resim
Arda Turan
Takım:-
Mevki:Sol Kanat
Yaş:35
Boy:1.77
Uyruk:Türkiye
 • 21162
  arda turan'ı insan olarak hiç sevmiyorum ama erdem timur, arda turan'ın jübile işini de gerçekleştirirse gönülleri tamamen fetheder.

  --- alıntı ---

  özel | galatasaray, arda turan'a nef stadı'nda bir jübile maçı planlıyor.

  erden timur, jübile maçı için atletico madrid ve barcelona ile görüşecek.

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1572871480513540098
 • 21163
  jübile maçı yapılırsa galatasaray'ın özeti olacak kişi, eski futbolcu. bu takımdan ne yıldızlar geçti ama aralarında en ahlaklı olanlarına bile hatırlanası bir jübileyi geçtim mesaj bile yayınlanmadı. arda ve arda gibilerin azalarak bitmesi gerekirken yüceltmek tam da bize yakışır zaten, ne diyeyim.

  edit : daha iyi anlatmaya çalışayım. x kişiye yapmadık arda'ya yapmayalım demiyorum. arda'ya zaten yapılmamalı bu bir, çünkü adam bulduğu her fırsatta bu takımın adına leke sürmeyi buna ek olarak tartışmaya ve kaosa sürüklemeyi sevmek sanan birisi.

  ikincil olarak ise kime hangi şartlar altında nasıl davrandığınız kulüp olarak kültürünüzü yansıtır, bu sebepten ötürü jübile yapılacak biri seçileceği zaman böyle bir karakteri seçersen kulüp olarak dışarıya vereceğin mesaj ve diyeceğin şey bariz. biz bu ve bunun gibi adamların arkasında dururuz. gerçek bayrak adamların değil.

  bazı konularda zamanlama ve içerik çok önemlidir.
 • 21164
  galatasaray'daki sevgi ortamının pekiştirilmesi açısından stadımızda kendisine bir jübile yapılması çok şık olacak eski futbolcu. hatta bu jübile işinin benzeri semih kaya'ya da yapılmalı.

  bu maçın atletico madrid gibi efsaneleştiği bir kulüp ile yapılacak olması da çok yerinde olur. semih için de sparta prag ile bir dostluk maçı düzenlenebilir.
 • 21166
  en iyi kariyere sahip, futbolu bırakmış galatasaraylı eski futbolcu.

  gönül isterdi ki bu formayı terleten her futbolcumuza, her efsanemize birer jübile yapabilmiş olsaydık. en son hangi iyi futbolcumuzla güzel ayrıldık bilmiyorun bile. hagi'ler, bülent'ler, sneijder'ler ve daha fazlası. iyi ayrılmayı bırakın hepsine de düşman olduk. kimisine 'komisyoncu" dedik, kimisine "hain", kimisine "paragöz". artık bu kötü gidişe son vermemiz gerek.

  bana soracak olursanız; kendisine bir jübile yapmamız gerekiyor. saha dışında yaptıkları, söyledikleri kendini ilgilendirir. artık bunlarla ilgilenmeyi bırakalı çok oldu. ben kendisine hiçbir zaman kin ve nefret besleyemedim. yaşı benden büyük ama benim için o hala, kale arkasında hagi'yi izleyen top toplayıcı koca kafalı çocuk.

  https://www.google.com/...imgrc=KTHXxlDmp1UIRM

  not: bu entry bir miktar özlem içerir.
 • 21169
  silahla hastane basmasına rağmen sırf el öptü diye affedilen, başkanlık sistemine evet diyen kişi. kişi diyorum çünkü kendisinin futbol ile hiçbir alakası kalmadı, hayatlarımızın mahvolmasına sebep olacak sistemin geçmesine futboldan daha çok uğraştı. bu adama jübile yapmak kulübümüzün düşebileceği en son seviyedir, herhangi bir avrupa kulübünde olsa asla kulübüne yanaşamayacak profildeki bi oyuncuyu el öptü diye affedip jübile yapmak yakışmıyor galatasaray gibi bi camiaya. galatasaray'ın kendisine ihtiyacı yoktu, onun ihtiyacı vardı. fatih hocanın attığı son kazıklardan oldu kulübe geri çağırılması.
 • 21174
  galatasaray’a yapışmış, bir türlü kendisinden kurtulamadığımız ve kesinlikle efsanemiz olmayan eskilerin futbolcusu. bu adam!’a kadar jübileyi hak eden onlarca futbolcumuz vardır.

  kendisinin yaptıkları hakkında defalarca girdi girildi, yazılar yazıldı. ben bir taraftar olarak kendisinin ve emre kardeşinin gündeme gelmesinden çok yoruldum. ikisi de umarım sonsuza dek galatasaray’dan uzak dururlar, buna birileri engel olur.
 • 21175
  2009 2010'da aziz isterken gitmediği zaman eğer gitmiş olsa hain ilan edilecekti.
  gitmedi hatta bonservis kazandırdı.

  şimdi de galatasaray ile alakasız hataları olduğu için hakaretler yiyen ve galatasaray'la ilişkisi sorgulanan hatta galatasaray'la bağı kesilmesi istenen eski altyapıdan kaptalığa kadar çıkmış olan futbolcu.

  galatasaray ile tek yanlış fatih terim ile sürtüşmesidir. o konuyu fatih terim bile affettiyse daha ne zorlanıyor bu konu? ayrıca komik teklif muhabbetine açıklık getirdi defalarca.

  jübilesini altyapısından çıkıp ezeli rakip her acıdan öndeyken yıldız futbolcu susuzluğumuza hızır gibi yetiştiği için de yapılabilir. bonservis kazandırdığı için ve en önemlisi galatasaraylı olduğu için.

  zira semih kaya'ya da jübile yapabiliriz gayet veya bırakınca ismail çipe'ye. bu adamlar galatasaray'lı çünkü. absürt bir durum yok.
 • 21177
  istatistiklere göre arda turan başkanlık sistemine evet dediğinde galatasaray tribünlerinde tek başına maç izlediğinizde sağ, sol, ön ve arkanızda 4 kişiden 2'si başkanlık sistemine evet demişti.

  siyasetin s'sinden bile hoşlanmam ama sadece kendisinin oyuyla başkanlık sistemi gelmiş gibi davranılması da gülünç. yarın iktidar partisi değiştiğinde yerine gelenler yanlış aksiyonlarda bulunurlarsa bugün muhalif kesimde olan tarafın haysiyet ve şerefine ya da ahlakına laf etme lüksüne mi sahip olacağız? bir oy için bugün desteklediğim tarafın ilerde yaptığı veya yapacağı aleni yanlışlarının tüm yükü bana nasıl yüklenebilir?

  arda turan'ın bir oy hakkı vardı ve o oy hakkını kullanacağı yeri belli etti. madem galatasaray bu ülkenin en aydın ve aydınlık tarafı yaptığımız yabancı transferlerinde alacağımız oyuncunun önce kendi ülkelerinde hangi tarafta olduklarını sorgulayalım eğer galatasaray ilkelerine uygun taraftaysa ve bu bizim aydın taraftarımızın onayından geçerse sonrasında alıp almayacağımıza bakarız.

  arda turan şayet evet videosu çekmemiş olsa diğer şeyler özel hayatı olurdu. şimdi evet dediği için özel hayatında yaşadıkları sürekli temcit pilavı gibi öne sürülüyor.

  gazeteci aşkınızı komik bulmakla beraber, fatih terim ile her ne yaşadıysa da sonunda fatih terim'le de barışmıştır. yok hastane basmış bilmem ne yapmış 2 hafta önce ırz düşmanı icardi diye sosyal medyada geyiği dönen adam geldi ya bizim takıma o kadar da kasmamıza gerek yok.

  sanarsın asla hata yapmıyorlar ya. arda'nın başardıklarının yarısını başarsanız yürüyen ego olursunuz. okuduğu bölümün ingilizce olduğunu bile belli etmek adına instagram biyografi kısmına bölümün ingilizcesini yazan adamlarız. öyle fazlaca aydınlık kasmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

  umarım jübile maçı düzenlenir, arda turan çok kıymetli ve başarılı bir futbolcuydu. galatasaray altyapısından çıkmış önemli bir değerdi. oralarda da galatasaray'ı da çok güzel temsil ettiğini düşünüyorum. aslan gibi galatasaraylıdır ayrıca.

  galatasaray'dan ayrılırken kazandırdığı para küçümsenir olmuş ama o gittiği zamanlar futbol piyasasında o bonservisler bu zamanki gibi kolayca ödenebilir değildi.
 • 21179
  kendisine kulübümüz tarafından jübile maçı ayarlansa yarın bir gün bir yerlerde bana jübile yaptılar ben şöyle önemli oyuncuyum böyle iyi oyuncuyum diye gerinip ortalıkta konuşması yüksek ihtimal eski oyuncu.

  kendisi gözden düşene kadar madrid'de barcelona'da çok mutluydu. el öpmekle affediliyorsa her şey ne güzel dünya vallahi tüm suçlular el öpsün dünyada sorun kalmasın ne güzel istanbul be.
 • 21182
  kendisi için jübile maçı yapılması planlandığı haberleri yer alan eski kaptanımız.
  yalnızca onun için değil, bir camiaya aidiyet hisseden her futbolcu için jübile yapılmalı bence.

  nihayetinde dün futbolcu olan arda turan yarın bu takımın başında teknik adam olabilir.
  bugün takımımızı çalıştıran okan buruk'u yıllardır ben dahil çoğumuz istemedik. bunda okan'ın galatasaray'a jübile yapmadan veda etmesinin hiç payı yok mudur?
 • 21185
  acaba aramızda bir allahın kulu "arda galatasaray'a para kazandırmadı" diyor mu? var mı aramızda öyle bir ruh hastası? o zaman ne diye elma ile armut karıştırılıp olayı "evlat" savunma moduna çekiyor millet anlamıyorum.

  öncelikle kulüpler kendisine katkı vermiş, her oyuncuya jubile yapıyor mu? sorusuna yanıt vermek lazım. yaş ilerledikçe bunamaya başladım sanırım ama fb, bjk, ts en son ne zaman x oyuncuya jubile yapmış hatırlayan var mı? ya da barca, real mad. liverpool kime jubile maçı düzenledi cidden ben hatırlamıyorum.

  hadi bu kısmı es geçelim en net soruyu soralım; arda turan jubileyi hak etmek için galatasaray'da hangi eşsiz işleri yaptı ? sorgulayalım.

  altyapı'dan çıktı kaptan oldu... eee iyi de sabri sarıoğlu nerden çıktı? hadi o çok başarılı değildi diyenler için bülent korkmaz? o da alt yapıdan çıktı ona niye yapmadık ya da yapmıyoruz?

  bize büyük para kazandırdı. eee yine iyi de bir tek o mu para kazandırdı bu kulübe? ndiaye mesela 8 milyona aldık 16 milyona sattık bonusu otu püsürü çık 8 milyon para kazandırdı, marcao bonusu otu püsürü derken 9 kazandırdı, ümit davala dünya kadar kupa kazanıp üzerine net 4,75 milyon euro kazandırdı. bunlar jubileyi hak etti mi ? bu kritere göre ozan kabak kafadan jubileyi hak etmiş duruyor.

  bunlar tek tek yeterli değil herhalde o zaman hem para kazandırmalı, hem alt yapıdan çıkmalı sanırım o zaman elimizde tugay kerimoğlu var üstelik kendisi futbolu bıraktığında son takımı jubile maçından daha güzel uğurladı kendisini ama biz hiç bir şey yapmadık. herhalde o da en son bizde oynaması gerekiyor maddesine takıldı.

  yani iş fenerbahçe kıracakken (uydurulmuş) tanımlanmış rekorlar işine benzedi, arda turan'a neden jubile yapmalıyız önermeleri havada uçuşuyor.

  - efsane deniyor kimin efsanesi?
  - galatasaray'a yanlışı olmadı deniyor, yukarıda ismini yazdıklarımın oldu mu? ,
  - sabah kalktı dolmuşa binip florya'ya geldi altyapıdan çıktı... eee yani?

  o değil de bu gelirse hakemler bize öyle rahat rahat düdük çakamazlar falan diyen twitch ve youtube soytarısı alevli transfer emojileri paylaşan tipler vardı nerede şimdi onlar? aynı adamlar ligden düşen denizlispor'a 3 gol fazla atsak şampiyon olacağımız maçta bile sıfır katkıyla saç baş yoldurduğunu es geçip "hakemler şampiyonluğumuzu gaspetti" dedi. bunlara ağbi çeken tiplerde geldi sağda solda aynı şeyleri yazdı. nick altı yazıp rencide edesim yok ama hani bu olunca düdük çalamayacaktı hakemler bize? içimizden geçtiler, sadece bu dediğiniz bile olsa jubile maçına en pahalı yerden bilet alırdım...

  özetle bu "adamın" kulübe katkısı, emeği yok diyen taş olur bu konuyu tartışmam ama arda turan galatasaray'da oynamış, jubilesi yapılması gereken ve yapılmamış futbolcu listesi yapılsa ilk 15'e anca girer.
App Store'dan indirin Google Play'den alın