• 18192
  --- alıntı ---

  galatasaray'a dönmeye hazırlanan arda turan'ın, maç başı 200 bin lira alacağı öğrenildi.

  --- alıntı ---

  üç senedir galatasaray'a dönmek için araya sokmadık adam bırakmadı ama maşallah alacağı paradan da hiç ödün vermemiş. benim anlamadığım ipler bizim elimizdeyken sırf hocanın gönlü olsun diye bu adamı kadroya katarken neden kendisinden maddi olarak bir talepte bulunmadık.

  arda bir sezon para almadan oynasa çok mu koyardı kendisine? ne güzel dünya, 10 maç sahaya çık 2 milyon lirayı cukkala. hem kulubun kapısında beni alın diye yat hem de ayranın dökülmesin.

  yazık günah şu akıtılan paralara. hem de paranın böylesine değerli olduğu bir dönemde.
 • 18198
  30 maç oynarsa zaten başarılı olmuş demektir ki o zaman da alacağı para son derece makul olur. bu rakamlarda eleştirilecek bir şey yok bana göre. kendi maaşınızla kıyaslamayın ücretleri. ölüsü, ki ölüsü tanımına bir adım uzaktadır, orta doğudan 1 milyon euro alır. karagümrük, kasımpaşa gibi takımlar da alır arda'yı ufak bir ricayla.

  dönüşü tabii ki eleştirilir ama bu rakamlar mümkün olan en alttır.
 • 18207
  sosyal medyada sadece maç başı ücretiyle anlaşacağı iddiaları bulunan futbolcu. bunlar işin önden hazırlığı. yıllarca sabri için de selçuk için de aynı şeyleri duyduk. siz şimdi sadece maç başı alacaksa süper anlaşma diye sıvazlayadurun, sözleşmesi açıklanırken garanti ücreti de açıklandığında anlatırsınız artık ne kadar iyi bir anlaşma olduğunu. 2+1 yıllığına da anlaşılırsa * süper olur. şl gelirlerinin olmadığı, tribün gelirlerinin olmadığı sezonun ardından harcama limitleri dip yapacak galatasaray, bu güzel anlaşmalarla 2+1 yıllığına arda'nın semih'in emre çolak'ın çiftliğine dönmüş olur.
 • 18208
  gelecekse de hadi imzalayın antrenmanlara başlatın artık. zaten hazır değil gelsin çalışsın işte. diagne'de de aynı durum. neden tesislerde hazırlıklara başlamaz bu adamlar. ne tatili, aylardır tatildeler zaten. forması en garanti adam muslera her gün çalışsın, 5 arda kuvvetindeki luyindama durmadan antrenman yapsın, bu adamlar hala ortada yok. gelsin kardeşim gelecekse, emre çolak da gelsin, caner de gelsin ama gelsinler antrenmanlara başlasınlar. hadi artık tatil matil yok başlayın çalışmaya.

  oyuncuları son hafta kampa katıp, ilk yarıyı kaybetmekten yılmadık mı daha?
 • 18209
  --- alıntı ---

  galatasaray'a dönmeye hazırlanan arda turan'ın, maç başı 200 bin lira alacağı öğrenildi.

  --- alıntı ---

  5 maça 1 milyon, bereket versin. terim ne mi yapacak; en az 10 maç 80'den sonra oyuna sokacak bu lavuğu. en az 5 maç da kupada oynatır zaten. etti mi sana 3 milyon tl?!

  fatih terim o kadar galatasaray ajitasyonu yapıyorsa bu parayı bi zahmet karşılasın. madem uğruna galatasaray'da kaos yaratacak kadar arda'yı istiyor, madem elini öpünce birden evladı oldu, o zaman bunun altını doldurmalı, doldurmalı ki sesimizi keselim biz de! 3milyon tl ya! 10 maç 80'den sonra oyuna girme ve kupada oynamanın bedeli! neredeyse 0 katkı!

  sene başında 1 adet target man hariç istediği bütün transferleri yaptırmış(arda'yı istememişti o zamanlar, ne zaman istemeye başladığını da herkes biliyor!) ve karşılığında ilk yarıda rezil futbol, rezil puan kayıpları, şampiyonlar ligi'nde rezillik, sonuç olarak ligi de 6. bitirmesine rağmen yine de bu taraftar arkasında duruyor. sanırım terim bu taraftar desteğini yanlış yorumluyor.

  biz terim'in arkasında duruyorsak hatalarından ders alacağı beklentisi ve terim'in potansiyeline olan inançtır bunun sebebi. taraftar "ne olursa olsun" arkanda durmak zorunda değil! ben durmam! sırf sen seviyorsun diye bi adamı işe alıp galatasaray'dan 0 katkı karşılığında 3 milyon tl'yi eşine dostuna "aktarmaya" hakkın yok! hele bu finansal krizde!

  eğer bu adam gelecekse biraz fedakarlık yapacak. hani şu barcelona'ya ilk transfer olduğu ve oynama hakkının olmadığı yarım sezonluk dönemde yapmadığı fedakarlıktan bahsediyorum! o zaman iyiydin fedakarlık yapmak zorunda hissetmedin kendini. hata ben eminim "kim umursar(!) galatasaray'ı" diye düşünüyordun, çünkü daha düşmemiştin. şimdi düştün ve galatasaray'ın sana hiç ihtiyacı yokken senin galatasaray'a köpekler gibi ihtiyacın varken, o fedakarlığı yapacaksın birader!

  eğer galatasaray'a gelecekse oynadığı 5-10 dakikaya 200.000 tl kazanamaz! eğer kazanırsa o yönetim de orda durmasın zaten!

  not: eğer gelip de başarılı olursa, o zaman fiyat yükseltilebilir. arda'ya olan nefretim, galatasaray'ın başarısının önünde değil ancak başarısız olacağı belliyken galatasaray'ın sırtından haksız kazanç sağlamasının önüne geçilmeli. 200.000 tl / 90 dk şeklinde dakika başı kazanç + türkiye kupasında bunun yarısı oranında kazanç gibi bir anlaşma olursa en azından tepkimiz azalır.
 • 18211
  oynadığı her 90 dakika için 15-20 bin tl arasında değişen bir ücret alması gereken yüz kızartıcı suç makinesi. maç başı demiyorum, her 90 dk için. oldu anasını satayım, benimle de sözleşme imzalasın galatasaray maç başına 2000 tl para versin. arda'dan en az 3 kat daha fazla koşmazsam namerdim. hem hakemle falan dalaşırım. hükümet bağlantısı diyorsanız halamın eşi akp'de il başkan yardımcılığı falan yaptı, onuda sağlarım. bırakın ben geleyim.
 • 18212
  bir taraftar olarak takımımıza gelmesini hiç istemediğim futbolcu. ilk önce bunu belirteyim.
  eğer arda, dediği gibi gerçek bir galatasaraylıysa ve yuvasına dönüp kendisini tekrar kanıtlamak istiyorsa, yapacağı tek şey bir senelik boş sözleşmeye imza atmaktır.
  eğer canını dişine takar sahada kendini ispat ederse, karakter olarak değiştiğini gösterip bugüne kadar yaptığı yanlışlardan ders çıkardığını taraftarlara ve kamuoyuna kabul ettirirse, yönetim zaten sene sonunda hakkını verecektir.
  bugün galatasarayın ardaya olduğundan çok daha fazla ardanın galatasaraya ihtiyacı var.
  eğer arda tepetaklak giden kariyerini mutlu ve tekrar saygı kazanmış gerçek bir galatasaraylı gibi bitirmek istiyorsa para pul meselelerine hiç girmeden boş sözleşmeye imza atmalıdır.
  yapılan her yanlışın bir bedeli vardır, saygı kazanmak isteyen insan bu bedeli kendi isteğiyle öder.