• 18952
  sözleşmesinde maç başı ücreti olmayan futbolcu.

  --- alıntı ---

  profesyonel futbolcu arda turan ile 2020-2021 sezonu için anlaşmaya varılmıştır. yapılan anlaşma gereği şirketimiz futbolcuya net 4.000.000 tl tutarında sabit transfer ücreti ödeyecektir."

  buna ek olarak,

  "2020-2021 sezonu içerisinde futbolcu a takım’ın uefa avrupa ligi ve türkiye süper lig müsabakalarının toplamının yarısından fazlasında ilk 11’de başlaması halinde, futbolcunun sözleşmesi bir sezon için uzayacaktır. bu durumda futbolcuya 2021-2022 sezonu için net 5.000.000 tl sabit transfer ücreti ödenecektir

  --- alıntı ---

  maçların yarısından fazlasında 11 başlarsa sözleşmesi uzuyor.. başka da bir bonus vs. yok..

  tamam hepimizin kötü ve umut vaadetmeyen oyun yüzünden siniri bozuk. en çok da hoca eleştiriliyor haklı olarak.

  ama araştırmadan, yalan bilgi ile birilerini karalamanın da anlamı yok.. ayıptır.
 • 18953
  galatasaray'dan 4 milyon tl garanti ücret alan, maç başı ücret almayan oyuncu. esasen kendisi garanti ücret verilmeyerek maç başı ücret karşılığında transfer edilecekti. sırf oyuna girdiğinde şu kadar daha para kazandı muhabbetleri olmasın ya da oyuna giriş sebebi tamamen paraya indirgenmesin ve vergi kaçırıyorlar falan muhabbetleri de olmasın diye arda'nın imzaladığı mukaveleye maç başı yerine akarsız kokarsız 4 milyon tl garanti para yazıldı. ancak yine oyuna girdiğinde maç başı ücreti kaptığı yönünde entryler giriliyor.

  sadece futboldan kazandıklarını geçtim, ispanya'da oynadığı dönemde hem türkiye'de hem de ispanya'da bir sürü reklam filminde oynadı. adamın bankadaki paralarının yıllık faiz getirisi de bizden kazandığı garanti ücretten yüksektir muhtemelen. dolandırılmadı, para batırmadı, itibar kaybetti kendisi. 2 kuruşa muhtaçmış gibi entry girilmesi harbi komik oluyor. derdi para olsa arap yarım adasında gayet güzel bir kontrat bulabilirdi ki göksel gümüşdağ o coğrafyadakilerle pek bir içli dışlıdır. 4 milyon euro verdikleri adamı 1 ay sonra bedelsiz serbest bıraktırıp kendi takımına katmışlığı ya da maicon'un bonservisine verecekleri parayı devreye girip kendi 33 yaşında ve 6 ay sonra kontratı biten futbolcusuna verdirmişliği falan vardır. arda gerçekten paraya muhtaç kalmış olsa ona da yaptırırdı bir güzellik yani.