• 144
  biri de benim. neden mi?

  13.04.2009 fenerbahçe ile oynanan maçta yükselen tansiyonda rakibi semih şentürk'e yumruk attı. 2006'da bordeaux maçında kafa atmıştı, bu yumruk ile birlikte kombinasyonda tek eksik tekme kaldı.

  20.04.2009 cezalı olduğu maçta galip gelen takım arkadaşlarını kutlamak için soyunma odasına gitmek istedi ancak yasaktı. güvenlik görevlisi ile tartıştı ve bir şekilde içeri girdi. olay sonucu pfdk'ya sevkedildi.

  20.04.2010 idmanda tartıştığı caner erkin ile kavga etti, attığı yumruk ile takım arkadaşının dudağını patlattı.

  7.07.2010 yeni çıkan forma hakkında "her sene bir orospu rengi" diye espri yaptı. çok komikti. hepimiz güldük.

  9.08.2011 “zor günler geçirdim. atletico madrid de kafamı karıştırdı. ama sizin gelişinizle her şey değişti. tüm kalbimle takımda kalmak istiyorum” dedi. terim de “sana ihtiyacım var” diye moral verdi.

  arda da bu sohbetin hakkını ansızın atletico’ya giderek verdi.

  3.10.2011 "biz para alamazken, yabacılar helikopter bakıyordu" diye basına açıklama yaptı. kaptanlığı yaptığı takımı medya önünde bu kadar kolay konuşması herkesin tepkisini aldı.

  27.01.2015 atletico madrid-barcelona maçında hakemin kararını beğenmeyip krampon fırlattı. ülkemizien iyi şekilde temsile devam etti.

  26.03.2015 “türk ekonomisi çok iyi. dolarda biraz dalgalanma var. faizlerin düşmesi gerektiğini düşünüyorum" diye beyanda bulundu. bilmediğimiz ekonomi ile ilgili diploması ya da eğitimleri yok ise, böyle bir açıklamayı yaparken açlıktan ölen vatandaşlarını pek görmedi sanırım.

  15.03.2016 barcelona'da iken galatasaray'a geleceği haberleri çıkmıştı ama sonra teklif hakkında "galatasaray'ın teklifi kötü ve komikti" diye açıklama yapmış, beşiktaş'a gider misin diye sorduklarında "yükselenim beşiktaş" diyebilmiştir.

  10.06.2016 milli takım fransa'da düzenlenen euro 2016'da prim olayları ile çalkalanmıştı. fatih terim de şöyle demişti:"arda turan takım kaptanıdır. arkadaşlarının ne alacağını ne almayacağını takip etmiştir. çok da kızılacak bir şey yok. cengiz zülfikaroğlu ile aralarında birkaç konuşma geçtiğini biliyorum. onu cengiz zülfikaroğlu'na soracaksınız."

  17.06.2016 ispanya karşısındaki ve geçmiş olayları üzerine taraftarlar tarafından yuhalandı ve daha sonra taraftarlarla tartıştı. milli takım maçlarında taraftarlar tartışması sadece bununla da sınırlı değil.

  27.01.2017 referandumda "evet" diyeceğini açıkladı ve yine eksik siyasi bilgisi ile girmemesi gereken toplardan birine girerek futboluna siyaset bulaştırdı.

  4.02.2017 barcelona idmanında iken antrenörlerden juan carlos unzue'ye sinirlenip krampon fırlattı.

  6.06.2017 arda turan "prim" mevzularında yaptığı haberlerden ötürü babası yaşındaki basın mensubu bilal meşe'ye fiziki olarak saldırdı.

  7.10.2017 izlanda'ya karşı kendi evimizde 3-0 mağlup iken oyundan çıkan arda, oyundan çıkarken anlam verilemeyen bir şekilde sırıtmıştır. bu maç sonucunda türkiye dünya kuası şansınıkaybetmiştir. maçın önemini ve arda'nın ciddiyetsizliğini buradan anlayabilirsiniz.

  4.05.2018 sivasspor ile karşılaşan başakşehirli arda, hakemin kararını beğenmeyip saldırdı, 16 maç ceza aldı. hakeme 'şerefsizler, hepinizi öldürmek lazım.' dediği ortaya çıktı.

  12.10.2018 hamile eşini evde bırakıp mekanda şarkıcı berkay'ın eşine sarkmış, olayı duyan berkay ile kavga edip yaralamış, hastaneye giden berkay'ın yanına silahla gidip vur beni demiş, silahla da ateş etmiştir.

  futbolu dışında herşeyle anılan,
  kariyerinin iyi günlerinde değil, serbest düşüşe geçtiği günlerde tekrar florya'ya girebilmeye çalışan bu adamı sevmiyorum.
  belki bazı olayları unutmuş bile olabilirim ama bunca olay bile yeter sevmememe.
 • 146
  benim, mantıklı her soruya da cevap verebilirim.
  sadece şunu düşünün; bir futbol takımı neden transfer yapar, eksiklerini gidermek ve kadro alternatiflerini çoğaltmak için yani ihtiyaç olan bölgeye ihtiyaca uygun futbolcu transfer edilir. arda turan, galatasaray futbol takımının eksiklerinden herhangi birini giderecek vasıflara sahip mi veya fırsat için alınacak gelecek vaad eden genç bir futbolcu mu?
  bu sorulara evet diyenler acilen futbol izlemeye ara verip uzman çerçevesinde nekâhat dönemi geçirsinler.
 • 147
  seni carrusca'yı kestiğin için bile sevmezdim süt oğlan. daha sonra ne mi oldu sevdirdin kendini bi' şekilde. ergen zamanlarımda arkadaşlarımda seni korumaya çalışırken sinirlendiğimden gözlerim bile doldu. ama daha sonrasında bir sürü hata yaptın evet ikinci bir şans vermeliyiz doğru diyorsunuz(!) iyi de biz o hatalara şansı bir çok kez verdik ki.
  -haaa bu arada bizim siyasetimiz galatasaray diyip o siyaset tarafını ise hiç açmayacağım çünkü gerçekten mide bulandırıcı olmaya gerek yok. kendisinden en iğrendiğim konusudur.
  son olarak "haydi bastır beşiktaş en büyüksün beşiktaş" ay neeeen oynaaa devam.

  bir taraftan da kendisini bu hale getiren asıl şey kendisinden değil basından da kaynaklanıyor. ulan adamı ailesi olduğunu görmezden gelerek pubis sakatlığından kendisine çok kötü yerden vurdunuz. normal değil yani bunu da" profesyonel aldırmaması lazım diyemeceğim" sizi de unutacak değilim sayın türk basını.

  fatih terim için ise metin kurt nam-ı diğer çizgi metin'i bilenleriniz vardır. kendisi futbolculuk hayatında "çürümüş düzen değiştirmeden sporun özgürleşmeyeceğini düşünüyordu" ve bu sebeple birçok görüş belirtti. metin kurt'un en zor dönemlerinde sırf futbolun arsada oynanması gerektiğini savunduğu için diğerlerine göre anarşist görüşler belirttiği için yalnız kaldığı dönemlerde yanında en büyük destek verenlerden birisi de "farklı ideolojik" yapıda olan küçük fatih (fatih terim) idi. bu konularda hassas düşünen bir adam eyvallah ama farkına varması gereken şeyler metin kurt yüz kızartıcı hiç bir olayı olmamıştı galatasaray taraftarına.
 • 151
  arda turan'a 10 numaralı forma verildikten ve kaptan yapıldıktan sonra sinir olmaya başlamıştım. daha sonra şımardı galatasaraylılardan çok fenerlilerle can ciğer oldu iyice irite olmaya başladım daha da sonra malum terbiyesizlikleri yaptı ve arda efendiden nefret etmeye başladım, hiç sevmiyorum.
 • 153
  kendisi evlat kategorisinde sayılan bir futbolcuydu. galatasaray' a emekleri geçti, para kazandırdı ve avrupada başarılı ama kısa bir kariyer yaptı. bunların hepsine eyvallah. yani arda turan galatasaray' ın evladıdır argümanı bir yere kadar mantıklı. ammaaa; evli bir kadına sarkıp, kocasına kafa atıp silah çeken ve karakolluk olan bir adam oğlum olsa bile karşısına geçer suratına tükürürüm. yani arda turan evlat olsa sevilmez deyiminin vücut bulmuş hali oluyor benim fikrimce. kötü olan kısım, bu olay kendisini sevmemem için aklıma gelen gerekçelerden sadece biri.