• 18709
  kendisine gösterilen tepki ne ideolojisi ne de siyasi başka bir sebeptendir. herkes gibi arda'nın da bir siyasi görüşü vardır, olmalıdır. tek nedeni tuttuğu taraftan güç alması, bunu futbola alet etmesidir. futbol, hele de galatasaray hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir, galatasaray, metin oktaylar'ın, özhan canaydınlar'ın, fatih terimler'in takımıdır. galatasaray, bir sınıfta toplanıp 1905 yılında bile "türk olmayan takımları yenmek" gibi bir hedefi olan kurucu 21 kişinin inanmışlığıdır. kısacası galatasaray, bir his takımıdır, siyasete meze olacak bir takım değil.
 • 18710
  kendi isteğiyle olup olmadığını bilmediğimiz şekilde kulüp içinde müthiş pr'ı yapılan formsuz futbolcumuz. öyle sunuluyor ki sanırsınız takımın on numarası, maçın en beklenilen oyuncusu sanki o. sahadayken kaptan olması ayrı skandal zaten. tamam, gelmesine eyvallah dedik de, futbol oynasın, futbolculuğu kadar değer görsün istedik. takımın iyi olması kendisinin gereksiz transferini ve formsuzluğunu unutturmasın.
 • 18711
  yediği onca halttan sonra ve bu haltları sanki hiç karıştırmamış gibi "tek suçum adamlık yağneaa" diye ortada dolaştığı için kendisine karşı bir sempati besleyemiyorum. ama bunlar başka konular. bunlar bir taraftar olarak benim görüşlerim.

  arda geldikten beri takım kimyasında bir iyileşme var. adam oyuna girer girmez kaptanlık pazubandı hiç sekmeden kendisine gitti.* takımda herhangi bir hizipçilik yapma işlerine en azından henüz girişmedi. oyunu da kötü denemez. vasat işte.

  eğer bu ivmeyle ilerlerse takıma faydalı olur. zira biz onu sevsek de galatasaraylı, sevmesek de galatasaraylı.
 • 18712
  siyasi görusu kimseyi ilgilendirmez, isini yaptiktan ve spor ahlakina sahip olduktan sonra bence sikinti yok. ancak kendisi hakkinda can sikan sey sudur; elinde silahla hastane bastmis olmasi. buna ragmen hala disarida dolasabiliyor olmasi enteresandir. sanirim normal bir vatandas yapsa bunu su an hapiste yatiyor olurdu. bu konuda akibetini merak ettigim oyuncudur kendisi.
 • 18713
  normal hayatta yaptıklarını bir taraftar olarak asla onaylamadım, hoş karşılamadım. kendi yaşantısında unutulabilir şeyler yapmadı, bu benim kişisel görüşüm.
  söz konusu galatasaray olunca başka. arda'da canla başla mücadele ediyor, kilit adamlardan biri şu an maç eksiğini kapatıyor gibi. benim beklentim yüksek çünkü. çoğu takım galatasaray'a karşı kapanıyor ve bizim o kilidi kırmamız gerekiyor. bunu da sanırım arda ile kırarız. nereye ve hangi şiddetle pas vereceğini çok iyi biliyor genelde en dibe kadar inip adam eksiltip doğru yere pas atıyordu. umarım bu sene de beklentimizi gerçek anlamıyla karşılar ve bir taraftar olarak futboluyla hatırlarız. eğer olur da galatasaray'da istenileni karşılamaz ise fatih terim'de zor durumda kalır. çünkü fatih terim çok güveniyor ve en çok isteyenlerden biri kendisi.
  umarım ben sadece bunları yazmakla kalırım ve arda turan fevkalade bir sezon geçirir :)
 • 18714
  birilerinin adamı olduğu için ısrarla takımımıza monte edilen, daha öncesinde de aynı sebeple ibfk’ye transfer ettirilen futbolcu. acayip bir pr’ı var. acun’dan ebelöz’e, rıdvan’dan ersin düzen’e herkes ağız birliği yaparak takımımıza gelmesi yönünde telkinde bulundu.

  takımımızın oyuncusu olması sebebiyle protesto edilmesine karşıyım. buna rağmen içime sinen bir transfer de değildir. fatih hoca zannedersem takıma motivasyon amacıyla liderlik etsin diye aldı, umarım bu kumarı tutar.