• 17289
  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)
  maç sonu röportajda fatih terim de "bir gelişme olursa haber alirsiniz. baskan ile aramizda da sorun veya kriz yok" dedi. sanki alinmayacak da yukaridan birileri bastiriyor, politik olarak buna ayak diriyorlar gibi hissettirdi. milli takimda basinibyakmis bir arda'yi galatasaray kapisindan sokmaz benim bildigum fatih hoca. son dakikaya kadar oyalar ve arda'yi ortada birakir. intikam soguk yenir. ortami sogutuyor gibi geldi.
 • 17290
  linç edileceğim ama şu saatten sonra alınması lazım artık. çok bir şey isteyeceğini de sanmam ama alınmamasının yaratacağı spekülasyonlar bir yana hiçbir insan evladı ne yaparsa yapsın bu kadar ötekileştirilmemeli. birçok hatası oldu, hatta bazıları affedilemez hatalar ama kendisine iğrenç bir yaratık muamelesi yapılması da benim vicdanıma sığmıyor. bütün ülke nefretini bu çocuğa kustu resmen. milletin topçuları neler neler yaptı da hepsini allayıp pullayıp baş tacı ettiler. kaldı ki arda'nın be galatasaray'a ne de taraftara hiçbir ayıbı olmadı. her şey bir yana sezon boyunca üzerinden takımı yıpratacaklar, buna meydan vermemek lazım. kastım evlatçılık yapmak değil ama altyapımızdan çıkmış ve kulübe bir dünya para kazandırmış bir çocuğun ite köpeğe maskara edilmesine göz yummamalıyız. biz ki 3 sene selçuk inan'a tahammül eden adamlarız.
  şimdi bu yaşımdan bakınca, "ben olsam bunları yapmazdım." diyebilirim ama o yaşta şöhrete ve zenginliğe kavuşmuş bir insan, etrafını sarmış leş yiyici onca akbabaya rağmen evliya olsa zıvanadan çıkardı. yokluk insana en fazla en fazla hırsızlık yaptırır
  ama varlık insana hiç tahmin edemeyeceği şeyler yaptırır. bir yanda malum kanalcı tayfa diğer yandan siyaset tayfası çocuğu iliğine kadar sömürüp işleri bitince de bir kenara attı. arda'nın yerinde olsak hiçbirimizin bunlara direnebileceğini sanmıyorum.
 • 17292
  bir tarafı tarikatlar olan bir tarafı siyasal iktidarın kötü adamlarıyla olan bir arkadaş kendisi. bunlar bir kenara son 0-1 kaybettiğimiz başakşehir maçında son 10 dakika oynamaya çalıştı, göbek bir yer de kafa başka bir yer de. top süremiyor, çekemiyor, koşamıyor. hala şans vermek lazımmış. bu kafanız yüzünden bir yere gelemedi kulüp veya ülke. millet lampard, terry, gerrard gibi adamlarından vazgeçer. bizimkiler bitmiş adamın peşinde. ona vereceğin zamanı alt yapındaki çocuklara ver.

  siyasi güç, çok büyük güç.
 • 17293
  evet yine başlıyoruz..
  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı sonrası terim
  “arda’ya bir şans daha verilmesinden yanayım, gerekirse futbolu burada bırakmalı” demiş..

  hoca inan etti çakacak bize futbolcu emeklisini sanırım.
  gerekmez hocam gerekmez, neden yahu neden? 15 yıldır her sene milyon euro’lar para kazanmış bir adama neden acımamız gerekiyor?
  bırakın allah aşkına ya, 300liralık doğal gaz faturasının derdine düşmüş insanlarız, milyonluk adamlara acıyıp kulübe kapak atmalarına şakşak mı yapacağız bir de?!
 • 17294
  "bir başkasının karısına sarkmak", adam bu suçlamadan beraat etti. ülkede adaletin "a"sı
  kalmadı ama en azından dosya içeriğini bilmediğimiz bir vakadan dolayı suçlamasak. çünkü
  dışarıdan biri olarak tek bildiğimiz yaptı diyen bir kadın, yapmadım diyen bir adam.
  biraz galatasaray' ı kendisinden daha çok seviyorsa galatasaraydan uzak durması gereken oyuncu. istediği 2. şans için doğru zaman ve yer değil.
 • 17295
  gelmeyecek.gelmesin de...
  gelseydi ölümüne oynardı..bu bir...
  ama ölümünesi hep bıçak sırtı kalacak,ilk problemde dünyayı galatasarayın başına yıkmak için herkes fırsat kollayacaktı...
  arda kimsenin dediği gibi “galatasaray evladı“ olduğundan değil,hocamın dediği gibi galatasaray çıkışlı ve atletico madrid/barcelona da üst düzey top oynayan yetenekli ama kafasız bir türk çocuğu olduğundan bu forma altında jubile yapmalıdır.
  ve bunu ona bok atan herkesten çok haketmiştir.
  “artık bir galatasaray seviyesi topçusu değil” diyenler için söyleyeyim,bu forma altında şu an top koşturan bir çok futbolcudan iyi oynar...
  ama asla oynamamalıdır...
  bu polemik dünyasında bizi seviyorsa bizden uzak durmalıdır
  edit:adam, gelirse leminadan,seriden,sarrachi den
  iyi mi oynayacak? dedi ya,ben okuma-yazma konusunda tekrar bir seferberlik yapılması taraftarıyım artık.he ben o fikirdeyim bunun için girdim bu entry’yi...
  polemikspor
 • 17297
  yazik ciddi soyluyorum ! nereden nereye, ne oldum degil ! ne olacagini dusunmek gerek.

  arda turani istemiyoruz, neden ? siyaset, hal tavir felan, yaptiklari. kariyer acisindan aslinda bir problem yok ancak siyaset tarafindan mi artik, yaptiklari sacma daniskalardan mi artik ardayi kabullenemiyoruz ki etmiyoruz.

  acun abiler ile emre abiler ile efenim sayin cumhurbaskani ile ne bileyim mideye almiyor galiba anliyorum.

  fatih hoca istiyor 2 kez bunu yuksek sesle soyledi, artik ya alinsin ya da birileri cikip arda konusunu tamamen kapatsin.

  ki$isel olarak arda'nin bizimle alakasi olmamasi gerektigini inaniyorum, arda gelecegine taylan oynasin ne bileyim atalay oynasin.
 • 17298
  yav arda kim oluyor da geldiği zaman hem terim hem de mustafa cengiz gidiyor? bu nasıl bir bakış açısı? böyle paranoya düşüncelere nasıl sahip olabiliyor insanlar cidden anlamak çok güç. fatih terim istiyorsa takıma gelecektir bu kadar basit. olayı daha fazla bulandırmanın kimseye bir katkısı yok. bıktık artık geliyorsa gelsin gelmiyorsa da bir an önce kapansın bu mevzu.
 • 17300
  öyle yada böyle bir şekilde bu adam bize gelecek artık bu çok net fakat arda’nın gelişi terimin kredisini fazla fazla tüketir ilk hatasında sana yazılır bu hocam, anla artık yönetim dahil çoğunluk bu arkadaşı istemiyor sende sırf herkesin önünde elini öptü diye bu kadar zorlama.

  ayrıca gelirsede maçada giderim, alışverişte yaparım, takımıda desteklerim arda’yı ne ıslıklarım nede alkışlarım sıradan bir
  topçu için takımıma sırtımı dönmem.
 • 17301
  fatih terim' in bugünkü çıkışı eğer taraftardan destek bulmaz da bize gelmezse, sezon sonu fatih terim' in dolaylı şekilde görevden ayrılmasına neden olabilir - eğer erken kopma yaşarsak, erkenden de ayrılabilir - çünkü benim bildiğim terim, sözünün yerde kalmasını unutmaz, arda turan ismi birinci dünya savaşının çıkma nedeni olan avusturya arşidük'ünün öldürülmesi olayına benzer, neden değil bahane olur.
  " adam " takımımızda olmadan bile zarar verebiliyor, şaka gibi.
 • 17302
  arda’nın gelmesi, hükümet bastırmasıyla bir şeyleri kabul edip baskılara boyun eğdiğimiz anlamına gelecek. iki gün sonra galatasaray adası, riva, mecidiyeköy vs konularında da elimizi son derece güçsüzleştirir bu baskılara boyu eğme durumu. politik olarak bakıldığında yapılmaması gereken transferin öznesi.
 • 17304
  taciz suçlamadından beraat etmiş, diğer suçlardan hapis cezası almış ve ertelenmiştir. güvenliğe kafa atıp silahla hastaneye giren ve hapis yatmayan biri var babamların oturduğu mahallede. yani sen ben yapsak hapise gireriz diyorsunuz ya. yok öyle bir şey.

  diğer bir husus da berkay ile ne kadar ortak arkadaşları varsa bu olaydan sonra arda’dan yana tavır aldı. buna o gece aynı mekanda olan murat dalkılıç da dahil. taciz etmiş olsaydı berkay’dan yana tavır alırlardı diye düşünüyorum.

  sonuç olarak o gece o mekanda olanlar dinlendi ve arda’nın taciz etmediğine hükmedildi. ki bence olaya silah falan dahil olmasının da sebebi bu taciz iftirasıyla arda’nın gözünün dönmesidir. sırf adamı sevmiyorsunuz diye taciz etti falan hoş değil, her şeyden önce de yargıca tacizden aklanmış birine hala evli kadını taciz etti yazmanın yasal bağlayıcılığı var.

  şu sözlükte %99 umuz erkeğiz. yarın otobüste bi kadın tamamen keyfi olarak dönüp beni taciz etti diye bağırsa linç ediliriz. allah hiç birimizi de etrafımızda bize inanmak istemeyen insanlara hakikatı anlatmaya çalışmak zorunda bırakmasın.
 • 17311
  fatih terim'le olan meşhur kavgasına kadar desteklediğim oyuncuydu. sonrasında belki hocayla barıştı ama sicili herkesin bildiği üzere çok bozuk. yine de bir futbolcunun performansı skandallarını çoğunluk için örtebilir ki kilit noktada bu zaten arda'nın 2 senedir ligde olumlu bir hareketini hatırlayan var mı? alınmasının hiçbir izahı olmayan futbolcu.