• 166
  neredeyse 40 olacak, hala 10 numara top oynuyor.
  futbolcu olduğunu unutmayan biri. böyle olunca seviyoruz zaten oyuncuları.
  sahada kabadayılık yapıp ona buna diklenen, yatıp kalkmayan, her türlü pisliği hakeme yutturmaya çalışan isimleri ise sevmiyoruz.
  genel olarak bir kaç istisna hariç ligdeki çoğu isme sesleniyorum; futbolcusunuz, dünyanın en yetenekli futbolcuları da değilsiniz, hatta sıralamada çok çok geridesiniz, bunu unutmadan sadece sporunuzu yaparsanız sizi herkes sever, en azından nefret etmez.
 • 168
  fc copenhagen dönemlerinde orta sahanın hücum tarafında, psv rotasyonunda da bizim 1998-2001 döneminde ümit davala'yı kullandığımız gibi merkez, sağ iç ve zaman zaman sağ bek olarak görev yapmıştır. hatta yanlışım yoksa beşiktaş'a transferi sağ bek öncelikli olarak gerçekleşmiştir. 29 yaşına kadar sıradan bir yardımcı orta saha oyuncusu iken 30'undan sonra 'holding midfielder' diye tabir edilen, pozisyonu ve oyunu tutan komple bir orta alan oyuncusuna dönüşmüştür. pek çok kez 30 yaş sınırındaki oyunculara burun kıvırıyor ve transferini mantıksız buluyoruz. pekala bu durumun da kendi içinde makul sebepleri var. lakin 38 yaşındaki atiba'yı izleyince ve yıllardır beşiktaş orta sahasını tek başına ayakta tuttuğunu görünce insan hayıflanmadan edemiyor. ikinci baharı yaşamak bu olsa gerek. kendimi bildim bileli bu ligde izlediğim en iyi ve en istikrarlı orta saha performansı.