• 17263
  ortada vefa borcu varsa arda turan'in galatasaray'a vefa borcu vardır. çünkü bugün arda hiçbir vasfi olmadan spor arabaya biniyorsa cebinde parası varsa ve tanıniyorsa bu galatasaray sayesindedir. bu sadece arda için değil bu arada galatasaeay adi altinda vefa borcu ile anilan ne kadar futbolcu varsa geçerlidir.

  koca kulunun neden bir insana vefa borcu olsun ya napmış kulübün ekonomik özgürlüğünü mu sağlamış? neymiş 12 milyon kazandırmış. ndiaye'yi sırtımızda taşımalıyız o zaman.
 • 17265
  çok saçma bir rüyamın öznesi futbolcu. kısaca şöyle;

  bir dağ evi gibi tahtadan yapılmış bir evdeyiz. tanıdığım, tanımadığım film karakteri gibi hem iyi hem kötü onlarca erkek ve kadın var. saçlarım uzamış kestirmem gerekiyor bu sevimsiz de çırak gibi bir şey. asıl berber beni buna emanet ediyor. lan bir kesiyor sonra başkalarıyla 2 dk goy goy. iki makas daha vuruyor sonra yine gidiyor falan yarım yamalak bırakıyor saçı. zaten sinirlenmişim iyice tepem atıyor para falan vermeden kalkıp gidiyorum karların arasına.

  bu da böyle boş bir rüyadır, rüyama bile girdin. gelme oğlum gelme.
 • 17267
  keşke takımımıza gelse de galatasaray'i birakirimcilardan kurtulsak dediğim performansı düşük futbolcu. gerçi bu bırakırımcılar takım iyi giderse "başta böyle demiştim hebele hubele..."
  ve devamında duygusal cümlelerle geri de döner. valla beğenilmeyen ultraslan'in tırnağı olmaz bu tür seyirciler.

  çakma hıncal uluç'lar sizi...
 • 17268
  kendisinin gelmesi galatasaray'ın bütün değerlerine ihanet olduğu için bırakırımcılar sonuna kadar haklıdır. kavgacı mafya bozuntusu ruhsatsız silahla hastane basan bir adamı takımında istemeyenlerdir. kaldı ki bu "adam"ın futbol seviyesi türkiye'de bir orta sıra takımı için bile yetersizken şampiyonluk hedefleyen cim bom'un kendisine sulanması işbilmezliktir, görgüsüzlüktür, seviyesizliktir. arda; karakterini geçtim, şampiyonluğa oynayan bir takıma ne katabilir? eski oyuncumuz diye mi ilgileniyoruz? yekta kurtuluş oynuyor hala, gelsin orta sahaya rotasyon olsun. çağlar birinci vardı, gelsin oynasın. ne oynayacakları önemli değil sonuçta galatasaray bir futbol takımı değil. şampiyonluğu hedeflemiyor. olay futbol değil sonuçta, olay arda'nın, futbolu 4 sene önce bırakmış selçuğun gönlünü hoş tutmak. gerisi önemli değil.

  kendisinin gelmesiyle taraftarlığımı da askıya alırım, sözlük hesabımı da kapatırım. bana, benden önce kendi değerlerine ihanet eden bir galatasaray'a yok benim gönlümde.
 • 17269
  florya bayrağını madrid'e, barcelona'ya kadar taşımız 1 uefa kupası 2 süper kupa kaldırmış bir futbolcudur. saha dışında da barcelona'lı arda olmanın getirdiği şöhreti ve 2 ay boyunca ntvspor'da gece gündüz konuşulacak kadar büyüyen ilgiyi kaldıramamış ve telafi etmesi zor, büyük hatalar yapmıştır. kendisine yaptığı hatalar nedeniyle hala kırgınım. ama sözlükte millet kin duyuyor. çünkü sözlük yazarları hayatının hiç bir döneminde hatalar yapmamış, olgunluğu para ve şöhreti tatmalarına rağmen hiç bir zaman elden bırakmamış son derece güzide insanlar. o kadar güzideler ki yakınlıkları olmayan bir insana özel hayatında yaptığı hatalardan dolayı kin duyabiliyorlar.

  arda gelmiş, gelmemiş umurumda değil. gelirse madrid'e, barcelona'ya uzanan bu hikayeyi güzel bitirebilsin isterim. olgunlaşmasını, eski şımarıklığını atmasını isterim. yapamazsa kendi kaybeder diyeceğim ama arda'nın artık kaybedecek bir şeyi kalmadı bence. ama abi bu nefret bu kin nedir ya? hiç mi derdiniz sıkıntınız yok sizin? gidip yüksek oranda kininizi şöhreti yönetememiş ve ne yaptıysa kendisine yapmış birine yöneltebiliyorsunuz.

  yok arda gelirse galatasaray'ı desteklemeyi bırakırlarmış. aga bu kadar pamuk ipliğine bağlıysa bırakın zaten. ama sonra tinerci diye dalga geçtiğiniz beşiktaş taraftarı gibi olmayın. onlar da burak yılmaz gelirse bırakıyordu zira.
 • 17270
  her şeyden öte kendisine ihtiyacımız yoktur. ayrıca kendini galatasaray’dan üstün gören birinin bu kadar kendini yamamaya çalışması da aşağılık bir tutum. ben olsam burnu düşse eğilip almayacak bir adamken, ölürdüm de kendimi “eski kulübüme” yamamaya çalışmazdım. insanda biraz gurur olur. en ihtiyaç duyduğumuz yıl, ileride dünya para kazandıracakken ağustos ayında, lig başlarken, yok paraya ayakları kıçına deye deye şener şen gibi kaçıp, her röportajda “avrupa başka yeaaa! diye sırıta sırıta konuşurken güzeldi değil mi arda turan! melo, poldi vb gittikleri ülkelerde methiyeler dizerken bu şebelekin dalga geçişlerine şahit olduk. şimdi ne yüzle yamanmaya çalışıyor; insaf.
 • 17271
  3 yıl önce aktif futbol hayatını, sağlıklı yaşam için spor yapan insan olarak sonlandırmış eski futbolcu.

  futbolda dün yoktur, ben oynanan topa ve takımımın menfaatlerine bakarım. isterse dünyanın en karaktersiz oyuncusu olsun saha içinde iyi bir futbolcuysa gelmesini isterim. ama bu adam futbolcu değil işte. gelmesini asla istemememin tek sebebi bu.

  o yüzden üzerine kafa yorulacak bir tarafı yok, maaş almadan oynasa bile 28 kişilik kadrodan kontenjan yer. üste para vermesi lazım, ffp'yi düşünürsek senelik 1 milyon euro civarı ödeyecekse buyursun boşa harcasın kontenjanı.
 • 17272
  gelmesini istemiyorum ama bu bırakırımcı tayfasının yüzünden gelmesini isteyeceğim neredeyse. hem dillerinde ''galatasaray herkesten büyüktür'' derler hem de gelen bir oyuncu için gemileri yakmaya kalkarlar. çok da s*kimizdeydi bırakmanız afedersiniz. bırakın abi. sizin zaten şuan bile galatasarayı tutmanız hata. yeter bıktırdınız artık. şuraya iki üç şey okumaya giriyorum, hakkında dedikodu bile dönmemesine rağmen ''gelecekse şöyle yaparım, şöyle olur'' girdileri sürekli.. manyak mısınız nesiniz arkadaşım ya..hiç beklemeyin şuan bırakın da bari kafa s*kmenizden kurtulalım. ben ki hakkında tek bir girdi bile yazmadım, beni bile bıktırdınız cidden yeter aq...

  bu da kişisel görüşürümdür: kendisinin galatasaray gelmesini istemiyorum ama yapıklarından ötürü değil, performansından ötürü.. 33 yaşına girecek, son 3 senesini oynamamış bir oyuncuyu takımımda görmek istemiyorum ama yetti bitti bu kadar.. daha da sebep yaratmak aptal insan işi.. gelirse, formamızı giyerse de o formayı sırtına geçirdiği gün desteklerim. taraftarlık bunu gerektirir diye düşünüyorum.. ego mastürbasyonuna gerek yok hiç...
 • 17274
  daha gelmeden ortalığı allak bullak eden eski futbolcu.
  başkana göre toplantılarda a harfi bile bile konuşulmadı, arda’ya göre fatih hoca ona bekle dedi. fatih hocaya göre öyle bir futbolcunun futbolu galatasaray’da bırakması lazım. hatta demeçlerde de bir bekleyelim bakalım demesi arda turan’ın bugün medyaya düşen bazı açıklamalarını doğrular nitelikte. şimdi kafamda tek soru var? hoca neden açık açık arda’yı istiyorum demedi bu toplantılarda başkana?! ulan yine bir transfer dönemi yine bir kaos...
 • 17277
  gelirse arda'nin oynadigi takimi alkislamayacagim. 37 senedir galatasaray izliyorum. kimseye de kendimi ispat vs zorunlulugum yok. alkislamam bu kadar basit. buraya yazmaya da maçlari izlemeye de devam ederim. kalpten desteklemeden... burasi işini düzgün yapmayanların son duragı değil. galatasaray'ın sözlük ortamında bile yazılarınız, anlatiminiz düzgün olmak zorunda. aksi durumda pilot olunur. arda gelirse ben de herkese laf sokmali yazi yazayim, sözlukte küfür kiyamet gırla gitsin. kimse ceza almasin. madem bu şahsin takima gelmesine baya bir kişi tamam diyor?

  bu adam bildiğin şehir eşkiyası. tacizci. darpçı. gelmesine ses etmeyenler umarım eşleriyle bir yerde yemek yerken arda ile karşılaştıklarında bu çapsız yanindaki kadına "seni alayım mı güzelim" falan derse sessiz kalabilirler. yoksa arda uçan kafayla burnunuzu kirip tedavi oldugunuz hastaneye silahla dalabilir. nasil olsa cezasi yokmus yani mafya dostlari sayesinde.
  arda gelsin sorun yok diyen bu durumu da düşünmeli. bu bir.

  ikincisi 4 sezondur doğru dürüst spor yapmamış ve zaten yavaş bir oyuncunun bizim takimda işi yok. terim değil isterse ali sami bey istesin yine yeri yok. nokta. taraftarligi birakirim diyene de anlayisla yaklasiyorum. asıl bu durumu içine sindirip arda'yı gevrek gevrek alkislayacaklar keske biraksa da olmasi gereken standartlara ulasma ihtimalimiz artsa biraz.
  gelmemesi bizim için en hayirlisi olan eski oyuncu, yeni şehir eşkiyasi. tacizci ve darpci.
 • 17278
  kendisine tavsiyem futbolu bırakıp şansını ‘belediye seçimleri’ ‘devlet bekası’ veya ‘kanal istanbul’ projelerinin konu edildiği osmanlı dönemi dizilerinde aramasıdır. adamlık olarak bir şehzade rolünü gayet de yerine getirebilir haşmetlüm diye düşünüyorum.
  daha güçlü bir galatasaray için ‘hayır’ diyorum arda, sen ne dersin?
 • 17279
  (bkz: 18 ocak 2020 başakşehir yeni malatyaspor maçı)
  arda gittikten sonra başak ne biçim oynamaya başlamış herkese ders olsun. adam bildiğin çıban. biz zaten sorunluyuz. bize gelirse negatifliği, adamcılığı ve çirkefliğiyle ne taylan kalır elde, ne adem ne de falcao ne jesse benden söylemesi. darmadağın oluruz. bir an önce futbol arenasından silinmesi gereken gereksiz işler şerifi.
 • 17280
  kendisinin gelmesini istemiyorum kesinlikle ancak bu adamın nefreti nasıl bir insanın galatasaray sevgisinin önüne geçebilir aklım almıyor.gelirse gelsin, ben yine en yüksek sesle galatasaray diye bağırırım,getirene olur tepkim, armaya nasıl sırtımı dönebilirim? şahıslar geçici ama galatasaray bakidir ve içimizden bu takımın sevgisini hiç kimse bir gram azaltamaz.
 • 17283
  gelmesi durumunda forma adaletinin sorgulandigi takimimizda henry, jesse, taylan ve emre akbaba gibi daha iç huzurunu yakalamamis oyuncularimizin dengesi hepten altüst olacaktir. babel bile yavaş diye ajax'a gönderilmişken başakşehir'de istenmeyen arda'yı düşünmek bile abesle iştigal anlamina gelir.
 • 17284
  2 yıldır adım adım, kazıya kazıya, sürekli sosyal medyada nabız yoklanılarak ve pr'ı yapılarak sonunda bize kendini iteletmeye çok yaklaşan, silahla hastane basan, sizi burada tutacak olan karaktersizliğinizdirin ilk örneği olacak, camiamızın gururu adamspor. ekonomiden siyasete önder bir bilirkişi, armanın adamı olarak armanın bulunduğu formayı hayat kadını rengi olarak betimleyen, teklifimizi komik bulan, kulübün içine atılacak dinamit, taraftarı ikiye ayıracak bir bomba, medyaya bol bol malzeme çıkaracak bir ne oldum delisidir. transfer olması durumunda emeği geçenlere şimdiden teşekkürler...

  edit: imla ve ek tanım
 • 17286
  kendisinin transferiyle ilgili teorim şudur;
  mustafa cengiz arda'yı transfer ederse hem genel kurulda hem de taraftarla sorun yaşayacaktır doğal olarak sert bir şekilde istemediğini belirtiyor.
  ancak bu durumda herkesin itiraz edemeyeceği itiraz etse de kredisini kullanabilecek olan fatih terim medya önünde transfere yeşil ışık yakıyor.
  arda transferi gerçekleşirse herkes hocanın yaptığını düşünecek ve sineye çekecek.
  peki hoca gerçekten kendi iradesiyle mi istiyor bunu kısa vadede öğrenmemiz mümkün değil.
  gerekçelendirilmesi zor mu? değil, yabancı sınırına önlem, takıma liderlik, altyapıya ağabeylik gibi argümanlarla meşrulaştırılacaktır.

  açıkçası gelmesini istemiyorum ama dünyanın en büyük meselesiymiş gibi yaklaşılmasını da doğru bulmuyorum.