• 5691
  fenerbahçe'den ayrılış sürecinde kendisine çok büyük terbiyesizlik yapılmıştır.

  https://youtu.be/wIXmi4UUpW4

  tamam camia olarak başarıya hasret bir haldeydiler ancak hiçbir zaman aziz yıldırım döneminde bugünkü ezik bir hale de bürünmediler.

  enteresan adamdı aziz yıldırım. paralı köpeklere geçit vermezdi. galatasaray'la bir derdi varsa bütün kartları açık oynardı. arkadan iş çevirmezdi hatırladığım. galatasaray kompleksini kendi kulübünün önüne koymazdi. ama yine de başka birçok kompleksiyle en iyi zamanında bile kendi takımının topuğuna kendisi sıkmıştır kurşunu. (zico ve 1. ersun yanal dönemleri)

  aziz yıldırım'ın galatasaray'a çok büyük bir falsosu varsa hatırlayanlar yeşillendirsin. benim aklıma gelmedi.

  ama kendisinin problemleri de vardı elbet. özellikle takımı sahadan çekerim, ligden çekerim diye boş atardı sık sık. bu tehdit işe de yarardı o zamanlar hatırlayanlar olur. gündemi bununla çok meşgul etmişliği var.

  şimdiki rakip yönetime baktığım zaman ne yazık ki raconun a*ına koyduklarını gözlemliyorum. sosyal medyadaki paralı köpeklerin algısıyla belki sadece bizi iki puan aşağı çekebilirler,
  peki kendileri açısından bu algının sonrası?

  sonrası sadece başarısızlıkla ziyan edilmiş bomboş seneler...

  ne diyelim, umarım böyle yönetimler geldikçe gelen gideni aratır. ama kendi taraftarına.

  edit: her galatasaray şampiyonluğu sonrası geleneksel istifa haberleri pompalardı medyaya. *
  bir de uefa kupasına tesadüf demişliği var. ezeli rakip bu, o kadar da kabullenemezlik olacak yahu...

  gelen mesajlar ve girilen girdiler üzerine edit: aziz yıldırım güzellemesi demeyelim de bu entrye, koç yönetimiyle mukayese diyelim. evet özünde al birini vur ötekine...
 • 5692
  2000-2001 sezonunda tarihinin en iyi galatasaray'ını, 2003-2004 sezonunda da kopup gitmiş bir beşiktaş'ı tek başına durdurmayı başarmış kişi. eğer 14 mayıs 2006 akşamı futbol tanrıları galatasaray'a değil de aziz yıldırım'ın fenerbahçe'sine yürü ya kulum deseydi şu an muhtemelen 5 değil 10 şampiyonluğa bir yıldız verilmesi gibi konular konuşuluyor olacaktı sözlükte.

  başkanlığının son yıllarında çaptan düştüğü için rakip taraftar kendisini gülümsemeyle karışık hatırlar hep, ancak prime zamanlarındaki aziz yıldırım tam bir karabasandı. şimdi millet hande sümertaş var'da görüntülerle oynuyor diye ölüp bitiyor ya... aziz başkan döneminde elle atılan goller sayılıyordu, galatasaray maçlarında rakip çizgiden tokatlayıp top çıkardığında devam ediliyordu.

  yarın buradan üzülerek gidersiniz demişti taraftara son seslenişinde, haklı da çıktı...

  çekti gitti, meydan çoluk çocuğa kaldı...

  (bkz: ahmet sen çocuk musun)
 • 5693
  kadıköyde galatasaray taraftarını sidik yağmuruna tutup, lağım sularında yürütecek kadar kafayı sıyırmış bir fanatiktir.

  bahsi geçen maç için:

  (bkz: 6 mayıs 2001 fenerbahçe galatasaray maçı)

  ha bu olaylar tabii ki 20 yıl önce yaşandığı için ve son aziz şampiyonluğunun üzerinden 7 yıl geçtiği için bugün bir aziz nostaljisi yaşanıyor ama yaşı yetenler için nefretlik bir başkandır. olaylı derbilerin baş mimarlarındandır. medyası eliyle ektiği nefret tohumları ile her derbi maçından önce millet sinirden stresten kıpkırmızı oluyordu. ben bu maçlar oynandığ dönem kadar sinirlendiğim bir dönem hatırlamıyorum. bir başkan düşünün ki gittiği her salon, stadyumda ana avrat küfür yesin. işte bu adam aziz yıldırımdır.

  aziz yıldırım galatasaray'ı aşağı çekebilmek için kadro ve oyunundan çok, politik hamlelerle aşağı çekmeye çalışmıştır. bu da ülke futbolunu geriye götürmüştür. 2001- 2010 arasındaki fenerbahçe hem yerli hem de yabancı oyuncu anlamında gerçekten hep kaliteli oyuncuları barındırmayı başardı, ama aziz yıldırım'ın takım istikrarını tesis etmekten ziyade rakipleri alaşağı etme güdüsü, tesisleşme konusunda türk futbolunda yarattığı ivme hariç tutulursa, genel bir kavga dövüş ortamına sebebiyet vermiştir.
 • 5694
  hakkında duyar kasılmaması gereken eski başkan.
  türk milleti olarak malum balık hafızalıyız. türk futbolu kendisinin görevde olduğu 20 yılı boyunca hiç olmadığı kadar kaos ve şiddete maruz kalmıştır.

  kadıköy'de 18 yıllık yenilmezlik serisi öyle çiçekli böcekli olmadı, kendisinin liderliğini yaptığı nefret duygusu ve ardında yapılanlar orayı cehennemmiş gibi gösterdi. galibiyetler için hakem odaları mı basılmadı, oyuncularımızın kafasından aşağıya maytap, patlayıcı maddeler, sidikler mi atılmadı. ya da gaziantep'in 0-3 ilk yarısı biten maçı ikinci yarı nasıl 4-3 oldu acaba. ilahi bir güç mü geldi?

  basketbol maçlarında kızlarımıza ağır küfürler mi edilmedi, ergin ataman'ın bencinin arkasına 15-20 tane tükürük saçan holiganları kim yerleştirdi?

  görev süresi boyunca " galatasaray'a çok büyük bir falsosu varsa hatırlayanlar yeşillendirsin. benim aklıma gelmedi." demenin talihsiz veya bilgisizlikten olduğunu düşünüyorum. yoksa tüm alerjisi galatasaray olmuş, kırmızı rengi görünce bile boğa gibi sinirlenen buna hastalık derecesinde alerjik reaksiyon gösteren birisi ponçik dede misali sözlükte yer etmemeli.

  yukarıdaki entry'lerde denildiği gibi, o kadar müdahalesine rağmen yukarıda allah var ya her istediğini alamadı aziz yıldırım. ve netekim yuhalana yuhalana yaptı son konuşmasını. darısı vaktini dolduranların başına.
 • 5695
  aziz yıldırım göründüğü gibiydi, ani öfke patlaması olan, lafını sakınmayan, tek bir doğrusu olup oraya buraya kıvrılmayan ve çocukluğundan itibaren dayısının yanında çalışan çabalayan tırnaklarıyla kazıyıp bir yerlere gelmiş biriydi. evet antipatikti ama namert değildi. sevmezdik, ama gerçekten kendisinden önceki 1978-1998 yılları arasında dibe vurmuş, kulübünü başkanlık için birbirini yiyen grupların cirit attığı kıraathane havasından kurtarıp, bir iki sezon hariç takımını hep kafaya oynatmış bir başkandı. ben en azından kongreyi kaybettiği gün oh kurtulduk dediğim için, mutluyum. yerine gelen ali koç'tan beklenti içine girenlere daha da ötesi, 2018 seçimleriyle bağdaştırıp ''dip dalga'' ifadeleri falan türetenlere içimden kahkahalar ile gülmüştüm.
 • 5696
  ali koç ile karşılaştırılıp övülen devrik başkan. bu adamın ali'den tek farkı her şeyi göstere göstere yapmasıydı. ali gibi fair play görünümlü bir kötü değildi. gayet göründüğü gibi saf kötüydü. hakem odası basmalar, soyunma odasına inmeler, tarla sürmeler, yakın doğu üniversitesi kulübü başkanı işık eyigüngör'e fiziki olarak saldırması, tribünlere paralı köpeklerini yerleştirip kendisini istifaya davet eden fenerbahçelileri susturtması, kendi taraftarı ile kavga etmesi vs daha birçok vukuatı olan bir adamdı. kısacası türk futboluna zarardan başka bir şeyi dokunmamıştır. 2000-2010 arasında fenerbahçe'sine birçok dünya yıldızı, tesis ve 4 şampiyonluk kazandırsa da, hal ve hareketlerinden taraflı tarafsız herkesin antipatisini kazandı. galatasaray'ın tabiri ile kontrolünü tamamen yitirmiş zat.
 • 5697
  bugün fener'in tırmalanmasına neden olan hurmaları yiyen kişi.

  biz saidou ile, orhan ak ile bilmem altan'la falan oynarken, carrusca'yı aldık diye bayram ederken, ribbery'i 3 kuruş için elimizden kaçırırken, oyuncularımız paralarını alamadı diye antrenmanlara çıkmıyorken kendisi, ortega'ları, alex'leri, anaelka'ları, appiah'ları rahat rahat getiriyordu. e şimdi görüyoruz tabi hallerini. bugün ali koç hadi eyvallah dese toparlanmaları 20 sene sürer. belki daha fazla.
 • 5701
  fener nefretimin sebebi olan kişi. fenerin kaybetmesi bizim kazanmamızdan daha çok memnun eder. kolay kolay kimseye kin tutan biri değilim ama fener nefretim hiçbir zaman sönmedi. yaptığı adilikler türlü oyunlar fener ekolü oldu bugün. bayrağı ondan devralan kişi de aynı tohumları ekmeye devam ediyor. aziz yıldırım kulüp kültürü haline getirdi masa başı oyunlarını. galatasaraya çok büyük birçok falsosu vardır. diğer yazar arkadaşlar yazmış zaten çoğunu ama yakın tarihte olduğu için ergin atamana yapılanlar hala gözümün önünde.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!