• 16547
  galatasaray boka sarınca, daha kasım ayından gündem ara transfer dönemi olunca, "adama, kişiye, kişilere, gruplara, cemaatlere, vakıflara, derneklere hizmet işi" bitip kendi kontratının da sonları yaklaşınca zamanında ettiği beylik lafları yutup fatih terim'in elini öpen karakter yoksunu topçu.

  zekasını bilemem, çeviklik mazide kaldı, ahlak desen sayfa bulunamadı...

  kendisine acun medya parkurlarında başarılar...
 • 16548
  hata yapan ne ilk ne de son insan kendisi. insanlar hata yapar. kimileri büyük, kimileri küçük hatalar yapar. kimi de affedilmeyecek hata yapar. ama unutulmamalı ki hata yapmak insanın fıtratında var. galatasaray'a gelsin ister miyim? istemem. gelirse ortalığı ayağa kaldırır mıyım. hoca ile barıştıysa ve sembolik bi paraya oynayacaksa, kendini galatasaray taraftarına affettirmeye adayacaksa kaldırmam. ama bazı taraftarlar görüyorum arda ile hoca barıştı diye üzülüyorlar. hemen komplo teorileri yazıyorlar. arda'yı ısrarla uzun zamandır yan yana görülmediği bir grubun içine itikliyorlar. arda hep orada dursun, arda hep kötü şeyler yapsın, arda kötülüklerine kötülük eklesin, her gün nefret edeni artsın istiyorlar. ya arkadaşlar kusura bakmayın ama bence sizin kalbiniz çok kötü. nasıl yaşıyorsunuz bu kin ile? siyaset yüzünden eleştirildi geri durdu, acun emre muhabbetine eleştirildi eskisi kadar poz vermiyor onlarla, özür dileyecek egosu yok dendi özür diledi. bu adam yaşadığı dibe vuruştan sonra hatalarından ders almaya başlamış olamaz mı? siz hiç mi hata yapmadınız. hiç mi pişman olmadınız? kundaktaki bebeğine bile saçma sapan yakıştırmalar yapıldı. ben şahsen arda'nın yeterince bedel ödediğini düşünüyorum ki bence şuan hala ödüyor. ama ne kadar bedel öderse ödesin siz daha kötü şeyler yapsın ve daha çok bedel ödesin istiyorsunuz. bi insanın sürekli kötülük yapmasını, hata yapmasını, kötü olmasını istemek nasıl bir kafa yapısı çözmekte zorlanıyorum.
 • 16549
  terim’in elini öpmesi, galatasaray’a gelmesi gerektiği anlamı taşımaması gereken adam.

  https://gss.gs/Ln2.jpeg

  ben bu fotoğrafı veren adamı takımda istemiyorum. yaptıklarını defalarca yazdık, tekrara gerek yok. ben onları yapan adamı takımımda görmek istemiyorum. aziz’le, acun’la takılsın. ayrıca geçtim hepsini. adam 32 yaşında. alıp turşu mu kuracağız? sembolik ücrete oynarsa yazan arkadaşlar, siz kendi yazdığınıza inanıyor musunuz? ayrıca sembolik ücret nedir? mesela asgari ücret mi?

  fatih terim’in elini öpsün tabi, büyüğüdür. erdemli olmak güzeldir ama galatasaray’a kimse kendini veteran olunca yamamasın artık! bize atletico’ya koşa koşa giderken lazımdı. şimdi değil...
 • 16552
  kendilerine karşı işlediği hatalar varsa, kendilerine karşı hata yapılanlar arda’yı affetmekte özgürdür ancak galatasaray’a yaptıkları yüzünden affedilmesini istemeye de bireylerin hakkı yoktur.
  gerçi, terim affedip getirirse en başta terimistler tarafından baş tacı edilir.
  bu camiada sindirim sorunu yaşamayan, mesele galatasaray oldu mu kusurları örtmede toprak gibi olan bir çoğunluk var; bu çoğunluk, arda’yı affetmeyi geçtim, bağrına da basar, zerre şaşırtmaz.
  son not: suç(lar) işlemiş bir insanın affedilebilmesi için, bu insanın işlediği suç(lar)ın gerçekten farkında olması ve gerçekten pişmanlık belirtileri gösteriyor olması gerekir.
  kendisi maşallah, tek bir el öpmeyle hepsini halletmiş gibi; e tabi, burası türkiye, doğru yerleri öpersen, güzel yerlere gelirsin, alkış tutanın da bol olur.
 • 16554
  barda yaninda sevgilisi-nişanlisi olan kadina sözlü taciz, kadinin eşine fiziksel saldiri, hastaneye giden adamin pesinden hastaneyi basış, silahla ortamda terör estirmek. bunlardan ceza almamak. hala bunu aklamaya çalışan varsa yorum yok. günün birinde sizin de kızınıza eşinize alenen sözlü taciz yapilirsa delirmeyin o zaman. bu arda adamından feyz almışlardır.
 • 16556
  gelirse galatasaraylılığımı askıya alacağım şahıs. takımın oynadığı rezalet futbola rağmen tüm yorucu hayatımızın içinde bütün maçlara gitmeye çalışıyoruz. ancak bu kadar da uzun boylu değil. her şeyi geçtim zamanında yapılan teklifi komik bulan arda efendi, şu anda senin yaptığın hareketler onca yaptığın şeylerin üstüne bana çok komik geliyor..
 • 16557
  her zaman en iyi yaptığı işi yaparak kendisine en faydalı olacak zamanda yapması gerekeni yapmıştır. kontratı bitiyor bir daha değil bu tarz paralara sözleşme yapmak acunmedya halısahası hariç kimsenin kendisini takımında istemeyeceğini bildiğinden ihtiyacı kalmasaydı yapmayacağı son hamleyi yapmıştır.
  kendisi adına sevindim kırdığı bir büyüğünden af diledi yanlışını geç de olsa kabul etti ve özürü de kabul oldu. kişilere yapılan hata affedilebilir. özür dilersin helallik istersin iki dünyada da manen rahat olursun.
  ama galatasaray'a yapılan yanlış başka. altyapısında 4-4-2 yi bile öğretemeyen (!) komik kiralama teklifleri ile güya seni meşgul eden takıma, birzamanlar evim dediğin takıma böyle şovlarla yanlayamassın orada dur. arda galatasaray ile olan son bağını komik teklif dediği anda kopardı attı.
  bundan sonra hiçbirşekilde yollarımızın kesişmemesi gereken oyuncudur.
 • 16558
  baktı kariyerinin sonuna geldi, karizma, itibar hepsi gitti, türkiye'de seveni kalmadı, ee ne yapabilirim?
  galatasaray'a dönüp teknik direktörlük falan hayal edebilirim dedi.
  bunu nasıl sağlarım? taraftarla barışmam lazım. hocanın elini öpüp özür dilerim ali sami yen'de. herşeyi unutur taraftar.
  tabii canım. unuturuz herşeyi. geldiği gün dondururum maç izlemeyi.
  asla!

  not: fatih hoca kendisini devre arası alma hatasında bulunursa, beraber giderler muhtemelen.
 • 16560
  formamin arkasına ismini yazdiracak kadar sevdiğim bir futbolcuydu. yanlış arkadaşlar ve toplumun bir futbolcudan çok bilirkişi gibi kendisine herşeyi sorması, ego patlamasına yol açtı ve kendini bitirdi. üzülmedim dersem yalan olur. gelmesini istermiyim istemem ama ilk askimin da gelmesini istemesem de geldiğinde ne yaparım bilmem. emre belözoğlu'nun burak yilmaz'in kendini temizlediği yerde bütün pisligin arda'nın üstüne bırakılması da net haksızlık. burda, lig oynanirken ihanet etmis, dönüşünde gs yerine beşiktaş'ı tercih etmiş okan buruk için bile guzellemeler yapılırken, bizim teknik direktörümüz olsun denirken arda'ya nefret kusulmasi net tutarsizliktir. rakip takım da oynarken atılan gol de sevinmeyecek, şampiyonluk maçında tribünde sevinçle kadar da galatsaraylidir. yanlışı coktur, kabul edeni eder etmeyeni etmez ama asla galatasaray'a ihanet etmemiştir.
 • 16563
  fatih terim'in elini öpmesiyle acaba döner mi söylentilerine sebebiyet veren eskilerin yıldızı şimdilerin sönük futbolcusu. yetiştiği takım galatasaray diye bitik olmasına rağmen bu söylentilerin olması bile beni aşırı rahatsız ediyor. bir de geçenlerde hakan çalhanoğlu'nun açıklaması vardı sanırım. galatasaray, kariyerinin sonu için iyi bir fikir olabilirmiş. galatasaray ne hallere düştü milletin gözünde.
 • 16566
  biz bu adamı niye tartışıyoruz yahu? işin karakter meselesini, galatasaray'a dediği, yaptığı kötü şeyleri geçelim, arda bize saha içinde futbol namına ne verecek? 25 yaşındaki, atletico'ya gitmeden önceki hali ile oynayacağını mı sanıyorsunuz? adam 87'li, 32 yaşında.

  transferini savunmanın en mantıklı yönü vermesi muhtemel performansı olabilir, ki diğer taraftan savunmak galatasaray bekasının tersini düşünmektir, o da artık bitti. götünü kaldırmaya, koşmaya, pas atmaya, çalım atmaya mecali kalmamış. maç mı kazandıracak, takımı mı ateşleyecek?

  özür meselesi kendisi ve fatih terim arasında özel konudur, beni bağlamaz. iki insanın buzları - gerçekten - eritmesine en fazla tebessüm edebilirim. fazlası değil. galatasaray için yaptıklarını asla temize çıkarmaz bu. samimiyeti için önce akpli boşlarla irtibatını kesmeli. sonra yaptığı her bir açıklama, barzoluk için tekrar tekrar özürler dilemeli, bedelini çekmelidir. sonrasına bakarız.

  ama önce o siyasi ilişkileri temizlemesi lazım. o olmadan peygamber olsan umrumda değil benim, diğer taraftarı bilemem.
 • 16567
  bir gece kulubunde kavgaya karisip karsisindakini darp ettikten sonra bir hastaneyi silahla basmistir. bu yasananların kanuni olarak sorun teskil etmedigi bagimsiz mahkemelerimizce onanmis ve hic bir ceza almadan beraat etmistir.

  tekrarliyorum. bir hukuk devleti olan turkiye cumhuriyetinde sucsuz vatandaslari darp etmek ve silah ile hastane basmak legaldir. hukuka tamamen uygundur.