• 18027
  "arda gelsin, en azından hakemlere isyan eder." gibi bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. zira hakeme isyan etme işi sonuç getirse emre belözoğlu her sezon kaybeden tarafta olmaz.

  arda, uzunca bir süredir futbol oynamıyor. galatasaray'a saha içinde verebileceği herhangi bir şey yok. galatasaray da hayır kurumu değil ihtiyacı olana yardım edip, para dağıtsın. "25bin euro, sadece maç başına oynayacak." diyip durumu yumuşatmaya hiç gerek yok. galatasaray'ın tek bir kuruşu bile israf edilmemeli.

  fatih hoca da geçmişe değil geleceğe yatırım yapacağız sözünü hatırlasın ve arda'yı istemesin.
 • 18028
  2011' de sürpriz şekilde atletico madrid transferi gerçekleştiğinde 12 milyon euro kazandırdığında euro yıl ortalaması 2.35 tl idi.
  iyi bir oyuncuya yılda 2 milyon euro maaş verdiğinizde 4.7 milyon tl' ye denk geliyordu. çok değil 9 sene önce. şimdi 1 euro = 7.8 tl yani paramız 9 sene içinde 3 buçuk kat değer kaybetmiş euro karşısında.
  önümüzdeki 2019-2020 sezonu tamamı için gelirlerimizin tl üzerinden olduğunu da unutmamak lazım.
  bu durumda arda turan verilen haberlere göre sonradan da oyuna girmeler dahil hakeme falan saldırıp ceza almazsa ortalama 30 maç oynayacak.
  bu durumun maddi zararları;
  yaklaşık 800 bin euro yani 6.3 milyon tl kulüp kasasından eksilecek.
  selçuk inan benzeri arda turan da sonradan oyuna girdiğinde golleri en yakından seyrederken biz tff' nin galibiyet primi olan ortalama 3 milyon tl' den olacağız.(iyimser bir öngörü ile 5-6 maç bu durum yaşanacağını düşünüyorum.)
  olası bir yerel ligde harika çocuk gelişimi rotasyonda yer kaybı olacağından duracak, çünkü arda tercih edilecek. bu da 3 milyon euro bandında bir zarar oluşturacak.
  daha fazla detaya girmeden sadece bu anlattıklarım üzerinden arda' nın bize minimum bedeli yıllık 40 milyon tl' ye ulaşamış olacak. manevi konulara girmedim bile, olumsuz imaj oluşturma vb.
 • 18029
  gelecekse bir an önce transferi açıklansın, gelmeyecekse de birisi çıkıp gelmeyeceğini açıklasın. bilmiyorum yönetim ve teknik heyet bu durumun farkında mı ancak, birkaç senedir kulübü en çok yıpratan olay arda turan transferi. ha geldi, ha gelecek, hoca istemiş ama yönetim istememiş diye diye taraftara aylarca arda turan nöbeti tutturuyorsunuz. bence arda’nın galatasaray’a saha içi ve dışında katabileceği tek bir şey yok. ama illa alacaksanız alın kardeşim, arda gündemiyle yaşamak arda’nın gelecek olmasından daha çok yoruyor insanı.