• 4
  kara perşembe'nin öznelerinden biri olan, tony parker'ın sahibi olduğu fransa temsilcisi. yıllar sonra yine kupa 1'deler (euroleague) ve yıllar sonra yine kendilerinden söz ettirmeyi başardılar, başarıyorlar.

  şu ana kadar kesinlikle sezonun sürprizi konumuda asvel. 5 galibiyet ve 3 mağlubiyetle 8. sıradalar (çeyrek final potası). evlerinde oynadıkların 4 maçın tamamını kazandılar ki bu galibiyetler arasında sırasıyla olympiacos, panathinaikos, baskonia ve cska zaferleri mevcut (müthiş). deplasmanda ise 1/4 ile yola devam etmekteler (kızılyıldız'ı yenmeyi başardılar 8. hafta maçında). sezon başında asvel'in böyle bir tabloyla yurolig'e start vereceğini söyleseler "abi hadi ya, bsg" çekerdim şahsen. evet, iyi bir kadroya, daha doğrusu iyi bir ilk 5 rotasyonuna sahipler fakat oly-pao-baskonia-çeska dörtlemesi mi? yok artık! paragrafın başında "sürpriz" tabirini kullanma sebebim tam olarak bundan ötürü.

  https://youtu.be/U5Q8TWeUz18?t=9 :(

  son derece nitelikli bir 5'e sahip asvel:

  tonye frank jekiri (hayvan gibi yardırıyor, kaçan balık çok büyük çok!)
  charles kahudi
  edwin jackson
  antoine diot (ya da jordan taylor)

  bu isimler ana kurguda var olanlar. normalde adreian payne de rotasyonda olacaktı lakin yaşadığı sakatlık sorunu sebebiyle bir türlü oynama şansı bulamadı ki jekiri'nin performansını düşünürsek olumlu manada enteresan bir pivot verimi izletebilir bizlere asvel, payne iyileşince.

  bu akşam saat 22.45'te anadolu efes'i ağırlayacaklar*. efes'te bryant dunston oynamaz ise (sakattı bir süredir) jekiri'yle dert açabilirler ergin ataman'ın başına. zaten geçtiğimiz sezon da ligdeki efes-gaziantep karşılaşmalarında (dunston birinde oynamamış olabilir) dunston'a "bile" büyük problem olmuştu. bilmem anlatabildim mi?

  yurolig'de yer almalarından dolayı büyük keyif alıyorum şahsen. 90'lar kokulu bir hava solutuyorlar insana ekran başında. hele ki bundan 2 ay kadar önce kaunas'ta bir zalgiris deplasmanı oynamışlardı ki, aman allah'ım! baştan sona 90'lar esintisiyle doluydu ambiyans.

  çeyrek finale kalacaklarını düşünmüyorum 34. maçlar sonunda ancak lige getirdikleri farklılık bile başlı başına lezzet. takip etmeye değer.