• 19467
  simdi moldova u21'e bile yenilen ama turk futbolunun geleceği olan adamlara bakarak saygımın arttigi topçudur. manisaspor'dan takıma döndüğü yıl marcelo carrusca'ya 2 milyon euro gömmüştük. carusca arjantin u20 oyuncusuydu bu arada. takim arkadaşları ise javier mascherano, fernando cavenaghi filandı.

  fakat arda hiç bir zaman ne oynama garantisi, ne yonetimle pazarlık yapmadı. kaldı ki manisa'da kendini kanıtlamıştı. galatasaray'da da kanıtlamak istedi ve yaptı. ömer faruk beyaz, mustafa kapi bir alt ligde bile ne vereceği meşhulken böyle şımarık olmalarına bakıyorum da iyi ki o dönem sosyal medya yokmuş.
 • 19468
  son haftalarda gerek saha içinde gerekse saha dışında galatasaray menfaatine olumlu davranışlarda bulunmuş futbolcu. yaptıkları, geçmişte yaptıklarını unutturmak için kimilerine yeterli olmuş olsa da benim gibi birçok insan hala daha kendisinden hazzetmiyor diye düşünüyorum. asla köstek olunmamalı ama bence koşulsuz destek için erken.

  büyük bir sınav yaklaşıyor kendisi için benim gözümde. işin aslı hem kendisi hem de fatih terim için bu sınav. saha içinde ve saha dışında galatasaray'a kendisinden daha çok yakışan, galatasaray'ın yaşayan efsanesi muslera'nın dönüşü sonrası kaptanlık pazubandını devretmezse şayet, şahsımdan hiçbir zaman destek görmeyecektir. takım içi adalet için, kendi rızasıyla pazubandı muslera'nın koluna takmalı. o bunu yapmazsa eğer fatih hoca zorla alıp muslera'ya vermelidir.
 • 19470
  arda takımın doğal kaptanlarından, kaptanlık yapması için pazubandı takmasına gerek yok. bence de muslera sahadaysa pazubandını muslera takmalıdır, arda da gerekeni yapacaktır zaten bu konuda.

  lakin muslera da dahil takımdaki herkes arda'yı çok seviyor ve çok büyük saygı duyuyor. muslera'nın da arda sahaya kaptan olarak çıksın, pazubandını arda taksın deme ihtimali yüksek.

  bunun yaşanması durumda ne yazık ki sözlükte ve bir çok sosyal medya platformunda yine arda suçlu bulunacak ve gereksiz yere mevzu çıkartılacaktır. umarım böyle durumlar yaşamayız.
 • 19472
  muslera'ya kaptanlığı verecektir ama muslera kabul etmeyecektir diye düşünüyorum. yaşattığı sorunlar, biz taraftarlar için kırıcı olsa da, arda turan bu takımın kaptanıyken atletico madrid'e gitmiştir. doğal olarakta döndüğünde kaptan olmuştur. türk futbolcular dışında, yabancı futbolcularda liderlik ve kariyerine saygı duyuyor. tüm bunların dışında, futbol takımlarında kaptanlarin kaleci olmasi bana mantıksız geliyor. kaleci oyunun sürekli içinde olan bir oyuncu değil, hatta kalecilerin koşarak hakeme gelmesinin sarı kart olmasi sebebi ile muslera'nın kart gördüğü durumlarda oldu. oyunda daha aktif olanların kaptanlık yapması daha doğru olur diye düşünüyorum.
 • 19473
  ne muslera ne de arda pazubandı kimin takacağını pek umursamaz. zaten bir takımda tek kaptan olacak diye zorunluluk yok. isterlerse pazubandı kaleci fatih’e verebilirler “kaleci değilsin bir de kaptanlığı dene bakalım boşa durma kadroda” diye. neticede bu takımın iki lideri fernando muslera ve arda turan. feghouli falan sonra gelir.

  geldi geleli saha dışı ve sahada büyük katkılar vermektedir. umarım böyle devam eder.
 • 19474
  galatasaray futbol takım kaptanıdır.

  arda'nın sonradan oyuna girdiği maçlarda 3. kaptanımız olan donk veya 4. kaptanımız linnes hangisinin kolundaysa bant arda oyuna girince o bandı arda'ya veriyorlar.
  bugüne kadar ben hiç 2. kaptana kaptanlık bandı hediye edildiğini görmedim.

  ayrıca arda'nın saha içi ve saha dışı liderliğini de başta yabancı oyuncular olmak üzere bütün takım kabullenmiş durumda. belhanda ve feghouli'nin açıklamalarına da bakınca bu net olarak ortaya çıkıyor.

  ekleme: gs tv muhabiri deniz gülen'in bazı tweetleri de şöyle;

  "ikinci başkanımız abdurrahim albayrak, teknik direktörümüz fatih terim, yardımcı antrenörlerimiz, idari ekibimiz ve takım kaptanımız arda, omar’ın yanında hastanede bekliyor."
  "sarı kart cezası nedeniyle forma giyemeyecek olan kaptan arda turan da, konya kafilesinde yer alıyor."

  https://twitter.com/haberinsesi
 • 19475
  fernando muslera'ya kapo diye seslenen oyuncumuz.

  kapo: kaptan

  fernando muslera ile kaptanlık tartışması olmaz. fernando muslera yaşayan galatasaray efsanesidir ve kaptanıdır.

  arda turan bu kulübün alt yapısından yetişmiş, iyi bir bonservis kazandırmış ve tekrar galatasaray'a dönmüş bir oyuncudur.

  bunun dışında ise arda turan şu ana kadar oldukça iyi bir kaptanlık yapmıştır. belhanda ve feghouli'nin formunun artmasında ciddi katkısı vardır, gençlere destek olmaktaeve takım içi doğal liderliği almakta, sahada da karakter koymaktadır. oldukça da iyi oynamaktadır.

  nerede olduğunun ve yaşadıklarının da gayet farkında.

  şampiyonluk, kupa en çok ona lazım.

  o yüzden negatif hiçbir şey yaşanmaz.
 • 19476
  futbolu bıraktıktan sonra fatih hocamızın bıraktığı yerden devam edebilecek tek futbolcumuzdur. okan hoca çok değerli bir hoca ve takımımıza hizmet edeceğine de eminim, ancak arda turan gerek futbol bilgisi, gerek zekası, gerekse takım içindeki doğal liderliği ile antrenörlüğünde fatih terim etkisi yaratacaktır. daha önce kendisine çok kırıldım, burada da bu doğrultuda yazdıklarım oldu fakat kendi adıma konuşacak olursam ben kendisinden razıyım. tıpkı fatih hocamız gibi futbolculuk döneminde aykırı davranışları oldu ve tıpkı fatih hocamız gibi antrenörlüğünde bizimle tarih yazacaktır. bu girdi de burada geleceğe not olarak kalsın.
 • 19478
  galatasaray takımının birinci kaptanıdır. pazubandı olarakta saha içi lideri olarakta öyle kalacaktır. olması gerektiği gibi. muslera bir galatasaray efsanesidir. takımın en sevdiğim iki oyuncusundan biridir. dönüşünde jest olarak pazubandı verilir güzel de olur gözbebeğimiz bizim muslera onun dışında zaten kendi isteği ile arda'ya geri verecektir pazubandını.