• 19967
  2020/2021 sezonunda galatasaray'ımızın 2. kaptanıdır. fatih hocanın isteği ile alındı. takıma saha dışında yardımcı olur belki diyerek umutlanmıştık ama gerçekler her zaman yüzümüze bir şamar vuruyor. futbol arda'yı çoktan bırakmış. sezon sonunda futbolcu olarak değil ama yine kulüp içerisinde kalmalı, oyuncu izleme gibi çeşitli görevlerde kulübümüze yardımcı olmalı diye düşünüyorum.
 • 19968
  2020/2021 sezonu sonu futbolu bırakır mı bilmiyorum ancak bırakırsa selçuk gibi teknik heyete hemen katılmamalı. futbolcu olmak ayrı antrenör olmak ayrı. gitsin bir eğitimini alsın sonra alt liglerden pişe pişe gelsin yukarılara tabi başarırsa. olay gençlik veya yaş değil tamamen mental. psikolojik ve adam yönetimi olarak eğitimler almalı. hem daha bütün taraftarların içine sindirdiği de söylenemez kendisini. biraz yüzü adı unutulsun hem onun için hem bu camia için iyi olabilir.
 • 19971
  kendisine önyargı derecesinde takık biri olarak, kafama takılan bir konu var. bu arkadaş üstüste galip geldiğimiz serinin çoğunda ilk 11 olarak sahadaydı, ya da ilk giren yedek gibi oluyordu en kötü. performansı ve katkısı da kötü denemez, bana kalırsa ortalama üstüydü. sonra bir anda kulübeye demir atmaya, en eksik zamanda bile 5-10 dakika düşünülmeye nasıl geçti anlayamadım. katkı verebilirdi bana kalırsa.
 • 19973
  veteran sol kanat oyuncumuz, ikinci yaptanımız. onyekuru gelip de kendisini sol kanattan aldığımızdan beri oyunumuz tepetaklak aşağıya gitmiştir. sağ tarafta oynarken solda verdiği katkıyı veremiyor zira sahayı geniş açıdan göremiyor. arda’yı önce atletico madrid’e sonra da barcelona’ya götüren şey ne hızı ne çabukluğu ne de yüksek fizik gücüydü. onu oralara götüren şey çok yüksek oyun görüşü ve zekasıdır. bunu da sol kanatta oynarken aslında klasik bir sol açık gibi değil, sırtını çizgiye dayayıp oyunu kurarak kullanır.

  peki teknik ekibimiz ne yaptı? arda’yı en verimli olduğu yerden alıp sağa attı. zaten zeka seviyesi yerlerde olan takım, kendisinin sağ kanattaki kötü oyunu ve yedeğe çekilmesiyle iyice gerizekalı bir takım oldu. ve ilginçtir fatih terim, tüm bunları görüp de onyekuru’yu sağ kanata atıp arda’yı yerinden oynatmayayım demedi. sanıyorum onyekuru sol açıkta oynamadığı zaman trip yapıyor yoksa ben başka bir açıklama getiremiyorum bu duruma. 21 nisan 2021 galatasaray trabzonspor maçı’nın son 15 dakikasında bile oraya maç başından beri olmayan hareketliliği getirdi, abdullah avcı’nın berat’ı oraya kaydırmasına, üstüne bir de kamil ahmet çörekçi’yi oyuna atıp saracchi’yi kontrol etmek istemesine sebep oldu zira arda o kısacık bölüm içinde 3-4 defa hem saracchi’yi hem ömer bayram’ı pozisyona soktu.

  ben kendisini zaten gelmeden önce çok istiyordum, başakşehir’e gitmeden evvel de çok istiyordum. dışarıda her ne yaparsa yapsın, bu çocuğun galatasaray’a bir yanlışı olmadı dedim çünkü. geldiğinden beri de yönetimin yapamadığını yapıp galatasaray’ı savunuyor. hem saha içinde hem ankaragücü maçı sonrası gibi saha dışında. ayrıca kapanıp da açamadığımız rakiplere karşı kendisinin oyunu çözmesine ihtiyacımız vardı. bu kendisinden razıyım, elinden geleni yaptı. 1 sene daha kalması gerektiğine inanıyorum zira takımda öyle adamlar var ki, o arkadaşların 10 maç yapamayacağı şeyi kendisi 10 dk oynayıp yapar.
 • 19974
  (bkz: 21 nisan 2021 galatasaray trabzonspor maçı)

  dün akşam maç sonrası takımda ciddi anlamda üzüldüğünü düşündüğüm muslera ile beraber tek futbolcumuz. belki biraz da taylan ve emre kılınç diyebiliriz ama takımdaki asıl sorun şu ki gerisi şampiyonluğu kaybetmişiz, lig bitmiş bunları zerre takmadan devam edecekler hayatlarına. arda artık futbolcu olarak bir şey verebilir mi, belki iyi bir antrenman sistemiyle yedek kulübesinden verebilir ama daha ötesi olmaz. bunun yanında takıma olan sevgisi, bağlılığıyla bu sezon yaptığı hataları affettirme yolunda bir adım attığı da yadsınamaz.
 • 19976
  futbolculuk anlamında hayatının kumarını oynayıp kazanan oyuncu.
  1. fatih terimin altında son bir kez takıma oyuncu olarak katılmak istedi. kadro güçlü, en azından son bir şampiyonluk alırım diye düşündü. toyluğundaki hataların tekrar karşısına çıkmaması için maksimum düzeyde dikkatlice davrandı, belki de iyi giden evliliğinin etkisi vs. bir sürü neden sayılabilir.
  2. arda'nın takıma katılmasının sadece oyunculuğu ile de bir alakası yoktu. buradan takım içi bir göreve atlamaktı amacı, ki ben arda'nın gerçekten oyunu çok iyi bilen ve değerlendiren birisi olduğunu ve teknik heyette var olmasının bizim açımızdan iyi olacağını düşünüyorum. idari görevde olan hakan balta, yardımcı antrenör olan selçuk ve eskilerden ümit hocada o ışık maalesef yok. yine aynı şekilde ben emre b'nin de iyi bir hoca olacağını düşünüyorum. bu açıdan arda'yı kazanmak işimize gelir.
  3. takım bu sene rezil. o kadar reziliz ki, arda'nın ekstra saha içi ve dışında kötü bir şey yapmasına gerek kalmadı.

  açıkçası ben takıma katıldığında 5/10'luk bir katkı sağlasa yeter diyordum, beni yanılttı. bu seneki emeklerinden ötürü kendisine ben şahsen teşekkür ederim.
 • 19977
  bu sezonun ilk yarısında muslera olmadan, daha dar bir kadroyla doğru düzgün istikrar sağlamadan sahaya çıkıyorduk. o dönemlerde taylan belhanda feghouli veya emre ile birlikte orta sahanın kontrolünü alabiliyorduk. takımın ligdeki rakiplere göre nispeten daha iyi oynadığı ve orta saha üstünlüğünü alabildiğimiz maçlar da zaten bunlardı. işte bu maçlarda onbire bakarsanız ardanın hep orda olduğunu görürsünüz.

  son haftalarda puan kaybettiğimiz maçlara bakarsanız önceki döneme göre iki eksiğimiz var. birisi belhanda diğeri de arda. ben belhandanın yerinin gedson ile dolacağını düşünüyordum. şu anki performansına bakarsak haklı çıktığımı söyleyebilirim. ancak biz ardanın yerini dolduramadık. onyekuru sola geçti o yokken dahi babel oynadı derken arda bir anda kadro dışı gibi kaldı. bu arada onyekuru ardayı bozdu diyenler olabilir ancak arda ve onyekuru fenerbahce maçında kanatlarda birlikte başlamıştı. ben burada asıl sorunun babel ve feghoulinin ardaya tercih edilmesi olduğunu düşünüyorum. hele hele feghouli zaten fiziksel olarak ardadan farksız. babelin de toy bir delikanlı olmadığı ortada. bu şartlarda hoca bence yanlış ata oynadı.

  tabi şöyle bir konu da var. bu sezon arda geldiğinden beri bir şeyden emindim. şampiyonluk kaçarsa ihaleyi ona yıkacak olanlar mutlaka olacaktı. fatih hocaya laf edemeyenler mutlaka onu hedef alacaktı. benim istediğim ellerini vicdanlarına değil beyinlerine koymaları. çünkü düşük zeka seviyesindeki bir insan dahi şampiyonluk gitti bunun nedeni de arda demez. nedenlerinden biri olabilir mi, evet olabilir ancak bana kalırsa asıl neden oynamamasıdır. onyekuru yerine değil, babel ve feghouli yerine tercih edilmemesidir. arda oyun içinde taylanı, emreyi ve sarrachiyi sürekli olarak yönetiyordu. zaten nu oyuncuların sezon içindeki en iyi performanslarını incelerseniz solda ardanın olduğu maçları görebilirsiniz. galatasaray takımı 2.kaptanıdır.
 • 19978
  https://twitter.com/...007612614348803?s=21
  21 nisan 2021 galatasaray trabzonspor maçı sonrası oturup fatih terim ile dertleşmiştir.

  ne konuşuyorsunuz çok merak ediyorum ya. hoca mesela ne diyor size böyle böyle gösterdim yapmadınız mı? yani sahada ben bir tane taktik göremedim ilk isabetli şutumuz dakika 80de geldi. stoperimiz desen etrafında bir tane baskı yapan oyuncu yokken gitti topu rakibe indirdi. takım zaten mental olarak bitmiş.
 • 19979
  https://mobile.twitter.com/.../1385007612614348803
  bu videodaki hali beni üzen futbolcumuz. çoğu taraftar bu halde. olmuyor, bir şekilde olmuyor ruh halindeyiz. normalde kötü oynasak da böyle "ya olmuyor" düşüncesinde olmazdık. belki de taraftarın itici gücündendi. gerçekten deplasmanda sami yen'de taraftar çok çok itici güçmüş bu kulüp için. tekrar bunu anladım.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!