resim
Arda Turan
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:35
Boy:1.77
Uyruk:Türkiye
 • 21006
  başakşehir kulübünde camiasız kalınca yurdumun her köşesinde yuhlanan, milli takım dahil hemen hemen gittiği her takımı açık seçik trolleyen, 87 doğumlu olmasına rağmen 4 senedir emekli gibi davranan bir futbolcuyu "galatasaray vefası" adı altında futbolcu olarak galatasaray'a getirmek; o sözünü ettiği 13 milyon euroyu fazlasıyla iade ettiğimizin belgesidir. futbolcu olduğu halde son galatasaray döneminde yalnızca 30 tane alt yapı maçı izlediği ile övünecek bir mentaliteye sahip olduğu için bunların hepsi normal elbette.

  arda'nın gs'ye "kazandırdığının" sonsuz katını gs arda'ya kazandırmıştır. arda'yı arda yapan kulüp olmasını geçtim, 4 senedir futbolcu olmayan birini gelsin 2-3 sene takılsın diye üstüne para vererek almak bugüne kadar yaptıklarının fazlasıyla diyetidir.

  "gerçek galatasaraylı" önce işini insan gibi yapmalı. "galatasaraylı gibi" uyumak istiyorsan başını yastığa koyduğunda hayatını kazandığın işini hakkıyla yaptığın hissiyle uyuyacaksın. yoksa ancak "gibi" uyursun.

  bu ülkenin en büyük kanseridir hamaset. milliyetçiyim, gerçek galatasaraylıyım, gerçek taraftar başkan... nedense bu hamasete en çok sarılanlar en büyük defolara sahip oluyor.

  galatasaray'ın adını kullanmayı bırakarak işinizi yaptığınız günleri görelim...
 • 21007
  ne kendisi ben para kazandırdım diye böbürlenmeli, ne de galatasaray kulübü seni biz var ettik modunda takılmalı. al gülüm ver gülümdür bu işler. galatasaray arda’nın kara kaşına kara gözüne mi tav oldu da altyapısına alıp yetiştirdi. belli ki zamanında yetenekli olduğu farkedilmiş ve forma verilmiş. burada açıkçası tüm başarılarını galatasaray’a borçlusun kafası bana tuhaf geliyor. arda tüm başarılarını yeteneğine ve çalışmasına borçlu. biz altyapı olayını çözmüş bir kulüp değiliz ne yazık ki. her sene birkaç tane arda veya arda seviyesine yakın futbolcu çıkarırız altyapından, işte o zaman deriz altyapımızdan çıkan futbolcuları biz var ettik diye. çünkü artık senin yarattığın altyapı sistemi oyuncu çıkartıyordur. elbette ki arda’ya emek verilmiştir, üstünde galatasaray’ın hakkı vardır. toptan reddetmiyorum bunu. fakat arda fenerbahçe altyapısından da çıkmış olsaydı, beşiktaş altyapısından da çıkmış olsaydı benzer kariyeri yaşayacaktı zaten. umuyorum ki ne demek istediğim anlaşılmıştır.
 • 21008
  galatasaray efsanesi fatih terim'in kredisi sayesinde galatasaray'a geri dönebilmiş futbolcu. başka birinin gücü buna yetmezdi. öyle ya da böyle futbol onu bıraktıktan sonra galatasaray'da iki sene daha forma giydi. hayat kendisine büyük şanslar tanıdı, nerdeyse her seferinde yanlış kullandı. ısrarla. hayata karşı bu kadar nankör, hatalarından öğrenmeyen, her seferinde kendini haklı bulabilen biri için verilen bu şans da bence yeterliydi. yine yanlış kullandı tabi. o yüzden son iç saha maçında forma giyememesinin bu kadar abartılmasına anlam veremiyorum. o kadar hataya rağmen 34 yaşına kadar her işi yolunda gitmiş, büyük başarılar elde etmiş, büyük paralar kazanmış birinin bir şeyi de eksik kalıversin. ne mağduriyet kasıldı be!