• 1
    asıl konusulmasi, tartışılması ve gündem yapılması gereken konu budur. hakemi yenmek başlığı, eksik oluyor. hakem de insandır, formsuz olabir, yanlış görüp yanlış yorumlayabilir ve o gün aleyhine hata yapılan takim maçı kazanabilir. bu durum normaldir. avrupa da ne hatalar yapılıyor. fakat art niyetli hakemi ancak mucize ile yenebilirsin. çünkü herşeyi doğru görüyor, sadece kararı bile isteye senin aleyhine veriyor. bununla mücadele etme şansın yok.

    hep kendimizden örnek vermeyelim, 12 nisan pazartesi oynanan fenerbahçe gaziantep maçında hakem maçı gaziantep aleyhine kötü niyetli olarak yönetti ve lehine yönettiği takım maçı kazandı. antep'in bir penaltısı ve bir golü verilmedi. verilmeyen penaltı kornere döndü ve o korner gol oldu. 1 dakika içerisinde 2 kere öne geçme şansı elinden alındı. irfan, pelkas ve serdar aziz kırmızı karta kadar.yorumlanacak üç hareket yaptılar ama sarı bile görmediler. fenerbahçe takımı 2 sarı kartla maçı tamamladı. gaziantep takımının kritik noktalarda kaptığı bir kaç top faul kararı ile kesildi. ve doğal olarak kaybettiler.

    galatasaray futbol takımına karşı yapılan sistematik hakem.hatalarinin sebebi budur. pozisyonları çok doğru görüyorlar sadece aleyhimize yorumlamayı tercih ediyorlar. kadıköy'de oynanan maçlarda hep yapıldığı için o maci es geçiyorum, alanya maçı ile.birlikte maçlarımızı yöneten hakemler art niyetli olduklarını bariz bir şekilde göstererek maçlarımızı yonetmeye başladı. ankaragücü maçında mohammed'in dirsegine kırmızı veren halil umut meler, onu varda uyarmayan o maçtan 3 gün önce ts fb maçında valencia'nin dirsegini görmezden gelen cüneyt çakır. en kotu ve rezil maclarimizdan birisi olan hatay maçında, hatayli oyuncu gedsonu arkadan makas benzeri indirdi, kırmızı bile olabilecek pozisyonda sarı çıkmadı. kamara sener'in kafasına yumruk attı faul bile verilmedi. onca eksik ve yanlış takım kurgusu ile yenmemin çok zor olacağı bir maçta bile, tedbiri elden bırakmadılar. bütün maçlarda yapılanlari yazabilirim ama hepimiz gördük

    alanya maçından bu yana bize karşı yapılanlar hakem.hatasi değil, bilerek, isteyerek yapılan bir doğrama. ankaragücü maçından sonra arda bunu gördü ve konuştu. ama biz sen oynadın da hakeme laf ediyorsun peşinde koşarak takımın yanında olmak.yerine, bizi harcamak isteyenlere izin verdik. kötü oyniyoruz, teknik kadronun hatalari da çok buna kimse karşı çıkmıyor zaten. ama.o teknik kadro doğruları da yapsa art niyetli hakemi yenmen mucizedir. aynı alanya maçında muslera'nın son dakikada kurtardığı top sayesinde yenmen gibi.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!