• 18793
  kendisinin yaptıkları berbat, hatta rezilceydi.

  silahla hastane bastı, uçakta gazeteci dövdü, hocayla neler neler yaşadı, aktroll gibi orada burada konuştu, acun'la kankalık yaptı, adam da adam diye ortada dolaştı...

  bunlar arasında ilk ikisi hariç benim kendisine tavır almama sebep olanlar subjektif şeyler, ama ilk ikisi gayet objektif bir hoşlanmama sebebi.

  kendisi şu an futbolcumuz.

  e ne yapalım abi?

  gelip kendisine sürekli kin mi kusalım?

  iki üç sene bu adama her şeyi dedik, kendisinin oynadığı, hocanın yönettiği milli takıma yeni türkiye milli takımı deyip destek vermedik. bunlarda yanlış bir yön yok.

  arda desen ikiz kuleler gibi muazzam bir çöküş yaşadı.

  artık bizlerin yapacağı bir şey yok. burada gelip futbolcumuzu sürekli yerin dibine sokmaya da gerek yok.

  artık ikinci şans mı dersiniz, beyaz sayfa mı dersiniz, sessiz kin mi dersiniz bilmiyorum ama kendisine karşı bu yönde tavır almak takım için daha faydalı olacak sanki.

  bir de şu var, taraftarlık ne yazık ki her şeyi unutturabiliyor...
 • 18794
  kaleciyle karşı karşıya kalsa golü kaçırsa da sevinmeyelim diye düşünmemizi bekleyen bir taraftar profili oluştu. arda galatasaray'ın futbolcusu mu? nokta. o zaman öfkesi olan arda bu takımdan gidene kadar öfkesini cebinde tutacak, saha içerisinde desteğini olacak. olması gereken budur.

  girdiği rezillikler herkesin malumu, ben de burada anlatmayayım bir daha. herkes hata yapmıştır, bu arkadaş bin defa yapmıştır. artık amiyane tabirle ayağa düştüğü, kimsenin yüzüne bakmadığı anda da galatasaray altyapı oyuncusuna, kulübe 13 milyon euro para kazandırarak giden oyuncusuna kapısını açmıştır. bu da galatasaray'in büyüklüğüdür.
 • 18795
  "geçmişte yaptığım hatalardan ötürü pişmanım, özür dilerim." demediği sürece asla %100 desteği arkasına alamayacak olan zeki ve teknik topçu. bunu demeyeceğini de hepimiz biliyoruz. çünkü sağda solda "bizim de hatalarımız oldu" diye konuşuyorsa bunun aslında "benim hatam yok ama zevahiri kurtarmam lazım" anlamına geldiği aşikar. gerçekten pişman olan, hata yaptığını düşünen insan özür diler.

  özür dileyemeyecek kadar korkak biri de asla büyük "adam" olamaz. arda özür dileyemeyecek kadar korkak maalesef. fatih hoca istedi ve getirdi. elbette kalkıp da sürekli kin kusacak, nefret gösterecek halimiz yok. ama gerçekten övülecek bir şahıs değil kendisi.
 • 18797
  sahada galatasaray adına bir terbiyesizlik yapmadığı sürece, kasti vs. sebep ile oyundan atılmadıkça, forması için elinden geleni yaptığı, en kötü mücadele etmeyi sürdürdüğü sürece, magazinsel herhangi bir olaya veya rezalete karışmadığı sürece kısaca işine bakıp topunu oynadığı sürece destekleyeceğim futbolcu. yaklaşık 2 aydır formayı giymekte bu yukarıda saydıklarım açısından şimdilik bir falso görmedim. umarım bu şekilde devam eder...

  son bir şey daha, her şey için tamamım dedim ancak takıma gelir gelmez kaptan yapılması bence çok gereksizdi. imparatorun kararı saygı duyuyorum ancak arda' ya sıra gelene kadar bir dünya adam var. muslera dönünce o bandı kesinlikle takmaya devam etmemeli...
 • 18798
  bazi galatasaray taraftarinin ozur bekledigi futbolcumuz. neden bu adamin galatasaray'a bir saygisizligi mi oldu ki ozur dileyecek yahu biz kimiz ki insanların özel hayatlarinda yaptiklari için onlardan özür bekliyelim. galatasaray camiasi ve icindekilerden tek yanlisi hocaya yapti onun da elini öpüp özür diledi gerisi arda turan'i ilgilendirir. siz hayatta yaptiginiz yanlislar için sehir meydanina cikip insanlardan özür mü diliyorsunuz ki bu adamdan bunu bekliyorsunuz. birakin artik adamin yakasini işine baksin. zaten öyle yapiyor 3-5 hafta sonra tam anlamiyla formunu bulduğunda feghouli ile beraber takımı daha da üst seviyeye çıkaracaklar.
 • 18799
  sanki ingilizce ropörtaj verse başka bir şey bulup eleştirmeyecekmiş gibi ingilizce ropörtaj vermedi diye eleştirilen futbolcu. aynen ingilizce ropörtaj versin sonra 2 kelimenin telafuzunu nizami yapamadı diye adamla testis kebabı yapın.* daha önce yapılmayan şey değil sonuçta. yabancı topçunun türkçe kelimeleri tam telefuz edememesi ne kadar şirin gözükse de bizden biri yabancı bir sözcüğü tam telafuz edemediğinde eziklenir. dalga konusu olur. ülkede herkes ana dili seviyesinde 5 dil biliyor ne de olsa.

  zamanında alex'e 8 senedir türkiyedesin neden türkçe ropörtaj vermiyorsun demişlerdi. alex de ben türkçe konuşursam o zaman samet işsiz kalır şeklinde cevap vermişti. muslera 10. yılına giriyor. gayet iyi seviyede türkçe öğrendiğine eminim. bir kere türkçe ropörtaj verdiğini görmedim. vermez, vermemeli de belki de.

  her şeye bir yana bırakalım bu adam ispanya'da oynadı, ingilizce'den önce ispanyolca bilmesini beklememiz gerekiyor. ve takımımızdaki yabancı futbolculardan falcao ve feghouli dışında pek ispanyolca bilen olmadığını ancak arda'nın mert çetin'e ihtiyaç duymadan hepsiyle konuşup şakalaşabildiğini düşünürsek derdini analatacak kadar ingilizce öğrenmiş belli ki. ama ropörtajı vermez, niye versin? futbolcular kendi anadillerinde ropörtaj versin, bilmeden yanlış anlaşılacak bir ifade kullanmasın diye mert çetin yok mu zaten?

  yok her şeyi geçtik bu mu sorun oldu şimdi?
 • 18800
  ne yaparsa yapsın, artık herkes gibi olan futbolcu. hissettiğim duygunun bundan daha net tasviri yok sanırım.

  çok ağır tepki verdim geldiğinde, hatta kendisine dair küfürlü bir başlığı formata uydurup canlandırdım. sözlük içinde ayrı bir kavga konusu oldu. formatın biraz dışında olacak bu not ama huzursuz ettiğim ya da canını sıktığım kim varsa özür dilemiş olayım. moderasyondan da, sözlükteki kullanıcılardan da...

  tepkim değişti mi değişmedi. yumuşadım mı yumuşamadım. ama sakinleşiyorsun bir yerden sonra. evden bile çıkamıyorsun günümüzde, kime gidip neyin tepkisini yapacaksın?

  oturdum ve maç izledim, maçları izledim. karantinadayken kaçak link bulup hazırlık maçını bile izledim. bu arkadaş da sahada. takıma sırt dönemedikten sonra bir yerde kendinle çelişiyorsun. kendi kendine sinirlenip duruyorsun, başka da bir şey yok. adamın taksimetresi çalışıyor, pohpohlama desen zaten gırla...

  ona buna güvenip babası yaşındaki adama saldıran, milletin karısına gözünün önünde sarkıntılık yapıp bir de adama saldıran, eline silah alıp hastane basan, uçan sineğe bile instagramdan yazıp rezil rüsva olan bir tipleme. acun abi'sinin pohpohlamasıyla her medya şebekliğinin altında çıkan, "bu ispanya'da yaşamıyor mu ya" dedirtecek kadar türkiye'de televizyonlara çıkan bir zat. sponsor finansmanıyla gittiği barcelona'dan şutlanıp abilerinin yardımıyla başakşehir'e transfer olunca yine "postu yere düşürmeyen" bir vatandaş.

  çok büyük galatasaraylıyım diye geziyor ortalarda. 33 yaşına kulüpsüz camiasız kalınca, fatih terim'in elini öptüğü için kavga dövüş galatasaray'a transfer edildi. fatih terim'in dağlardan büyük egosu el öpme şovuna karşılıksız kalamadı. bir de hocanın kayınvalidesinin cenazesine gidip başsağlığı dileyince hoca tüm yönetime rest çekip aldırttı kendisini galatasaray'a...

  kariyerini burada bitirecek, en kötü bir de yardımcı antrenörlüğe zıplar ordan.

  böyle kör göze parmak bir hikaye varken allayıp pullamanın alemi yok. galatasaray'a bir saygısızlığı olmamış tezi de altı boş bir söylem. çıkıp da galatasaray'a küfretmediği için bunu söylemek biraz şey oluyor...

  inatla savunanların, güzelleme yapanların tepki çekmesi kadar doğal bir şey de yok. parası yok diye asli eksiklerini tamamlayamayan takım 33 yaşında 1 senedir maça çıkmamış 3 senedir doğru düzgün tempo yapmamış adama sözleşme verdi. bu bile başlı başına bir eleştiri sebebi, arda'nın karakterinden geçmişinden bağımsız...

  tüm bunlara rağmen galatasaray'da başarılı olacaktır. ezelden beri hımbıl bir vücudu var. o vücutla 33 gibi bir yaşta 3 senedir düzenli maç temposundan uzak, 6 aydır takım antremanı bile yememişken 65-70 dakikaları zorlaması başarı aslında. bu konuda çok çalıştığı da belli oluyor zaten vücudundaki kilo kaybından. yere daha kuvvetli basmaya, sahada kalmaya devam ettikçe istatistikleri de artacaktır. çünkü kim ne derse desin, saha içinde kafası çok farklı çalışabilen bir adam. fatih terim doğru şekilde zorlarsa, son baharında en iyimser beklentinin bile üzerine çıkabilir.

  hatta ve hatta 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçında süre alması durumunda beklenenin üzerine çıkacağını da tahmin ediyorum. bir süpriz gol ya da asist çıkarabilir bence. hem buna istek duyuyor, hem de zaten bir yerde yapmak zorunda hissedecektir kendini.

  ama o kadar işte...

  33 yaşında kendisi. bir mucize olsa ve 43 yaşına kadar oynasa, 43 yaşına kadar tüm taraftara kendini affettirmeyi başarsa, 44. yaşının ilk gününde yine bir nane yemeyeceğinin garantisi yok. böyle bir tipleme kendisi ve bunu da kimse değil kendisi yarattı.

  yeni bir sayfa açmış, herkes ikinci bir şansı hak edermiş, aile kurmuş olgunlaşmış falan fıstık.

  barcelona'dan kovulmadan hemen önce "çalışır kadroya gireriz herkes rahat olsun" demişti bir sosyal medya kullanıcısına. gire gire hamili kartla başakşehir'e girebilmiş, ordan da takımsız kalınca kendini orman koşularına vermişti. galatasaray'a kapağı atar atmaz "beni fatih terim affetmiş, forma vemiş. taraftarın ne haddine beni affetmek" demeciyle sahalara döndü...

  yeni sayfa açmış hali bu arkadaşın. umarım daha da başka sayfalar açmadan işine gücüne bakabilir...

  omar elabdellaoui ne kadar galatasaraylıysa, bu vatandaş da o kadar galatasaraylıdır. çok da şey yapmaya gerek yok.
 • 18801
  kendisi bizim için ölüm kalım sezonu olan 2017-18 sezonunun ikinci yarısında başakşehir'e transfer olmuş, başakşehir'in şampiyonluğu için ter dökmüş ve 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı'nda birçok pozisyonda emre abisiyle beraber hakemin üzerine yürüyerek baskı altına almaya çalışmıştır. arda kardeşimiz o maçı başakşehir'e kazandırabilseydi 2018 şampiyonu başakşehir olacak, şampiyonlar ligi gelirinden mahrum kalan galatasaray bugünkü beşiktaş gibi bütün yıldızlarını bedavaya elinden çıkarmak zorunda kalacak, yeniden şampiyon olabilmesi uzun yıllar alacaktı. "tudor gitti fatih terim geldi ama sizi o da kurtaramadı, galatasaray devri kapandı artık" diye kişneyecek rakiplerin yaratacağı psikolojik travmadan bahsetmiyorum bile.

  kısacası arda turan galatasaray'a büyük bir yanlış yapmıştır, gökhan gönül ne kadar fenerbahçeliyse arda turan da o kadar galatasaraylıdır. şu an galatasaray forması giydiği için sesimizi çıkarmıyoruz ama iki sene önceki olayları unutacak kadar hafızamızı kaybetmedik çok şükür.
 • 18802
  galatasaray forması giydiği sürece çok ses çıkmayacaktır kendisine. bence de abartılı şekilde üstüne gidilmemeli. yalnız zorla takımın vazgeçilmez, tahtaya ilk yazılan oyuncusu yapılmaya çalışılırsa ilk kötü gidişte fatura önce kendisine sonra da dolaylı olarak hocaya kesilir. şimdilik iyi sonuçlar ve nispeten tatmin edici oyun nedeniyle medyadaki gazcıların arda güzellemelerine insanlar tebessüm ediyorlar, o kadar.
 • 18803
  "sizi buraya getiren yeteneğiniz, burada tutacak olan ise karakterinizdir" lafını hiç eden bir adam. yaptığı şeyler için özür mü bekleyecekmişiz? bekleyecegim tabi, yaptığı şeyleri tek tek tekrarda sıralamayacağım burda, galatasaray'a zamanında saygısızlık etmediğini düşünen varsa, ya haberleri takip etmiyordur, ya da sözlüğü zaten hiç okumuyordur. eğer bir gün ben de halka açık, borsada işlem gören bir şirkette, takımda yılda 4 milyon tl'ye oynarsam ve bu takımla ilgili daha önce dalga geçersem, yaptığım şeyler için özür dilerim. malum milyonlarca taraftarı var ve kombine, forma vs alarak, beni seyretmeye geliyorlar. arda turan galatasaray'da oynadığı sürece ses çıkartmayacağız ama takımın iyilği için, huzur için. yoksa fikrimizi değiştiği için degil. daha büyük adam olduğumuz için.