resim
Atalay Babacan
Takım:Ümraniyespor
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:21
Boy:1.74
Uyruk:Türkiye
 • 809
  20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçında oynamasını beklediğim ve umdugum oyuncumuz. genç oyuncu fetişizmine karşıyım. hele 'kaçsın kurtarsın kendini' bakışına tamamen uzağım. atalay alt yaş kategorilerinde hep el üstünde tutulan bir oyuncuydu. bartuğ'dan bir farkı yoktu ama bir şımarıklığını da görmedik. galatasarayda da şuana kadar git dediler gitti gel dediler geldi. kağıt üstünde torrent'in oyun sistemine uyacak bir oyuncu. taylan ve berkan da yok. çıksın göstersin kendini ve ben göstereceğine de inanıyorum. şans yanında olur inşallah.
 • 810
  13 kasım 2021 galatasaray bursaspor maçı'nda gördüğüm kadarıyla 2. yarıya enerjisi yetmemiş alt yapı oyuncumuz. ben kendisinden umutluydum ama o maçtaki görüntüsünden sonra biraz umudum kırıldı açıkçası.

  fiziksel olarak yetersiz ama bahsettiğim fiziksel eksiklik sadece güçsüz olması değil, daha da önemlisi çok ciddi bir dayanıklılık problemi var. umarım bu problemin nedeni sadece maç eksiğidir ama çok da beklentileri yükseltmemekte fayda var.
 • 811
  kendisi ilk gündeme geldiğinden bu yana eksik olan kısmı fizik gücü. malesef bu konuda çok fazla ilerleme gösteremedi. teknik kapasitesi güzel ama fizik gücü daha iyi olmadıkça bu seviyelerde ilerlemesi çok zor. acilen biraz daha dayanıklı bir futbolcu olmak için çabalamalı. eğer bunu yaparsa teknik kapasitesi ile ulaşamayacağı seviye pek yok.
 • 812
  geçen sezon memleketimin takımları adanaspor ve adanademirspor’da kendisini, eski futbolcumuz celili’i ve kiralık giden yunus’u bir çok maçta izleme fırsatım oldu.

  celil adana’ya ilk gittiği sezon, ligin başlarında bayağı bocalamıştı. şimdi adanasporda as kadroda yer bulmuş ve takımınada oldukça faydalı. böyle devam ederse yakın zamanda süper ligde takım bulur.

  futbol tekniği ve oyun okuyuşu gayet iyi olan atalay’ı izlediğim maçlarda fizik olarak çok yetersiz buldum. zaten süratli bir futbolcuda değil. yani ikinci yarı oyuna girip rakiplerine karşı fiziken ezilen, adanaspor takımında düzenli forma şansı bulamayan atalay’ın takımımızda oynamasını zor görüyorum. inşallah geçen süre zarfında kendini geliştirmiştir ve beni yanıltır.

  bu üçünden bana göre en olumlu olarak göze batan yunustu. izlediğinizde tamam bu çocuk doğuştan futbolcu diyorsunuz. ama maçlarda daha çok bireysel oynayan, pas vereceği zamanı ayarlayamayan birini izliyordunuz. özellikle takımı hücuma çıktığında topu kaptırıp rakibi kovalamaması teknik direktör ümit özat daha sonra yerine geçen samet aybaba’yı kenarda bayağı kızdırmıştı. bende bunu galatasaray’da yapsa taraftar biletini iki maç sonra keser diyordum. bu sezon adanademirspor’da verdiği görüntü ile bu defolarını bayağı düzeltmiş, kendini bayağı geliştirmiş olduğunu gördük. umarım şımarıp gelişimini yarıda bırakmaz ve takımımızda ilk onbirde yer bulur.

  not, maçları izledim derken tvden izledim. almanya’dan adana’ya atalay’ı izleme gidecek halimiz yok yani.

  edit: imla
 • 813
  7 temmuz 2021 tarihli yunus akgün’ün instagram paylaşımının linkini bırakıyorum.
  fotoğrafa bakınca aslında atalay’da neyin eksik olduğu net anlaşılıyor.
  sıkı bir çalışma ile yunus’tan çok daha iyi olabilir.
  bunu kendi yapmıyorsa kulüp olarak bizim yapmamız gerekiyor.
  çünkü aynı yunus’ta olduğu gibi kendisinde yetenek fazlasıyla mevcut.

  https://www.instagram.com/...utm_medium=copy_link