• 312
  galatasaray için tek kurtuluş burası. a.k. servetini bitirir, lobi yapar bizi aldırmamak için ama bir iki sezon avrupada başarılı olursak juve, real ve barca köprüleri son kez atarsa orada olmamız çok zor olmaz. burak elmas yönetimi beceremez yine de.

  futbol genel olarak can çekişiyor. gereksiz takımlarla yapılan, albenisi olmayan lig maçları futbola zarar veriyor. nba, nfl ya da euroleague gibi oluşumlar şart.

  galatasaray olarak kendi ülkemizde en büyük spor kulübü olsak da her alanda istenmeyen kulüp olduk. devleti yönetenler de sporu yönetenler de bizi yok etmekten imtina edecek değiller. buradan çıkmanın yolunu bulmalıyız. böyle ömür geçmez.

  edit: kendi ligimizde rakiplerimizden değil hükumet ve federasyondan tokat yiyoruz. hükümete laf gelmesin diye aslında takım kötü, yönetim kötü, şu kötü, bu kötü diye hedef gösterenler maalesef sözlüğümüzde de var. takım şampiyonluk mücadelesi verecek kadar iyi. ama hakemlerin aleyhimize hatalı değil bilinçli kararları sebebiyle bu durumdayız.
 • 313
  daha kendi ligimizde gelen geçen tarafindan tokat manyagi yapildigimizi göz önünde bulundurursak, kuruldugu ve kazara bizimde katildigimiz takdirde maçlarimizin + 18 kirmizi noktali geçmesi pek de uzak olmayan bir ihtimaldir. zaten arsene wenger çikar açiklamasini yapar, "galatasaray gibi takimlarin bu ligde olmasini dogru bulmuyorum" diye.

  her ku$u öptük, bi avrupa süper ligi kaldi.
 • 314
  ligde kümeye doğru giderken, avrupa liginde lider olarak gruptan çıkan bir galatasaray’ın pek tabi olmayı hakettiği ve böyle bir lig kurulursa muhakkak içinde yer alacağı oluşumdur. fakat burada oynamak yerel ligde olmamanızı gerektirmeyecek. bu sebeple ligi bırak süper ligde oyna söylemleri manasız.

  lig avrupa arasındaki bu absürd uçurumun daha 1 ay öncesinden belli olmuş olmasına rağmen, eeaabi tsl de oynamayan takıma avrupada tecavüz ederler şaşkolozluğuna ise ceviz öneriyorum. zihni açar, hücre yenilenmesine faydalıdır. gece yersin melatonin salgılar güzel uyur dinç kalkarsın. bırak leylekleri kanatlılar düşünsün.