• 15
  tişört satmakla falan zerre yol alınamayacak kampanya. yurt içi ve yurt dışı galatasaraylı dolar milyonerleriyle dolu. onları konsolide edecek bir kampanya düzenlersen, sponsor yaparsan bir şeyler olur. aksi halde elde edilecek para en ufak bir şeye derman olmaz.

  euro olmuş 10 lira senin alacağın bir formadan, tişörtten nike'in komisyonu, gs storeler'in işletme maliyeti, çalışan giderleri vs düşünce kulübün kasasına sembolik bir rakam dışında bir şey kalmıyor zaten.

  almak isteyen kendisi için tabi ki alsın ama bunu maddi destek olarak düşünmek baya hayalcilik.

  edit : bu entry'i dün gece girmiştim. bu kampanya bu öğlen resmileşti. ya 30 milyon taraftarın var. galatasaraylı sayısız zengin iş adamı, aile var. böyle bir kampanya yapacaksan önceden planını programını, reklamını yapmadan yapılır mı. dün gece twitter'da gördüm alın size iban pazartesine kadar yollayın paraları ne kadar amatörce bir yaklaşım.

  camia'yı bir noktaya konsolide etmeden, gerekli şeffaflık ve bilgiyi sağlamadan insanlar ne kadar destek olacak ki sana. normalde fenerbahçe'nin topladığından daha fazla toplayabilecek potansiyelin varken yanlış yöntem ve yaklaşımın sonucu olarak çok çok daha azı toplanacak. bilmiyorum toplanan para açıklanır mı ama sonucunda komik bir meblağ çıkacağına eminim.
 • 16
  düşünce olarak desteklediğim taraftar yardım kampanyası, ama geliştirilmesi lazım çünkü bugüne kadar yapılanlar genel olarak başarılı olsa da finansal olarak pek başarılı olmadı.

  benim fikrim;

  kulüp bence oyuncu tarafından ya da maçına/kupasına/başarısına göre komple takım & teknik heyet tarafından imzalı maç forması/ekipmanı satarak bu işi sürdürülebilir ve katma değerli hale getirebilir.
  ben onlardan biri değilim ama bu tür forma koleksiyonu, özel forma toplayıcılığı yapan ve bunlar için inanılmaz paralar harcayan insanlar mevcut, fenerbahçeli bir tanıdığım (arkadaşım değil ne kadar doğrudur bilemiyorum) böyle bir koleksiyonermiş ve söylentiye göre formalarını sigortalatmış.* neyse konumuza dönelim; mesela bu işi bir süredir yapıyor olsak son kadıköy galibiyetimizde futbolcuların (özellikle onyekuru'nun) giydiği formalar için inanılmaz fiyatlara alıcı bulabilirdik, mesela bugün; canımız ciğerimiz muslera 7 ay sonra yeniden sahalara dönecek, bugün maçta giyeceği formayı veya eldivenlerini elbet almak isteyecek ve bunun için de güzel paralar ödeyecek birileri çıkacaktır. benimkiler sadece örnek, daha da geliştirilebilir, mesela direkt satış değil de açık artırma yöntemi düşünülebilir.
 • 17
  maddi olarak çok büyük bir meblağ toplanmayacağını ve pek bir yardımı olmayacağını düşünsem de, yönetimi gaza getirmek ve bir şeyler ummalarını sağlamak adına, en önemlisi de, şu anda veremedikleri kararları vermek ve adım atmak için, desteklenmelidir.

  yönetimin buraya baktığını biliyoruz, buradaki tartışma ve fikirlere değer verdiğinin* farkındayız. o yüzden sözlük yönetiminden ricam, bu başlığın tepeye sabitlenmesidir. bu taraftar kitlesinin sesi olmaya artık başlaması gerekiyor..
 • 19
  taraftarın düşünmüş olduğu yardım kampanyası.
  yardım etmek isteyen elbette etsin.
  ancak ben kulüplere normal kazançla hayatını devam ettiren insanlardan alınan yardım kampanyalarına oldum olası karşıyım. takımımı destekler store’dan alışveriş yaparım; neticede gönül verdiğim takım. ancak millet kulübü batıracak, oyuncular benim hayatımda göremeyeceğim parayı bir ayda kazanacak, onlar indirim yapmayacak ama ben yoksulluk sınırının altındaki maaşımla çocuğumun rızkını oyuncuların parasını ödemek için yardım olarak vereceğim öyle mi?
  zaten ülke şartlarında edebildiğimiz az miktar yardım var; onu da sokaktan çöpten yiyecek bulmaya çalışan insanlara, yetimlere etmeyi yeğlerim.
 • 20
  desteklemeyeceğim kampanya. her sene aynı tırı vırı. zaten bizim türk lirasıyla alacağımız 2 tişörtün kulübe maddi anlamda bir faydası yok. 2 milyonluk alışveriş yapmayı başarsak ederi 268 bin dolar. bu komik parayı da transferde kullanamıyoruz. ne anladım bu işten?
  benzer kampanyaları geçmiş senelerde de eleştirmiştim. tamamiyle kolaya kaçma hareketidir. taraftar, takımı adına ürün alabilir/almalıdır/alır(almayabilir) ama bunu kampanya adına yaptırtmak, dilenciliktir. para bulmak istiyorlarsa farklı çözümler aramak zorundalar. taraftara dilenerek kulüp yönetilmez. fener ol, bileklik satma, sms isteme, yellow friday gibi kampanyalar birbirinin kopyası olan, modern dilencilikten ibarettir. taraftarın duygularını suistimal etmektir.
 • 21
  nasil feda ile fenerol ile dalgami geçtiysem, bunun ile de dalgami gecerim.

  hadi herseyi geçtim de klübe istesem de üye olamıyorum ben; önce üyeliği taraftara açacaklar, ondan sonra gerisi düşünülür.

  ha bi de o yoneticiler orada kaynak olusturmak icin orda. ne yani benim transfer kabiliyetim yok, yapamam, kaynak da olusturamam oturdugum yerde ya da maci izlerken; eee yonetim de transfer yapip kaynak olusturamiyor...

  10 liralik bileklik, 20 liralık sms, 30 liralik nostalji bilet, 50 liralik tişört ile olacak iş degil. ayrıca hadi diyelim gercekten bu saydıklarım işe yarayacak dediler, yine de 1 kuruş katilmam bu işe, oraya oturan israrla basarisiz oldugunu kabul etmiyorsa, 2 yildir kaybetmedikleri savas yokken ben yokum. hoş yonetim inanilmaz başarılı oldun, ben yine katilmam, o yonetim boyle şeylere muhtaçsa ortada yönetememe sorunu vardır.

  bu konuyla alakali oldugunu dusundugum bi kac entry'm varmis zamaninda, onlari da iliştireyim buraya.

  (bkz: #1060331)

  (bkz: #1296959)
 • 23
  destek vermeyeceğim kampanyadır. kaç senedir yaptıkları kampanyaların hepsine destek çıktım. ilk başta başarılı da buldum kampanyaları ama sadece taraftar bir şey yapıyor.

  mustafa cengiz yönetimini seviyorum ama sadece taraftarla olmaz bu işler, sen her şeyi kanuna küreke uygun yapmaya çalışıyor olabilirsin ama türkiye’de bu işler böyle yürümüyor.

  sende bazen arkadan dolanman gerekiyor diğer kulüpler nasıl buluyorsa sen de bulman lazım. yönetimin görevi orada sadece galatasaray’ın parasını saymak değil, titiz harcamak değil aynı zamanda sponsor, para ve başarı sağlamak.
 • 24
  boyle kampanyalarla bir yere varilmaz. ulkenin ekonomik durumu belli, adam evine ekmek zor goturuyor, irfan cani alsin diye parami vericek kulube sacma sapan bir sey almak icin. forma satisi ile de olmaz, zaten paranin cogu tedarikciye gidiyor. oyle bir sey olmali ki verdigin paraya degsin. ve aklima gelen tek sey galatasaray uyeliginin taraftara acilmasi. ac bakalim uyeligi, bu taraftar neler yapiyor.
 • 29
  yapılacaksa sms kampanyası yapılsın. kulübün paraya ihtiyacı varsa bizim de bişeyler yapmamız gerek. vay feda imiş fenerol imiş bırakın bu işleri. ben onyekuru'nun, irfan'ın bizde oynamasını istiyorum. aylık gelirimin yarısını vermeye hazırım. benim gibi yardım düşünen milyonlarca kişi vardır. dilenmeyelim diyen arkadaşlar, başka bir yol varsa çıkın söyleyin.
 • 30
  nasil sapasalak kontratlari yaparken, on milyonlarca eurolari dogru duzgun izlemeye tenezzul etmedikleri adamlari almak icin carcur ederken, haklarimizi savunmayarak kupalardan ve onlarin mali getirilerinden olmamiza sebebiyet verirken ve bu hatalari inatla yillardan beri yapiyorken *bana sormadilarsa*, simdi de topcunun tekini almak icin *bana sormasinlar*.

  turkiye'de futbol taraftarligi dusuk zeka seviyesine isaret eden bir hobi gibi dusunuluyor bazen; hayir, gorunen o ki, bircok yoneticimizden cok daha zekiyiz, merak etmesinler.
 • 36
  böyle kampanyaları, transferleri bitirdikten sonra “ben sözümü tuttum, sıra sizde” diyerek yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. zaten sosyal medyada da transferi yap, kampanya yapalım gibi bir istek söz konusuydu. yönetim yine olayı çok yanlış anladı. eğer fatih hocanın istediği transferler yapılırsa elimden gelen desteği vereceğim. çünkü bu gelen parayı transfere kullanmayıp farklı giderlere harcarlarsa inanılmaz pişman olurum.
 • 37
  az önce gs tv'de açıklandığı üzere, bağış hesabı olarak açılan tl hesap aşağıdadır.

  alıcı: galatasaray spor kulübü derneği
  denizbank tl ıban : tr34 0013 4000 0001 0084 0006 82

  madem kulübümüzün en büyük gücü taraftarı, bugün gücümüzü gösterme günüdür diyorum ve bağış hesabına 100 tl gönderiyorum.

  ödeme dekontu: https://gss.gs/w8K.png

  imkanı olan taraftarımızın destek olması dileğiyle.
 • 39
  200 tl bağış ile katıldığım kampanya. hocayı ve bizi sevindirecek transferler sonrası 300 tl daha bağışlayacağım.

  not: pandemi nedeniyle oldukça normal karşılıyorum bu kampanyayı. stada taraftar gidemiyor ve en büyük gelir kalemlerimizden biri olan maç günü gelirleri 0. kulübün zor durumda olmasını sadece satamamaya bağlamak gerçekten akıl tutulması. başka galatasaray yok böyle günde desteklemeyeceğiz de ne zaman destekleyeceğiz?