• 261
  --- alıntı ---

  devre arası transfer döneminde kasımpaşa’yı ikna edemeyen sarı-kırmızılılar, aytaç kara ile sezon sonu için anlaştı.

  kasımpaşa’daki sözleşmesi haziran ayında bitecek 28 yaşındaki orta saha, yeni sezonda galatasaray forması giyecek.

  --- alıntı ---

  fazla "rotasyonda iyi iş yapar." fikrine maruz kaldığımız son 20 yılda, yine rotasyonda kullanmak için alacağımızı düşündüğüm düz oyuncu.

  haber doğruysa, oyuncunun alımına yeni teknik direktörümüzün onay vermesinin daha iyi olacağını düşünüyorum. fatih terim kalmakta ısrar ederse şayet, kendisinin gelmesini kesinlikle istemiyorum.

  25 yaşından daha yaşlı futbolcu, şayet takımımıza sınıf atlatacaksa alınabilir yoksa alınmasına gerek yok. bunu bir değil, birçok örnekte gördük. yolu açık olsun.
 • 262
  kasımpaşa’da forma giyen orta saha futbolcusu. kendisi galatasaray’a transfer olursa boşa maaş alan tayfadan olacaktır. aynısını fatih öztürk için de demiştim. 2021-2022 sezonu için orta saha rotasyonumuzda taylan, emre kılınç, ömer (muhtemelen sözleşmesi uzatılacak) ve feghouli olacak. bu isimlere baktığımız zaman takımın neye ihtiyacı olduğunu görüyoruz. bize saha içi liderlik yapacak, fiziksel teması seven, oyun bilgisi çok yüksek 6 ve 8 numarada değerlendirebileceğimiz yabancı bir orta saha oyuncusu ile emre kılınç ve ömer bayram’a nazaran pas oyununa yatkın, zaman zaman yedek kaldığında sorun etmeyecek bir orta saha ( salih uçan) lazım. peki aytaç kara hangi kritere uyuyor? uymuyorsa yanlış transferdir, hatalı transferdir, boşa verilen maaştır.
 • 264
  galatasaray kadrosunu şişirecek oyuncular kategorisine koyabileceğimiz oyunculardan biri.

  açıkçası çok kararsız kaldığım oyunculardan da biri.
  bir yanım seviye atlatabilir miyiz diyor, diğer yanım ise defolarından dolayı bu transfer olmasa da olur diyor.

  bir kere aytaç kara'nın her maçta 2-3 tane net sarı kartlık bombası var. galatasaray'da bu kartlar çatır çatır gösterilecek. oyuncu sarı kart yiyince durmuyor, aksine daha daha sarı kartlık hareketler yapıyor. bu enteresan bir mental sorun. bunu çözemezse biz bol bol 10 kişi tamamlarız maçları. ya da son 20 dk oyuna alınacak ki, 2 tane sarı yemeden maçı tamamlasın.

  oyuncunun diğer zaafı savunma yapmayı pek bilmiyor, 4-1-4-1'de ısrar edecek gibiyiz. taylan'a alternatif olarak düşünülüyorsa savunma zaafiyeti olacaktır. rakipler gustavo, josef ile devam ederken aytaç ile ekleme yapmak ne kadar doğru?

  oyuncunun hücum özellikleri 6 numara için gayet yeterli iken, 8 numara için bence bizim seviyelerde yeterli değil.

  kasımpaşa aytaç varken bile çoğu maçta 3'lük 4'lük oluyordu. ne bileyim öyle pek içime de sinmiyor.

  fizik olarak oyunculara bir şey katmıyoruz, bu da gelir ve fizik olarak geriye giderse iyice içi boş bir oyuncuya sahip olacağız.

  elimizde çok fazla oyuncu olması da iyi değil. yönetim cesaretlenip abuk subuk kararlar ile eldeki kaliteli oyuncuları kovabiliyor, oysa dar rotasyon olsa bu saçmalıklar azalabilir.

  şimdi aytaç gelirse, bunun fiziğine bakıp bu stoper de oynar denilir ve luyindama-marcao tabdemine başka transfer yapılmayabilir.

  açıkçası kadro planlamasında az çoktan fazladır mentalitesine doğru kayıyorum ben. çünkü kazanan kadro bozulmaz saçmalığı da devam ediyor bu ülkede.

  her sene şampiyonluk gibi bir derdimiz olmasa, güzel takviye olabilirdi.
  son kararı scout ekibi ve teknik heyet verecek.
  hayırlısı olsun.
 • 266
  orta saha rotasyonunda bulunan ömer bayram ve emre akbaba'nın sözleşmesi bitiyor. younes belhanda ile de zaten yollar ayrıldı. sofiane feghouli'nin fiziksel hâli zaten ortada, taylan antalyalı ve emre kılınç gibi isimler de covid olunca orta sahada ne kadar yetersiz kaldığımız 3 nisan 2021 hatayspor galatasaray maçında bir kez daha ortaya çıktı. bu nedenle rotasyonu genişletme konusunda tüm hamleleri yerinde buluyorum.
 • 267
  oynadığı mevkideki her oyuncuya ekmek gibi su gibi muhtacız da daha taze bir ekmek yok mu acaba? yeteneği sınırlı, karakteri vasat altı, fiziği gayet iyi türk tipi ön libero.

  ilk eskişehir'de oynarken gözüme batmıştı, tabi o zamanlar çok gençti. sonra trabzonspor denedi olmadı ama akabinde gittiği her anadolu kulübünde iş yaptı. türk futbolcuların ancak 25-27 yaş bandında gerçek potansiyelini ortaya koyabildiğini düşünürsek denemekten zarar gelmez diyorum.

  gönül çok daha iyilerini istiyor ama rotasyonda böyle adamlara da ihtiyaç var. işte 3'üncü sağ bek olan şener'den verim almaya çalıştığımızı unutmayalım.
 • 268
  taraftarımız yine önden yargıya başladığı bilmem kaçıncı oyuncu. neden faydalı olmasın? hep anadolu takımlarında oynadığı için mi?

  faydalı oluyor abi işte. adem oldu, taylan oldu, oğulcan oldu. faydalı olmayanla da zaten kolayca yolu ayırabiliyoruz erman gibi muğdat gibi furkan gibi, jimmy gibi.

  bonservissiz aldığın oyuncuda zarar etmiyorsun. ama gidip yekta, eren, tolga falan alınca mala bağlıyoruz.

  aytaç sen gel abi.
 • 271
  https://www.ntvspor.net/...b2cdf9459c14645c4fa9

  nice büyük beklentilerle transfer ettiğimiz oyuncular gördük son yıllarda da verim alamadığımız; nice düşük beklentilerle transfer ettiğimiz oyuncular gördük son yıllarda da verim aldığımız...

  çok istisnai isimler haricinde oyuncuları yücelten kadro mühendisliğidir, oyun kurgusudur, takım kimyasıdır. tabii oyuncuda da iyi kötü bir şeyler olacak, neticede demiyorum ki bal topçusu bile gelecek bizde seviye atlayacak, bize seviye atlatacak. aytaç bana kalırsa gayet joker bir orta saha oyuncusu. sert, topa vurmayı biliyor, pas özelliği de fena değil. zaten biz kendisinden bir felipe melo verimi beklemiyoruz en nihayetinde. ha belli mi olur, bi' de bakmışız taylan antalyalı benzeri bir katkı vermiş falan, neden olmasın? iş tamamen teknik direktörlerin oyun kurgusu içerisinde oyuncudan verim alabilmesiyle alakalı. fatih terim'in taylan'dan aldığı katkı, sergen yalçın'ın geberik denen cyle larin'den aldığı katkı...

  takımımıza transfer olacağı haberi gerçek ise şahsen oldukça mutlu olurum. bu tip yerli joker adamlara ihtiyacımız var. yanına da bir salih uçan ekleyebilirsek yerli çekirdek açısından elimiz bayağı rahatlar.
 • 272
  aytaç kara sürekli forma şansı bulursa vasat futbol oynayabilecek bir futbolcu. galatasaray’da sürekli şans bulamayacağı için emre akbaba’dan geride kalabilir. galatasaray eğer yedek futbolcu transfer edecekse, yaşı kesinlikle 25’in üzerinde olmamalı. hatta 18-23 yaş aralığı daha isabetli olur.

  üstelik aytaç kara gibi anadoluvari takımlarda oynayan futbolcuların büyük takımlarda ne yapacağı soru işaretidir. defalarca yazdım tekrar ediyorum; takımlar anadolu takımlarına karşı farklı, büyük takımlara karşı farklı motive! oluyorlar. örneğin koşu mesafelerine bakın. kendi aralarındaki maçlarda ortalama 95 km koşarken, büyüklere karşı oynadıkları maçlarda ortalama 120 km koşuyorlar. (bunlar tahmini rakamlar ama opta’nın birçok verisinden hareketle tahmin edilmiştir) aslında bu çıplak gözle de anlaşılıyor.

  şimdi gözünüzün önüne bir de avrupa maçlarını getirin. aytaç kara orta sahada bize ne kadar faydalı olabilir?
 • 273
  ilk çıkış yeri eskişehirspor'du diye hatırlıyorum.
  sonrasında büyük takım tecrübesi olarak trabzonspor var.
  en son bursaspor ve kasımpaşa performansları var bildiğim.
  gözlemlerim, performansının istikrardan uzak, çok dalgalı olduğu ve zaman zaman disiplin anlamında mental eksiklerini sergileyen bir yapıya sahip olduğu.
  bu yapısını galatasaray oyuncularına maçlarda disiplin kurallarının çok kolaylıkla uygulanabildiği gerçeği ile örtüştürünce vardığım sonuç;
  gelirse ilk 11'den ziyade ancak kulübe zenginleştirmesi sağlayabileceği (bugüne kadarki performansını baz alarak tabi), ancak her 4-5 maçın birini alacağı sarı/kırmızı kart cezası nedeniyle kaçıracağı yönünde.
 • 274
  adem büyük için gereksiz transfer demiştim ama gösterdiği karakter ve performansla beni oldukça terse düşürmüştü. aytaç için de oldukça gereksiz transfer demek istiyorum ama en az 6 ay performansını görmeden kesin bir dil kullanmayacağım.

  madem isteniyor gelsin rotasyonda falan takılsın ama lütfen bizi aytaç'ın ocak transfer dönemine kadar mecburiyetten banko 11 olacağı şekilde bir planlama içerisine sokmayın. tabi ki gelir formayı alırsa eyvallah ama zorunluluktan 6 ay boyunca aytaç'ın eline bakmayalım lütfen.
 • 275
  fatih öztürk'le ilgisi olmayan bir isim.

  fatih öztürk zaten yeteneksizliğiyle bilinen, kötü bir kaleciydi. her zaman böyleydi ve en sonunda kasımpaşa'da da yedeğe düşmüştü. aytaç yetenekli ama bir türlü üst seviyeye geçememiş bir oyuncu. gelirse başarılı olur diyemem ama başarısız olur da denemez.

  bonservissiz olduğu için bence alınabilecek bir risk. verilecek yıllık ücret makul olursa iyi bir transfer olur hatta.
 • 276
  bildiğim kadarıyla tff 2021-2022 sezonu için sahada en fazla 8 yabancı oyuncu bulundurabilir kuralını getirecek. yani bu şekilde açıklama yapıldı.

  bizim takımımızda kaleci ve geri 4'lümüz yabancı. yani marcao-luyindama satılsa bile ikame türk oyuncu çok zor. sol açık onyekıuru ve forvet momo. yani 11 kişilik kontenjanda yerli olarak oynatabileceğimiz 4 alan var. orta saha 3'lüsü ve sağ açık. bu bölgelerin yerli olması kadar, ikamelerinin de yerli olması gerekir. yani taylan- kılınç- kerem oynasa diyelim, ikamelerinin de yerli olması gerekiyor ki, sakatlık durumlarında çok büyük sıkıntılar yaşamayalım.

  bizim istediğimiz yerli oyuncular konusunda anadolu takımlarının takındıkları tutum da malum. bu yüzden yerli oyuncu almak kadar bonservisi elinde olan yerli oyuncu almak da çok önemli.

  yani bizim salih uçan, aytaç kara, kenan karaman ve alpaslan öztürk gibi oyunculara ne yazık ki hayır deme lüksümüz yok.

  ayrıca etebo gibi vasat oyuncular oynayacağına elinde bonservisi olan aytaç gibi oyuncular oynasın.

  tff yabancı sınırını tekrar değiştirebilir fakat değiştirmez ve 8 yabancı olacak derse hiç bir bahanemiz olamaz. biz hazırlıklarımızı bu duruma göre yapmalıyız.
 • 277
  mevcut yönetim büyük ihtimalle devam etmeyecek. fatih terim de sezon sonunda taraftara verdiği sözün bittiğini söyledi. hem yönetim hem teknik kadro değişecek iken böyle vasat bir oyuncu ile sözleşme imzalamak mantıklı gelmiyor bana.
  aytaç kara'dan bağımsız olarak rotasyon oyuncularımızı altyapımızdan yetiştirmediğimiz sürece ekonomik düzlüğe çıkamayız.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!