• 5917
  onyekuru'yu almamız bence daha önemli ama bruma gelirse feghoulinin gitmesi gerekiyor. bruma gelirse maalesef kulübede olması gerekir, henry ile devam edeceksek tabii. tabi maaliyetten biraz kısıp 12 yabancili bir planlama yaparsak ki mantıksız değil o zaman bruma'nin gelmesi düşünülebilir. henry'i biz hiç ileri uçta denemedik ama bence denenebilir. tabii feghouli'den doğacak boşluğa da birisini bulmamız lazım ki hiç kolay değil.

  şu virüs belası bir an önce bitse...
 • 5919
  son derece boktan geçen 2016-2017 sezonunda pek dikkat çekmedi sanırım ama kendisi gayet iyi performans göstermişti o sezon. çift haneli gol sayısına ulaşmış, asist sayısı da gol sayısına yaklaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam. ve dikkatinizi çekerim o sezon kendisinin bulunduğu kadroda oynayan oyuncular eren, yasin, tolga, selçuk podolski ve sneijder gibi oyunculardı. poldi ve sino haricinde kendisinin dilinden anlayan bir oyuncu topluluğu yoktu. sneijder 33, podolski de 32 yaşındaydı o sezon. artık düşünün hangi şartlarda bu sayılara ulaştığını. şu an galatasaray'da o sezondan çok daha iyi ve yetenekli oyuncular var. ispanya tecrübesi bruma'ya çok şey kattı. beyin uzvu olmayan, sadece top süren bir adamdan gayet skor yapan bir futbolcuya evrilmişti. şayet bizde oynama isteği varsa gelmesini çok isterim. onyekuru bruma ikilisi kanatta aynı anda oynamaz deniyor, pek katılmıyorum. orta sahanda seri, lemina, akbaba, mert hakan, emre kılınç gibi oyuncular olacaksa gayet de oynarsın. futbolda en sevdiğim tip olan hızlı ve skorer iki kanat oyuncusu sayesinde ligdeki diğer takımların başı döner, şampiyonlar liginde de gayet verim alabileceğimiz bir türden bir takım oluruz.
 • 5920
  galatasaray'ın mevcut durumda ihtiyacı olmadığını düşündüğüm futbolcu. çünkü bruma'nın yapabildiklerini sol kanatta yapabilen bir onyekuru şu anda kadromuzda zaten mevcut. üstüne üstlük aynı tarzda iki kanatla oynamak taktik anlamda sıkıntılara yol açıyor. hatırlayınız ki 2018-2019 sezonunun ilk yarısında kanatlarda rodrigues-onyekuru ikilisiyle ile oynarken forvetsizliğin de etkisiyle oyun anlamında sıkıntı çıkıyordu. ama ikinci yarı kanatlarda feghouli-onyekuru'ya dönünce yine forvetsizliğe rağmen (diagne benim için forvet değil) oyunumuz oldukça akıcılaştı. mesela 2019-2020 sezonunun ilk devresinde de bu kez feghouli-babel gibi yine aynı tarza sahip kanatlar üstüne inşa edilen bir anlayışla yine oldukça kısır bir futbola gömülmüştük ki, ikinci devre apar topar onyekuru'yu geri aldık. oyunumuz yine düzeldi. üstüne üstlük bruma'dan verim almak için sahada onu oynatacak sneijder gibi bir 10 numaraya ihtiyaç vardır ki, hali hazırda kadromuzda böyle bir futbolcu yoktur. ne emre akbaba ne de belhanda; sneijder, lincoln ya da hagi gibi orjinal 10 numaralar değiller.

  geçenlerde sevgili jan olde riekerink bir röportajında bruma için şöyle demiş;

  --- alıntı ---

  voetbal international'a psv'deki performansı eleştirilen bruma hakkındaki düşüncelerini belirten riekerink, "psv onu transfer ettiğinde geçmişte kendisiyle olan deneyimlerime dayanarak olumlu ifadeler kullandım. ama yetenekli oyuncular, her ortamda aynı etkiyi yaratamayabiliyor" dedi.

  galatasaray dönemindeki bruma'ya değinen hollandalı teknik adam, "galatasaray'da genç bir oyuncuydu. etrafındaki büyük yıldızlar tarafından korundu ve onlar, kendisine yardımcı oldular. psv'ye geldiğinde daha üst seviye bir oyuncu statüsündeydi. bu durumun farkında olarak psv'ye geldi. bruma, hassas bir karakter" ifadelerini kullandı.

  bruma'nın galatasaray'daki yüksek performansında sneijder etkisinin de büyük olduğunu belirten deneyimli çalıştırıcı, "wesley sneijder, onu mükemmel şekilde devreye sokuyordu. ikisinin uyumu harika bir silahtı. bruma, topla çok oynadığında ise zor durumda kaldığını görüyorsunuz" dedi.

  --- alıntı ---

  yani herkes istediğini düşünebilir ve ifade edebilir tabi düşünce özgürlüğü kapsamında. o yüzden bende düşüncemi ifade etmek istiyorum. fikrim, feghouli-babel ve onyekuru-rodrigues kanatlarının sıkıntısını, feghouli-rodrigues, feghouli-onyekuru ve podolski-bruma kanatlarının da faydasını görmüş bir taraftar olarak şu anki konjonktürde galatasaray'ın bruma'ya ihtiyacı olmadığı yönünde. bruma ancak onyekuru ile devam edilemeyecekse onun alternatifi olarak kadroya katılmalıdır. ama eğer onyekuru ile yola devam edilecekse, galatasaray'ın ihtiyacı bruma değil, feghouli ya da podolski tarzında genç bir kanat olmalıdır diye düşünüyorum. yani bu yaz feghouli ile vedalaşmalıyız.

  özetle, bruma için doğru tanım;, bir zamanlar podolski ve sneijder ile birlikte göz kamaştırıcı bir hücum hattının parçası olan kanat oyuncusu.
 • 5921
  onyekuru ile bütün savunmaların dengelerini altüst ediyorsak, bruma'nın da sahada olduğu bir formasyonu aklım hayalim almıyor.
  seri'nin benzinlerini dolduracağı iki adet 4 silindir çift turbolu 'hot-hatch'.
  bazı şeylerin hayali bile güzel :)

  umarım terim ile yolu tekrardan kesişir. çünkü dönerse tam bir flaş şampiyonlar ligi takımı hüvviyetine bürünürüz.
  ben ülkenin içinde bulunduğu mevcut ekonomik darboğaz ve ffp kıskacında bir kulübün karşısındaki milyarlık takımlara karşı oyunun kontrolünü alabilecek bir takıma evrilebileceğine inanmıyorum. bu derece endüstriyelleşen bir futbolda bu imkansız. bizi başarıya ulaştıracak formül dikine koşu-ara pas-sağ plase.