem için harika bir bonservis bedeli ile transfer olan falcao. gerçekten şu dörtlü o dönem acayip işler yapardı. problem şu ki biz 2020 yılında bu adamlara senelik toplam 17-18 milyon euro bağlamış durumdayız ve doğal olarak eski hallerinden de eser yok, posaları çıkmış durumda.
 • 15
  uluslararası turnuvaları baz alırsak, belhanda haricindeki babel, falcao ve feghouli fazlasıyla durağan bir üçlü. normal şartlarda avrupa'da yer alan bir takımın bu üç statik futbolcudan sadece birini oynatma lüksü olabilir ama biz hepsini birden sahaya sürüyoruz ve dinamik, tempolu ve hızlı bir oyun bekliyoruz. sonuç da doğal olarak hüsran oluyor.

  özellikle, sofiane feghouli'nin mevcut futboluna göre bu takımda yedek bile olmaması lazım. bu kadar tek yönlü olup da, o etkili olması gereken tek yönde de bir o kadar etkisiz olan bir oyuncunun sezon* başından beri oynamayı çalıştığımız oyunda hiçbir şekilde yeri yok.
 • 16
  maaş kıstas ise muslera ve diagne'nin de aralarına katılması gereken dörtlüdür.

  takımdaki hemen hemen tüm oyuncular olması gerekenden daha fazla ücret alıyor. muslera gibi aldığı ücrete göre performans verebilen var, falcao gibi veremeyen de... bundan sonra alınan hiçbir oyuncuya yüksek ücretler ödememeliyiz. muslera dışındaki bu yüksek maaş alanları da en müsait vakitte göndermeliyiz.
 • 17
  ilk entry'lere bakıyorum da, ne güzel hayaller kurmuşuz :) maalesef işin gerçeği 1 sene içinde apaçık ortaya çıktı.

  falcao: 5 milyon + 2 milyon euro'ya yaklaşan bonuslar (sızan sözleşme bence doğru)
  feghouli: 3.85 milyon + 500 bin euro'yu bulan bonuslar (indirim yaptı deniyordu ama ne kadar doğru bilinmez)
  belhanda: 3.35 milyon maaş + 1 milyon euro'yu geçen bonuslar
  babel: 2.5 milyon euro maaş (2 milyon euro imza parası da var ama taksitlere bölmeyip direkt ödendiğini varsayıyorum)

  toplam bonussuz 14.7 milyon euro, bonuslarla birlikte 18.2 milyon euro veriyoruz bu arkadaşlara yıllık. ligde 3 takım hariç (fener,başak,bjk) tüm takımların toplam maaş bütçesinden yüksek bir rakam bu para.

  bu sene kısmet olmadı ama gelecek sene mutlaka kurtulmalıyız hepsinden. belhanda'nın sözleşmesi bitiyor, diğer 3 oyuncunun da 1 senesi kalıyor. 3'ünü de gerekirse bonservissiz göndermemiz gerekiyor. falcao inter miami'ye gider zaten yüksek ihtimal, feghouli'nin de sözleşmesini eline verebiliriz ama babel zorluk çıkartacaktır bu sene olduğu gibi. gerekirse idmanlara çıkartmamakla tehdit edip göndermeliyiz onu da.

  geriye yüksek maaşlı 2 isim kalıyor, diagne ve muslera. diagne'nin seneye satılma ihtimali yüksek gibi duruyor, muslera da muslera zaten. hem bu oyunculardan gerekli tasarrufu yapıp yerlerine düşük maaşlı oyuncular getirebilirsek 1 oyuncunun yüksek maaşı bizi ekonomik anlamda hiç zorlamaz. hele de o oyuncu muslera ise.

  ama bu sene için bu 4'lünün iyi performanslarına ihtiyacımız var maalesef. madem istenmedikleri yerde duruyorlar (falcao hariç), adam gibi top oynayacaklar ve gereken katkıyı verecekler. sonrası için diyeceğim tek şey var. bizden uzak olsunlar, allah'a yakın.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!