• 152
  --- alıntı ---

  zaman çok fazla yorum yapma ve konuşma zamanı değil, benim için bir an önce sahaya çıkıp mücadele etme zamanı.

  --- alıntı ---

  röportajında senden beklentimi tek cümleye sığdırmışsın zaten. yanlış işlere girmeden sadece sahayla ilgilenirsen geçmişte yaptıklarını unutabilirim. en ufak hatanda ise seni tamamen silebilirim. öyle ince bir çizgi işte. herşey senin elinde. 5 dakika da oynasan sahaya varını yoğunu vereceğinden şüphem yok. taraftara da kulağını tıka, sivas deplasmanında emre kılınç'a düz gidenler şimdi 'cimbombomun çocuğu' diyorlar. 'kuruş değil duruş' diyorlar. bu gözler volkan demirel'e bile güzellemeler yapanları gördü ya. sana da kalplerinde bir yer açarlar heralde. canını sıkma, işine bak.
 • 153
  arda turan; sen kapıdan kovulunca bacadan, bacadan kovulunca pencereden o da olmazsa tunel kazıp eve giren tiplerdensin. senin gibilerini çok iyi tanırım. yaptıklarından en ufak bir pişmanlık duymadığını da biliyorum. çünkü zaten kendi ağzınla söylüyorsun.

  senin yaptıklarını normal bir vatandaşımız yapsaydı en az 18 yıl hapis cezası alır ve şimdi silivri kapalı cezaevinde günleri sayar, pişmanlığından kanser olurdu. geri kalmış, üçüncü dünya ülkesi olduğumuzdan arkandaki güç sayesinde bugün hiçbir ceza almadığın gibi, ülkenin en güzide kulübünün formasını da sırtına geçirdin.

  allah imhal eder ama asla ihmal etmez. birgün bu yaptıklarının hesabını verirsin. hesabını verirken bu yazdıklarımı hatırla. bütün genç futbolculara kötü örnek oldun, ülkedeki adaletsizliğin sembolü oldun yetmedi bir de pişkinliğin zirvesine vardın.

  yazdıklarım belki biraz ağır ama bunlar benim gerçek hislerim. ben doğruya destek olan yanlışa karşı çıkan bir sözlük yazarıyım. herkese ayna tutmaya çalışıyorum. seninle ilgili duygularım böyle. kanaatimce bu duygularla dolu milyonlarca insan var ve bunu da açıkça dile getiriyorlar.

  bir de çok merak ettiğim bir konu var. tvlerde ne kadar galatasaray nefreti ile dolu yorumcu ve muhabir varsa hepsinin tam desteğini aldın. hatta galatasaraylı yorumcuların da desteğini aldın. bunu nasıl başardın? samimi olarak ve art niyetsiz soruyorum bunu nasıl yaptın? benim bir tahminim var ama elimde belge olmadığından dillendiremem.
 • 154
  1. hoş geldin.
  2. boş mukavele için tebrikler. (bkz: #2930584)
  3. önünde 30 yıllık bir galatasaray dönemi olması için yalandan değil gerçekten çok çalışarak, acı çekerek, sürekli ve durmaksızın çalışman getektiğini sakın unutma.
  4. ilk maçın prekazi gibi hagi gibi veya okan buruk gibi olsun.
  5. son dansı bir kez daha seyret günün 24 saatini yaptığın işe ayır. 7 gün 24 saat galatasaray için çalış.
  6. rahmetli anneannem için en büyük kupayı kazanmadan futbolu bırakma.
  7. şansın bol olması için fatih hoca gibi çalışman gerektiğini bir saniye unutma. asla seni sevenleri mahcup etme. siyasi işlere alet olma. arkadaşların sadece galatasaray kadrosundan oluşsun. kendini kimseye meze etme.
  8. olurda başarırsan sakın havaya girme. barlardan, yemeklerden uzak dur. ispanya'da nasıl çalıştığını unutma bol bol not al.
  sevgiler
  çok merak ediyorum neler yapacaksın???
 • 155
  yanlayıcı arkadaş;

  seni sevmiyorum. özel hayatında temsil ettiğin hiçbir değeri de sevmiyorum. içinden messi dahi çıksa umrumda değil. zerre hak etmediğin bir formayı giyecek ve genç çocukların süresinden çalacak olman nedeniyle senin kadar, seni kulübe getirenlere de kızgınım.

  futbol anlamında en ufak bir katkı beklentim yok. karakter anlamında da düzelmeyeceğini ikimiz de biliyoruz. gözümde değil kötü oynama, pas hatası dahi yapma kredin yok. tek dileğim siyasal islam demeci verip canımdan çok sevdiğim kulübümü rezil etmeden, egonu tatmin edip dönmemek üzere gitmen. ne kadar erken, o kadar iyi.

  antrenmanda “sakatlanıp”, hiç sahaya çıkmazsan üzülmem, kızmam. hatta sana bahşedilen forma hakkını hiçbir zaman kullanmayarak son cukkanı yapıp gidersen, o forma ile sahaya çıkmazsan sana karşı olan düşüncelerim bir tık düzelir.

  burada boş mukaveleye imza attığın için seni övenler olacak, oysa sanıyorum bu kişiler, galatasaray tarihinde boş mukaveleye imza atan herkesin hak ettiğinden fazla para aldığını bilmiyorlar; olabilir. para almayacağını sanıyorlar; olabilir. sana karşı en ufak bir sevgi kırıntısı beslemediğimden inşallah ben yanılıyorumdur. bunları söylerken düşündüğüm sana karşı olası bir mahcubiyet değil, kulübümün cebine koyarak çöpe atacağı para.

  gece kulüplerinde takımın şampiyonluğa oynarken kaybettiği maçtan 1.5 saat sonra karşılaşmalarımızın sayısı azalsın bir zahmet.

  bu kadar.
 • 159
  sevgili arda,

  belki burada hakkında yazılan entry'leri okuyorsundur, belki de okumuyorsundur bilemem.

  ama şunu bilmeni isterim ki gelişinle taraftarlar ikiye bölündü. taraftarlarımızın bir kısmının geçmişi skandallarla dolu birisini tekrar parçalı forma altında görmek istememesi gayet olağan bir durum. sen zaten bunun farkındasın. galatasaray'a geri dönerek bunları da kabul ettin. nasıl bir sorumluluğun içine girdiğini, fatih terim'in seni tekrar buraya getirmek uğruna taraftarın bir kısmını ve yönetimi nasıl karşısına aldığını biliyorsundur. bilmesen belki de şu cümleyi kurmazdın.

  --- alıntı ---
  zaman çok fazla yorum yapma ve konuşma zamanı değil, benim için bir an önce sahaya çıkıp mücadele etme zamanı.
  --- alıntı ---

  bazı kardeşlerim gerçekten de sana çok öfkeliler, onları affettirmen kolay olmayacak. bunun için çok çalışman gerekecek. muslera'nın sakat hâliyle nasıl çalıştığını belki izlemişsindir, senin muslera'dan 3-4 kat daha fazla çalışman gerekecek.

  madem ki seni sen yapan kulübe geri döndün, o zaman lütfen dilini ve hareketlerini kontrol et arda. artık kendini futboluna ver, acun ılıcalı denen heriften uzak dur. senin hünerlerini magazin programlarında değil, futbol sahalarında görelim artık.

  bitik bir hâldeyken, bir daha futbol oynayamayacak durumdayken fatih hoca ve galatasaray sana ikinci bir şans verdi. lütfen sana o şansı veren fatih hocana ihanet etme. dezavantajlı bir durumdasın ki sen zaten bunların farkında olarak bu kulübe geri döndün. eminim ki çalışıp bu formanın hakkını verirsen, futboluna odaklanırsan taraftarlar seni, koca kafa'sını da bağrına basacaktır.

  en önemlisi de seni istemeyen kadar, senin geri dönüşünü destekleyen taraftarlarımız da vardı. lütfen onları mahcup duruma düşürme. lütfen utandırma bizleri.

  allah sana kolaylık versin.
 • 161
  atletico madrid'e gitmeyeceğim diyip 1 hafta sonra imza atıp ortaköy'de bir kafede sırıta sırıta yaptığın basın toplantısını unutmuyorum. saçma sapan yorumların, komik teklifin, silahın, hastanen ve magandalığına sıra gelmeden önce o basın toplantısı geliyor benim için. fatih hoca yaşlandı, biraz da babacan tavrı ile seni affeder ama ben daha gencim ve duygularım onun kadar kolay yumuşamıyor. hadi kolay gelsin, çok çalışman lazım. bu saatten sonra ne yapabileceksen gerçi.