• 16709
  --- alıntı ---

  süper lig'in 12. haftasında oynanan galatasaray-başakşehir maçı öncesi hiç beklenmedik bir gelişme yaşanmış, uzun süredir fatih terim'le konuşmayan arda turan, tecrübeli teknik adamın elini öperek aradaki buzları eritmişti.

  32 yaşındaki futbolcunun yaptığı bu hareket sonrası "galatasaray dönüyor" söylentileri artsa da terim'in, bu transfere onay vermediği ortaya çıktı.

  "geleceği yatirim yapacağiz"
  her fırsatta, "artık futbolcuların geçmişine değil, geleceğine yatırım yapacağız." diyen 66 yaşındaki teknik adamın, arda'yı kadroda düşünmediği öğrenildi.

  böylece arda turan için galatasaray defteri kapanmış oldu.

  --- alıntı ---
 • 16710
  bugüne kadar galatasaray'a bir yanlış yapmamış, giderken bazı ismi anılmaması gereken şahıslar gibi kaçarak gitmeyi değilde o gün için kulübün kazandığı en yüksek bonservis bedelini kazandırarak gitmiş, yurt dışında da bir süre galatasaray'ı temsil etmiş futbolcudur.
  fatih hoca ile aralarını düzeltseler de ben takıma geri döneceğini sanmıyorum. (keşke dönse o ayrı durum)
 • 16712
  size direk başka bir adamdan örnek vererek neden gelmemesini istediğimi söyleyeyim.
  hakan calhanoğlu : https://www.webaslan.com/...terim-SXHBQ108593SXQ
  ilerleyen yıllarda galatasaray da oynamak demek avrupa da işim bittiğinde gelmek. ha bizim yöneticiler teklif eder max 500 bin euro ve 2 yıl olacak şekilde onu kabul ederse anlarım futbolu galatasaray da bırakmak istediğini ama şöyle 2 milyon euro üzerinden 3 senelik olursa geçiniz.

  biz geçen seneden farklı bir oyun oynamıyoruz tek sorun hücum etkinliğimiz azaldı. sen 30 üstü yaş üstü adamlar yüzünden böylesin. lemina, ömer ve andone sırf bu adamlar koşabiliyor diye maç alıyor. futbolda duygusallık en saçma olay. sanki hiç para hesabı yapılmıyor, hiç kariyer hesabı yapılmıyormuş gibi galatasarayın evladı, çocuğu edebiyatından vazgeçilmiyor.

  artık bu kulübe bir hagi değilse 30 yaş üstü oyuncu alınmaması gerekiyor. her kim olursa olsun. dün salzburg - liverpool maçını izliyorum * resmen salzburg ilk 30 dakika liverpool'a sezonun en zor maçını oynattı. devamında da çok iyidiler ama bir kademe hatası bir yanlış geri pas 2-0 bitti. adamlar hem keyif veriyor hemde rekabetçiler. arda özelinde artık bizim duygusallık ile 4 senedir top oynamayan adama kucak açma gibi bir durumumuz kalmadı. geçiniz.
 • 16714
  gelmesini başarılı olacağını düşünmediğim için istemediğim futbolcu. ancak kendisinden nefret de etmiyorum. performans potansiyeli olmayan ve karakter olarak da zayıf biri olsa da “galatasaray’a çok ayıp etmiş bir futbolcu” algısının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. bu algı sebebiyle bize gelmesini istemeyenler bence bir tık haksızlık ediyorlar.

  kişilik olarak arzuladığımız futbolcu tipi ile 180 derece farklı olmasına rağmen, galatasaray sevgisi konusunda benzer noktalarda olduğumuza inanıyorum.

  hatta empati kurarak, bu kadar sevdiğim çocukluk yuvamın taraflarlarının benden nefret etmesi içimi o kadar acıtırdı ki, bu konuda kendisine çok üzülmeye başladım.

  o yüzden bu arkadaşı neden istemediğimiz konusunda tekrar düşünmemizi isterdim.

  not: “teklif komikti” konusu can sıkıcı ancak o kadar abartılacak bir konu değil. zaten şikayet ettiğimiz boş boğazlılığının bir ürünü
 • 16715
  oyle bedelsiz, maas alamadan falan degil, direkt olarak komik bir teklifle gidilmesi gereken topcu.
  cunku maas almadan oynamanin bir karizmasi var. bizim gibi galatasarayli gelmedi dunyaya falan dedirtebilir.
  bunu dedirtmeyin.
  verin 15-20 bin euro teklif. veya altyapida aldigi maasi ve 66 numarali formani veriyoruz deyin. sakin ola ki kaptan, takimin agabeyi olacaksin falan gibi seylerle de gitmeyin.
  buna ragmen galatasarayliligi devam ediyorsa, takima katki verebilir.
 • 16718
  arda bir takıma abilik yapsaydı başakşehir’de bunu yapar ve 8 puan farktan şampiyonluk vermezlerdi. hatırlayanlar bilir arda başakşehire gelmeden evvel daha sistem dahilinde oynuyorlardı. kendisinin fatih terimden özür dilemesini de şark kurnazlığı olarak görüyorum. burak yılmaz kariyeri gittiğinde büyük ihtimalle beşiktaşlılar için önemli bir futbolcu olarak bitirecek kariyerini, emre belözoğlu aynı şekilde ama arda kariyerini başakşehirde bitirip sonlandırmak istemiyor. daha sonrasını düşünüyor artık. bu nedenle geri vites yapıyor. kariyerinin sonuna geldi türkiye’nin bir numaralı sporcusu olarak kariyerini bitirecekken yaptığı saçma hareketlerle örneğin 6 ay futboldan uzak kalacağı dönemde galatasaray’ın bizde oyna en azından demesine “teklifi komikti ama seviyoruz.” deyip kendisini galatasaray’ın üstünde görmesi, siyasi olarak yaptıkları veya acun, aziz gibilerle takılması hiçbirimizi ilgilendirmez hepimizin hayatında fenerli, beşiktaşlı dostları var. lakin galatasaray’a yaptığı o saygısızlıktan ötürü bu kulübe dönmemelidir. kendisi bu ülkede çoğu şehirde ıslıklanmıştır. volkan demirel, emre belözoğlu ve arda turan bu üç futbolcuyu boşuna anadolu kulüpleri ıslıklamadı. metin oktay parçalısından uzak olsun.
 • 16719
  normal bir hukuk devletinde hapiste olması gereken bir şahıs. hala kendisini galatasaray forması altında görmek isteyen vaya bunun bir sorun olmayacağını düşünen yazarlar olduğunu görmek beni hem üzüyor hem de şaşırtıyor.

  edit: silahla hastane basıp hiç kimseyi düşünmeden o silahı ateşleyebilecek kadar egoist ve kafası çalışmayan birisidir. hapis mevzusu benim için bu yüzden önemli.
 • 16720
  ya sene olmuş 2020, ardımızda ayılar bağırıyor, türk futbolu itin sindirim sisteminde. hala arda turan galatasaray'a gelse gev gev gev.
  arda turan mı kaldı arkadaş? en son ne zaman futbolu ile gündeme geldi zahmet olmazsa renktaşlarımdan biri yazsın aşağı.
  yahu bir dönün bakın avrupa'da az buçuk bütçe ile küçücük takımlar neler yapıyor. biz burada milyon euro'ları her sene çöpe nasıl atıyoruz.
  ayıptır yahu.