• 182
  5 aralık 2108 keçiörengücü galatasaray maçında gerçekten güzel bir gol atmış oyuncumuzdur. ayak içi ve sert bir şekilde topa vurabilmek basit gibi gözükse de oldukça zor bir iştir. vuruşunun yetenek koktuğunu düşünsem de fiziksel açıdan zayıf gördüğüm oyuncudur.
  belhanda ve emre akbaba' nın aynı anda sakat olmasının fırsatını değerlendirmesi gerekiyor. şayet bunu becerebilirse önemli bir yetenek kazanmış olacağız ozan' dan sonra ciddi bir kazanım olacaktır. ancak gereksiz övgüden kaçınılmalı, oyuncumuzun biraz daha ayaklarını sağlam basmasını sağlamalıyız. bir sürü yetenek kaybolup gitti, uçurup kaçırmaya gerek yok. övgü de yergi de dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. umarım takımımızda ki şansı da yaver gider.
 • 183
  düzenli oynamaya ve fiziksel açıdan gelişime ihtiyacı vardır. arjantin liginde oynayan arjantinli bir on numara falan olsa river-boca derbisinde 90 dakika oynar. ligimiz genelinde bile 5 sene aynı adamlar sağdan sola transfer oluyor. yabancılar bile lig içinde transfer oluyor. galatasaray bir değişimi göz önüne almalı. atalay ve diğer 2000 jenerasyonu daha çok süre almalı. direkt ilk 11 çıksın her maç gol asist yapsın demiyorum. fiziksel açıdan bi 30 dk falan oynasın. recep, yunus, atalay bence hücum rotasyonunda düşülmeli. forvet için ali yavuz kol yine şansı hakediyor.
  atalay'ın yeteneğini abartmıyorum. süper olacak her maç uçacak hali yok. emre çolak'tan ders çıkarmamız lazım. gelişimini adam akıllı sağlayalım. galatasaray ruhunu sağlayacak altyapı oyuncumuz olsun. uzun süre 11 ve 18'de faydalanalım.
 • 185
  ilk onbirde oynatılması gerekir atalay babacan’ın. şu anda atalay’dan daha teknik, daha zeki, daha dinamik bir on numara yok. allah bize yol gösteriyor ama biz anlamıyoruz. atalay ve gökay, ozan muhammet kabak ile birlikte oynamaya başlasaydı ilk onbirde şu anda ozan kadar konuşuluyorlardı.

  korkacak çekinecek hiçbir şey yok. maicon ve ahmet çalık’tan çok daha başarılı olacaklardır. gökay güney ve ozan kabak birlikte oynatılırsa rizespor’a geçit vermeyeceklerdir buna inanıyorum. ikisinin de oyun zekası mükemmel, ikisi de hızlı ve hava toplarında başarılılar. peki biz neyi bekliyoruz?

  hocam hiç düşünme, tereddüt etme oynat çocukları sen de biz de galatasaray da kazanacak. ozan, gökay, atalay ilkonbirde, celil ve yunus’u son yarım saatte takıma koysan sana kimse ağzını açmaz. ne hata yaparsa yapsınlar, korkmadan oynasınlar sonuçta kazanacağız. selçuk falan hikaye artık. kaç maçtır tek bir pozitif hareketi olmayan selçuk’tan ne bekliyoruz.