• 16663
  gelmesinin oyun olarak bize katacağı hiç bir şey yok. genel anlamda tek artısı tff, mhk, tahkim ve pfdk'yı kuşatan fenerbahçe lobisini reisçi kimliği ile delebilme ihtimali olabilir. özellikle son maçlarda %100 pozisyonlarda bile var'a gidilmiyor. çıkıp da çıt diyenimiz yok. el alem hakemlere düdük astırtıp pamuklara sarılı maç oynarken, biz baya baya kimsesizleri oynuyoruz.
 • 16664
  kendisi gelirse kanat değil de orta sahada iç oyuncusu olarak denenebilir. hee illa 32-33 yaşında adam alacaksak o kontenjanı nuri şahin'le dolduralım isterim. en azından antipatik değil, 4 dil biliyor ve tecrübesiyle gençlerin gelişiminde de etkili olur. hem de galatasaraylı. e daha ne.
 • 16665
  gelmemesi gereken, futbolu birkaç yıl önce bırakmış top tepici.
  belhanda ve ardanın karakterlerini yarıştırmış olanlarımız var.neymiş belhanda taraftara sövmüş arda sövmemiş. aidiyeti varmış bilmem ne. arkadaş belhanda neyse arda o. arda neyse belhanda o. ikisinin de bu forma altında taraftara vereceği birşey yok.
 • 16666
  yıllardır sosyal medyada ve sözlüklerde ''paralar yatmış anlaşılan'' geyikleri yapılır. gülünüp geçilir ama bu adı güzel sözlükte bazı yazarların bana bu geyiği anımsatacağı, aklımın ucundan geçmezdi.

  arda turan'ın galatasaray'a gelmesini isteyenlere, hele ki bu çok sevdiğim sözlükte, diyecek söz bulamıyorum.

  kariyerinin bazı anlarında komik tekliflere maruz kalan, hastane basıcı, yaşlı gazeteci dövücü, acun, emre, rıdvan sevici top tepici.
 • 16669
  sözlükte hala daha gelse iyi olur, gelse şurda oynar minvalinde yazıların yazıldığı eski futbolcu. artık hiç karakterdi, yaptıklarıydı o konulara girmiyorum. arkadaşlar bu adam futbol oynamıyor. oynamayalı da baya oldu. ne kondisyonu ne fiziği kalmadı artık. hani biz selçuk’dan kurtulmaya çalışırken üzerine bir de arda gelse diyorsunuz ya anlamıyorum ben. futbol, futbolcularla oynanır. bu arkadaş futbolu, futbol da onu bırakalı çok oldu.
 • 16670
  2 senedir futbol oynamak dışında her işi yapan eskiden altyapımızda oynamız bu futbolcuya niye bu kadar dileniyorsunuz anlamıyorum. zaten ağır olan oyun hızımıza daha ağır yapmaktan yada içerideki gruplaşmayı derinleştimekten başka ne gibi bir katkısı olacak? nedir bu arkadaşı bu kadar istemenize sebep gerçekten anlamıyorum. bir zamanlar bizim bu arkadaşa yaptığımızı söylediği teklif gibi komik bir durum.
 • 16671
  "gelebilir" ya da "gelmeli" tarzında yorumlar yapılan sorunlu şahıs.
  gerçekten aklım mantığım almıyor. yahu sabah akşam fenerbahçe kaptanı vatandaşa giydiren adamlar burada silahla hastane basmış yağcılığın semt çakallığının dibine vurmuş adamı takımında görmek istiyor.
  ne verecek bu arkadaş bize? ne bekliyorsunuz başakşehir fk da dahi kadroya giremeyen 30 yaşını geçmiş futbolun çoktan terk ettiği adamlardan.
  hele bu adam geçmişte takımla alakalı neler yaşadı daha unutmadan..
  değil takıma gelmek floryanın önünden geçmemesini hatta galatasaray ismini ağzına almamasını istediğim kişi.
 • 16674
  bir dönem siyasi bir figür olarak kullanılmış eski futbolcu. kendisi bu dönemde maalesef kontrolünü tamamen yitirmiş, hem kendini harcamış hem de kendisini kullananlara kendini harcatmıştır.

  öyle dibe vurmuştur ki; sezon başında "arda turan maaşının yarısını almayacak" haber denemesi bile fayda getirmemiştir. şu anda da tek başına yedek kulübesinde sessiz sessiz -senin, benim cebimden çıkan- parasını alıp suların durulmasını bekliyor.

  takımımıza gelmesi konusunda yorum yapmaya bile gerek yok, 2009 yılında değiliz.
 • 16676
  oynadığı futbolu, form durumunu ve yaş durumunu bir kenarıyaaa bırakarak söylüyorum. burası çokomellli. arda turan'ın fatih terim ile barışması beni ilgilendirmiyor. arda turan denen zatın çıkıp türk halkından kocaman, içten ve samimi özür dilemesi gerek. özür ve af dileme makamı terim değil, türkiye halkıdır.
 • 16677
  2019 aralık'ında galatasaray'ın o dönemki teklifi artık o kadar da "komik" gelmiyordur dimi arda ?

  ama senin bir daha parçalı formayı giyme ihtimalin bana o kadar komik geliyor ki anlatamam.

  değil fatih terim, mezarından kalkıp ali sami yen alsa seni bu takıma arkasındaki tüm taraftar gücünü kaybeder. senin için kim girer ki bu riske ? hem oyun hem mental hem ahlak olarak dibi görmüş biri için kim galatasaray taraftarını alır karşısına ?

  ha görüyoruz sosyal medyada buralarda fln da gelsin katkı verir yerli kontenjanı diye konuşanları sen aldırma onlara, kanma onlara seni artık bu kulübün kapısından geçirebilecek hiç bir bağ kalmadı.

  biz unuttuk senin gibi bir futbolcumuz olduğunu sen de unut bir zamanlar bu kulüpte oynadığını.

  galatasaray'a hiçbir şekilde hiçbir alanda hiçbir durumda zerre kadar fayda sağlayamayacak oyuncu.
 • 16681
  ben bu futbolcuyu galatasaray'a isteyenleri anlamıyorum. bir futbolcu çok iyi futbolcudur ama karakteri sorunludur. futboluna kanıp istersin. yahut melo gibi takıma hırs katacak bir oyuncudur yaşına bakmaz, oynamasa bile kulübede dursun dersin. sahada bitik, karakterde göçük bir oyuncuyu alıp ne yapacağız. imkanım olsa kendisini başakşehirden alır fener'e ya da bjk'ye verirdim.
 • 16682
  futbol oyuncusu.
  ne arda'ymış ya. türlü türlü ahlaksızlık yapacak ve galatasaray'a gelecek öyle mi?
  - babası yaşındaki adama saldırdı,
  - evli bir kadına sarkıntılık yapıp üstüne maganda gibi umuma açık yerde silah kullandı,
  - prim olayı...
  midesi kaldıran arda gelsin diyebilir. hocanın elini öpünce herkes unuttu bu adamın ne olduğunu.
  florya'nın girişindeki o yazıyı paylaşayım da tam olsun.
  sizi buraya getiren yeteneğiniz; burada tutacak olan ise karakterinizdir.
  yani diyor ki: iyi futbolcu olabilirsin; ama karakterin yoksa florya'da işin olamaz.
  şampiyon yapacağını bilsem yine de gelmesin derim.
  bir arda'nın gelipte takımı karıştırması eksik.