• 65
  önce ütopik, hayali, ergen fantezisi geldi. gülüp geçecektim. sonra düşünmeye başladım. tribünü dolduran biziz. yayın geliri sözde geçmişin adına ama aslında biz çok olduğumuz için fazla fazla ödeniyor. mağazalarda formaları alan biziz. işin özeti biz olmasak galatasaray lisesi 3 milyar borçlu klübü 2 senede iyice batırır ve amatör kümeye düşürür. biz makul bir yerden başlasak 2-3 senede süper lige geliriz. 25-30 milyon taraftarı olan fatih terim’in yönettiği bir ikinci lig takımı hiç fena olmaz gibi gelmeye başladı ne yalan söyleyeyim.
 • 66
  taraftarın gücüne inanmayan liseci zihniyete bu gücü göstermenin en direkt yolu. adamlar açık açık bu takımı bizim okul kurdu siz kimsiniz diyor. galatasaray lisesi 1905'ten beri toplasan 15 bin mezun vermemiştir. kaldı ki ciddi bir bölümü zaten yaşamıyor bile. hayatta olanların da yüzde kaçı galatasaraylı bilmiyoruz. e kardeşim bu kulüp geçen yaz 30-35 bin arası kombine sattı. belki 150 bin belki 200 bin belki de daha fazla forma sattı. anlatın bakalım bu kulüp nasıl sizin oluyor. 800 bin küsür passolig satıldı. anlatın yahu nasıl sizin oluyor galatasaray?

  ama yok adamlar bilenmiş sana bana. istemiyorlar bizi. mücadelemizi veririz yine. ama buna da yetkimiz yok işte. 100 tane fosil, 100 tane ergen, 150 tane de aslında fb, bjk veya başka takımı tutan adam çat diye başkanı indiriyor ve biz hiç bir şey yapamıyoruz.

  ateş güneş ciddi bir alternatiftir benim için. sorulduğunda bu takımı tuttuğumu söylediğim de herkes bilir aslında galatasaraylı olduğumu. hikayeme de saygı duyar. ne elde ederim peki, o lise faşistlerine paramı yedirmem. bu sayı arttıkça onların pastası küçülmüş olur. gün gelir ortada pasta kalmaz, o gün anlarlar bugün kovmak istedikleri galatasaray'ın gerçek sahiplerinin kimler olduğunu.
 • 67
  bir slogan vardı cimbom için; “sokakta oynasın, kaldırımdan destekleriz” diye. bu liseli darbeciler 25 milyon taraftarı o hale getirdi ki, satın alacaksın 1. ligden bir takım, koyacaksın adını ateş güneş, açacaksın hisselerini gerçek taraftara, bak bakalım ne oluyor prostatlı kıraç dedeler.

  bizim için galatasaray onların liseleri değil bizim tuttuğunuz takımdır. varsın adı ateş güneş olsun, biz ona cimbom deriz.
 • 68
  eğer ki ciddi bir seçenek olarak gorulecekse (ki sahsi kanaatim biz ne kadar cogunluk olsak da o tuzugu o sistemi bizden birileri olmadikca degistirecek bir allah'in kulu olmadigi icin en mantikli akla yatkin secenek budur.) istanbulspor gibi bir 1. lig ekibi alinip adini bu amaca uygun sekilde degistirip harekete gecilmelidir. zira zaten istedigimiz oldugunda tekrar birlesme saglanir. yine sahsi fikrim eger boyle bisey olursa ne yazikki borc batagina saplanan ve binlerce sulugun kanini emdigi gozumuzun nuru iflas bayragini ceker ki birlestikten sonra yine o borcu biz odeyecegiz yeterki sunlardan kurtulalim.
 • 69
  yıllar sonra, hele ki bu oyun bu kadar endüstriyelleşmişken, tekrardan hayata geçirilebilir mi bilmiyorum. öncelikli hedef galatasaray'ı liseci gericilerden kurtarmak olmalı. çünkü camia içinde birçok kişinin farklı takım tuttuğunu ve galatasaray'ın menfaati için değil de zarar görmesi için oy kullandığını unutmayalım. eğer olmuyorsa bu da bir alternatif. aslında bu takımı finanse edecek birileri bulunursa gayet hayata geçirilebilir. tribünlerde ışık şov yapanlar değil de, o eski ali sami yen atmosferi olur. yıllar sonra belgesellere, filmlere konu olacak çok güzel bir hikaye ortaya çıkar. ve bu hikayenin kahramanları da biz taraftarlar oluruz.
 • 70
  eger secimde liseciler kazanirsa ve tüzük degismezse taraftarı olmayan bir kulübü alarak veya sıfırdan kurularak hayata gecirilmesi gereken projedir.
  aklima gelen ilk kulupler istanbulspor, halide edip adivarspor.
  tabii bunlar kulubu paylasmak ister mi bilemiyorum.
  istanbulda yasayan vr buralari iyi taniyan arkadaslarin mutlaka daha iyi bildikleri vardir.
  stadyum meselesi karışık olur. o da çözülür.
  ates güneş ismi tarihten kalan bir isim ama daha güzel bir isim de olabilir.
  ondan sonra deplasmana liselileri uberlerle götürsünler galatasaraylılar.