• 616
  mevcut fizik kapasitesi galatasaray a takım seviyesinin çok çok gerisinde olan oyuncumuz. çok yetenekli olmak futbolcu olmak için veya galatasaray’da oynayabilmek için yeterli argüman değil. kendisinin über yetenekli olduğunu da düşünmüyorum, ortalamanın üstü yeteneği var izlenimi veriyor bana. lakin fizik kapasitesini üste çekemedikçe süper ligde bir takımda şans bulabileceğini sanmıyorum. yunus’un dahi fizik olarak nerden nereye geldiği az çok malumken atalay’ın ilerleme sağladığını söylemek güç. yaşı da 21’e dönüyor. oynayabileceği bir takıma gitmesi şart. bu 1. lig veya 2. lig olabilir ama kendisi hırsla gidip bir şeyleri ispatlamalı, oynayıp gelişmeli.

  bizim bir kaç altyapı maçından vs. izlediğimizin kat kat fazlasını floryada çıplak gözle izleyen bir fatih terim var. kendisini son tercihte bile sahaya sürmüyorsa demek ki ortada bir yetersizlik görüyor. 40 yıllık futbol birikimi olan, türkiye’nin en büyük futbol aklının bir bildiği vardır herhalde.
 • 617
  tutmayan ve muhtemelen tutmayacak genç futbolcudur. her as takım kadrosunda yer bulan genç oyuncu as takımda ilk on bir oynayacak ya da 50-60 dakika süre alacak diye bir durum yok. öyle olsaydı bugün dünyada transfer diye bir durum söz konusu olmaz, herkes yetiştirdiği oyuncuyu oynatırdı. altyapıya maksimum efor harcayan klüpler bile deli gibi transfer yapıyor.

  genç oyuncuları genellikle belli kısıtlamalardan dolayı kadroda tutuyoruz, ben atalay babacan'nda bu nedenle kadroda olduğunu düşünüyorum.

  yoksa maksimum irfan başaran potansiyeli görüyorum kendisinde. bu gidişle bir emre çolak bile olamayabilir.