• 18551
  kendisinin yapacağı tek iş sahada katkı vermek.

  bunu yaparsa zaten herkese geçmiş olsun, falcao ile ligin içinden geçerler.

  yapmazsa da bize geçmiş olsun, takımın içine eder.

  dünkü beinsports röportajını izledim; adam resmen açık açık demiş ki saha içinde katkı veremediğim zaman psikolojim bozuluyor ve kendime yakıştıramadığım işler içine giriyorum, kendimi tanıyamıyorum vesaire vesaire...

  yani dua edelim de saha içinde katkı versin. yoksa işimiz var.
 • 18552
  kendisi için tek yapmamız gerekenin sessiz ve yorumsuz kalmak olduğunu düşünüyorum. kendisi yapması gerekenin sonuna kadar farkında, fatih hocada gerekli sözü söylemiş ve eylemini gerçekleştirmiştir. bundan sonrası arda' nın tercihi ve kararı.

  takım içine yada dışına olumsuz herhangi bir katkısı olamaz, bundan sonrası ya olumlu yada hiç hatırlanmayacak bir arda turan olarak süregelecektir.
 • 18553
  arda fiziksel yapısı özelinde sakatlığa yatkın bir oyuncu değil. yaşadığı performans problemlerinde temel sebep hiç bir zaman sakatlıklar olmadı ancak kilo almaya müsait ve kariyerinin neredeyse sıfır sayılabilecek son döneminde hep kilo problemi ve muhtemelen düzensiz yaşam problemi vardı. bir de bunun üzerine hakan şükür gibi her şeyden etkilenen, devamlı bir şeylerden mutsuz olan saçma bir duygusal oyuncu karakteri eklenince performans sıfırlandı.

  bu kilo problemini şu an için atlatmış olması olumlu görünüyor çünkü kendisinin temel adam geçme hareketleri içe kat ederek atılan çalımlar ve bu oyun tarzı çevikliğe muhtaç. beli dönmeyen bir arda kötü bir sergen yalçın taklidine dönüşüyor sahada. sergen durarak bile oynasa sırf topa hükmetmesiyle ve zekasıyla sonuça kolay ulaşabiliyordu ancak arda'nın oyun yapısı buna müsait değil.

  falcao ile uyumu kesinlikle olacaktır ben bu ikili oyunlardan en az 5-6 gol ekstra katkı bekliyorum bu sezon. ve bu öngörüyü ikisinin birlikte sahada olacağı 20-25 maç üzerinden yapıyorum. bu rakamın üzerinde devamlılık güzel bir sürpriz olur ve ihtimal dışı değil.

  arda'dan aldığım elektrik susup işini yapacağı yönünde değil, tahminim hem konuşup hem işini yapacak ve yine manşetlerde olma yönünde devam edecek.
 • 18554
  beklentiyi minumuma indirdim ama içten içe de, patlama yapmasını bekliyorum.

  dün çıkan antrenmandaki enerjik, hırslı ve fit hali insanı umutlandırıyor.

  saha içinde başarılı olup, fazla konuşmayıp işine bakarsa yavaş yavaş ısınır insanlar.

  fakat asıl sınavı tekrar başarılı olursa verecek benim gözümde.

  şimdi kuyruğunu kıstırdı bekliyor. hırslı, kendisini ispat ve kabul ettirme çabasında.

  kendisini kabul ettirdikten sonra o eski antipatik haline döner mi işte ondan emin değilim. ve bence asıl sınavını da o zaman verecek...
 • 18555
  beni beş yıl sonra sözlüğe geri döndürmüş futbolcudur.

  buradaki gençler hatırlamaz arda'nın çıkış zamanını. ben size anlatayım biraz. seneee... hatırlayamadım google'a da bakmak işime gelmedi neyse. arda diye bir genç var dediler o zamanlar altyapı'da. altyapı maçlarında bir kaç maçını izledim çok da öyle göze batan bir özelliği yoktu. sonra bir galatasaray - vestel manisa maçında bizim sol kanadın içinden geçen bir çocuk gözüme çarptı. o gün stattaydım ama kim olduğundan emin değildim. neyse bu çocuk bize maçı kaybettirecekti ki takım silkelendi ve maçı aldı. sonra baktık ki o çocuk galatasaraylı arda turan'mış.

  sonraki izlediğim maçı ise mlode breslav (yazım hatası olabilir google bakmadım) maçıydı. yeni açık tarafındaki kaleye ayağının içiyle bir gol atmışlığı vardı ki o golü benim diyen forvet o yaşında o soğukkanlılıkla atamazdı. hani çoğunlukla tv'den izleyince anlayamazsın canlı görmen lazım ya bazı şeyleri bu gol de aynen öyle bir goldü.

  tabi sonra arda aldı yürüdü. galatasaray'da kaptanlık mertebesine geldi. sanırım bir diyarbakır maçıydı. o meşhur beste yapıldı kendisine
  "kimisi gece alemlerinde
  kimi de sinema peşinde..."
  takımda o kadar işe yaramaz adam vardı ama çok değerli(!) başkan adnan polat emrindekilere arda'yı küstürün mesajını yollamıştı bir kere. çünkü takımda para edecek tek oyuncuydu belkide ve kulübün paraya ihtiyacı vardı.

  gel zaman git zaman arda o meşhur 2011-2012 sezonunun başlangıcında kendisi için en doğru kararı vererek ve kulübe de rekor bir para kazandırarak madrid'in yolunu tuttu.

  insanlar hata yapar. anne - babaya hata yapıyoruz biz bazen. söylemememiz gereken sözler çıkıyor ağzımızdan. ama anne babamıza olan sevgimizden bir şey eksilmiyor. ya da anne babamız bizi daha az sevmiyor onlara yanlış yaptığımızda. ha bu arada ben arda'nın öyle aman aman hata yaptığını da düşünmüyorum. neymiş emre euroğlu'yla samimiymiş. kardeşim hanginiz sadece galatasaray'lı insanlarla muhattap oluyorsunuz? hanginizin fenerli hiç dostu arkadaşı yok? siyasi tercihiyse mesele hanginizin karşıt görüşten arkadaşı yok? sen sağcıysan oğlun solcu oldu diye onu evlatlıktan mı atacaksın? kulübü icraya verip oynamadığı sezonun parasını alan olcan "galatasaray'ın çocuğu" ama arda turan hain evlat öyle mi?
  haassss.....binallah veniğmelvekil!

  ben biliyorum ki arda sahada olacaklara en az benim kadar tepki verir. forması için on kişinin arasına dalar, mağlubiyete isyan eder, takımı ileriye iter, hakemleri baskı altına alır, tribünleri fişekler.

  arda turan evine, yuvasına, baba ocağına dönmüştür. seversin ya da sevmezsin ama saygı duyacaksın. zaten oynamazsa oturur tribünde ve seneye çeker gider. ama ya oynarsa...
  ya o atletico'daki arda buraya gelirse...
 • 18556
  futbolda geçmiş ve duygusallığa yer kesinlikle yok ben buna sonuna kadar karşıyım.

  xavi de olsan iniesta’da olsan performansın düştüyse o takımdan gidiyorsun. arda mevcut durumda 2 senedir futbol oynamazken hangi referansla bize geliyor sorusunu sormak da her taraftarın hakkıdır. saha dışında yanlış tercih yapmış ondan böyle de diyemeyiz. saha içi ve dışı birbirinden bağımsız şeyler değil.

  sen kafanı düzgün kullanıp senin için netin doğru neyin yanlış olduğunu bilerek davranmak zorundasın. hele bugün sene de milyon eurolar kazanan isimler bunu kesinlikle bilmek zorunda. çünkü hiç bir maddi güç karşılıksız elde edilmiyor. o yüzden kimse bana sene de milyon liralar dolarlar alırken evlat, camianın çocuğu muhabbeti de yapmasın. o hikayeler geçmişte bile banaldı. şimdi ise tamamen hayal ürünü.

  arda yanlış bir kararla gelmiştir. bundan sonra sanmıyorum ama başarılı olmak için de emek vermek zorunda. ama ben evladım vs edebiyatına girecekse daha ilk günden zaten düşük olan başarı şansını tamamen bitiriyor.
 • 18557
  takımımızda hangi pozisyonda oynayacağını merak ettiğim oyuncu. sola kılınç’ı aldık, gizli forvet akbaba var. sağda oğulcan’ı mı kesecek? çok yazık olur. acaba atağa yönelik orta saha yani 10 numara pozisyonuna mı düşünülüyor? orası şu anda bomboş... hem daha az koşu gerektiren hem görece daha yumuşak bir alan. sanki oyunu oraya evrilecek gibi hissediyorum. ama kılınç, akbaba veya oğulcan’ı keserse can sıkıcı olur benim için.