• 16446
  hakkında çıkan haberler genellikle a spor ile trt spor kaynaklı.

  kamuoyu yoklaması yapılıyor. olası bir transferi için taraftar azar azar alıştırılmaya çalışıyor. fatih terim faktörüyle gaz alma çalışmaları bunlar. tabii bir anda olsa, ağır eleştiri olur. taraftar galeyana gelir. onun için ortamı yumuşatıyorlar.

  sonra araya kırılamayacak birileri girecek de, "bakın biz ortamı yumuşattık," denecek de, fatih terim gerçekten affedecek de. falan filan.

  - yok efendim, arda turan şöyle iyi çocuktur. böyle has topçudur. illaki acayip galatasaraylıdır. tabii ulan. ne alçakgönüllüdür. paşadır. karadır. aman. özür dilemesini bilir.

  bu zamana kadar niye özür dilememiş peki? madem özür dilenecek bir durum var ortada. ya da şu gazeteci meselesi vardı, o özür işi ne oldu sorması ayıp?

  - fatih terim de affetti zaten. ne yapacaksınız? hocayı ma tavır alacaksınız? aman ha! öyle şey olur mu? artık formamızı giydiğine göre bize de desteklemek düşer. kapış kapış bir futbolcu zaten. piyasa o biçim. barcelona'nın topçusu. herkes istiyor. ama o galatasaray'ı istiyor. galatasaraylı çocuk. doğuştan galatasaraylı. galatasaraylı demiş miydim? öyle böyle galatasaraylı değil, fevkalade galatasaraylı.

  mesela 2011/12 sezonunun başında galatasaray'a ve hatta fatih terim'e son dakika kazığı atmadı. milli takımdaki olayları zaten hoca affetti. harbiden!

  taraftara desteklemek düşer.

  nah!

  yahu galatasaray bu futbolcuyu neden alsın? ihtiyacı mı var? varsa ne için var? belhanda'nın yedeği olur mu, diye sorabilirsin belki. onun için de bir sürü para ister. galatasaraylı ya, boş sözleşmeye imza atar. ama o boşluk bol sıfırla doldurulmak zorunludur.

  hayır. anlıyorum. galatasaray'ı sevebilirsin. galatasaraylı olabilirsin. ama bu kadar galatasaraylıysan yapman gerekeni de bilmem lazım değil mi?

  adam 2018/19 sezonunda başakşehir'in birçok maçına oldu, sadece sahada olarak. ha, diyorlarsa ki başakşehir illaki şampiyon olacak, yeni bir "challenge" deneyebiliriz.

  du' bakalım...
 • 16448
  yetenekli, yaşlı, göbekli topçu.

  vukuatları çok, ayağına top değmişliği yok. son şansını da iyi kullanamadı.

  evet eski evlat , özür dilemesi gereken çok şey var da birader insan bunları düzeltir gelir mahcup olur baba da evladını affeder. arda elindeki tek yeteneği olan futbolu da bırakmış. daha me transferi.
 • 16449
  neden tek ayıbı fatih terim’eymiş gibi davranıldığını anlamadığım futbolcu.

  başta galatasaray taraftarı olmak üzere kendilerini avrupa’daki son döneminde ve 2016 avrupa şampiyonasında kötü temsil ettiği türk halkına da bir özür borcu var.

  hoca kendisini affeder, kendi bileceği iş de bize olan özür borcu hep atlanıyor anlayamadığım bir şekilde. ha özür dilese kabul görür mü, hiç sanmıyorum.
 • 16453
  basının yem olarak attığı "galatasaray'a dönecek" haberlerini palyaçoluk olarak nitelendiriyorum artık.

  en başta, benim kulüp altyapılı bir topçuya olan duygusal bağımın tamamen kopması, "galatasaray'a hizmet veren topçu" dan öte hiçbir bağımın olmamasının yegane sebebidir arda turan. karanlık geçen 2010-2011 dönemi sonrası teknik direktörüyle bir ışık gibi parlayan galatasaray takımı, taraftarı o sezona zımba gibi girmeye hazırdı ki bu beyefendi sezon başında bir sene daha kalıp şampiyonlukta pay sahibi olacağına söz verdikten sonra 10 ağustos'ta kaçar gibi gitti. fatih terim'i daha orada bir kere yüz üstü bıraktı. kariyeri geliştikçe, başarıları gördükçe egosunu dizginleyemedi, 5 sene sonra yine bir yaz mevsiminde aynı hocayı arkasından 2. kez vurdu. yetmedi galatasaray'a terbiyesizlik yaptı, yetmedi türk milletine saygısızlık yaptı. yeter mi? yetmeez. geldi patavatsızlıklarını, densizliklerini, insan dışı hal ve hareketlerini bir de türkiye sınırları içerisinde göstermek istedi. sahada hakeme tehdit, dışarda popçuya dalaş, hastaneye silahla girmeler, zavallı karısının arkasından türlü işler... gittiği her yerde yuhalandı, basın toplantısında bile egosuna yenik düştü aptal saptal açıklamalar yapıp basından da insan kaybetti. ben halen anlamıyorum spor programlarında çıkıp "arda artık akıllandı, fatih terim ile arayı düzeltti taraftar isterse gelir" diyenleri... siz nasıl istiyorsunuz biz ona şaşıyoruz ama istemiyoruz abi görmek falan istemiyoruz biz arda falan. değil fatih terim; mezarından ali sami bey, metin oktay, gündüz kılıç el ele çıkıp arda galatasaray'a dönmelidir dese yine istemeyeceğiz.

  ben arda'dan nefret falan etmiyorum bu arada. atletico'da da başarılı olsun istedim, barcelona'da da tutunsun istedim, başakşehir'de en azından düzgün bir hayatı olsun istedim... ama o kadar işte. bu formaya layık değil arda turan. profesyonel hayatlarında başarılı olsunlar umrumda dahi değil yeter ki uzak dursunlar...
 • 16455
  olaya arda perspektifinden bakarsak, kariyeri bu kadar düşüşte olan bir oyuncunun galatasaray'da oynama isteği, teklifi "komik".

  ben arda düşmanı değilim, ondan nefret ediyorum gibi cümleler kuramam. hafızam beni yanıltıyor olabilir ama dönüp arkaya baktığım zaman ardında fahiş hatalar göremiyorum. hayatını çok kötü yönetti, iyi zamanında öyle yükseldi ki işler kötüye döndüğünde bu yükseliş dezavantaja döndü adeta. ama benzer cümleler, nefret dolu söylemler, asarız keserizler dördüncü terim dönemi öncesi imparator için de söylendi. şimdi ise durum farklı.

  velhasıl ben arda'nın hem fiziksel hem de mental olarak galatasaray'a ne saha içinde ne saha dışında fayda vereceğine inanmıyorum. o yüzden gelmesini de istemiyorum. ama nefret de kusmam.
 • 16456
  evet videosu, hükümet düşkünlüğü, dursun zamanında kulübün kiralık teklifine burun kıvırması...

  bakın bunların her biri ayrı mesele; ancak sadece bunlar olsa yine gelsin, giysin formayı derdim. bordeaux maçında ilk şampiyonlar ligi karşılaşmasına çıktığında * olimpiyat stadı'nda mac öncesinde tam da önümde oley! çektirmişti. kendimce duygusal olarak uzun süre "ardacı" olarak kaldım.
  soğuyamadım.

  ancak bu adam klasik yandaşlığının ve şımarıklığının çok çok ötesine geçti son 1-2 yılda. bilal meşe'nin boğazını sıkması, özür dilememesi, kendi eşi hamileyken başkasının karısına sarması, burada da kalmayıp hastanede ateş etmesi gözümde bütün arda sevgisini bitirdi.

  şimdilerde yapmaya çalıştıklarına bakınca da hiç öyle pişman olmuş gibi bir havası yok. mehmet ağar'lar hatırlı abiler havalarda uçuşuyor fatih hoca'yla barışabilmek, galatasaray'a son kez kapağı atabilmek için.

  hadi bakın hepsini geçtim. adamın tek bir antrenman, ağırlık çalışması videosu/fotoğrafı dönmüyor. burak yılmaz önderliğindeki iticiler grubu selfisinde kazayla kocaman göbeği ortaya çıkınca karnını içine çekip fotoğraf verdi yahu bu adam.. biz daha neyi tartışmak zorunda bırakılıyoruz burada.

  arda, gelme, fena ıslık yersin bu taraftardan.
 • 16459
  iki satir doldurma derdinde olan sacma sapan gazeteciler tarafindan 1 bucuk aydir ekseriyetle hocadan ozur diledi, hoca affetti arda galatasaray yolunda haberleri yapilan bana kalirsa artik futbolcu eskisi.

  arkadas ozur dilediyse 1 kere dilemistir hoca da affettiyse o sefer affetmistir. sanki her gun hic gerceklesmemis de ilk defa o gun olmus gibi 1 bucuk aydir az once teyid ettik ozur diledi' net bilgi hocadan ozur diledi hoca affetti kaynak saglam tarzi haberler yapmak neyin kafasi. ne bicim bir dusunce yapiniz var sizin anlamiyorum ki.
 • 16461
  halk ekmek, ispark gibi musluklar kapandığından, mevcut kulübü kendisine 4m euro veremeyeceğinden ötürü ısrarla yandaş basın tarafından bize itelenmeye çalışan, futbolu bırakalı 3 sene olmuş zat. hatırlarsanız barcelona'dan söz konusu kulübe de tamamen siyasi ilişkileri sayesinde transfer olmuştu. anlaşılıyor ki şimdi sıra bizde. yıllık 4m euro'dan başakşehir ile sonrasında ise 7m euro'dan barcelona ile bir yıl daha sözleşmesi var.

  eğer bunca tantanaya rağmen transferi gerçekleşirseabdürrahim albayrak'a çok yükseklerden "köpek gibi alacaksınız" konulu bir telefon gelmiş olmasından dolayıdır. akla yatan başka bir seçenek yok. senelerdir olduğu gibi takıma katkısının kocaman bir sıfır olacağından, tavla oynayıp, nargile içip, takımda hizipçilik çıkaracağından yönetiminden, teknik ekibine, taraftarından, gs store çalışanına kadar herkes emin.
 • 16463
  sadece fatih terim ile sorun yaşamamıştır.

  esas sorunu galatasaray taraftarıyladır. fatih terim 1 kişi. gider özür dilersin. elini ayağını öpersin ve barışırsın. ama galatasaray taraftarı 30 milyon. bunun en az 25 milyonu arda turan'dan nefret ediyodur. hangi biriyle barışacak arda? mesela benim için arda "galatasaray'ın teklifi komikti" dediği anda bitti.

  sonrasında tonla hadiseye karıştı. bunların artık benim için hiç önemi yok. niye? çünkü bitti. ilgi alanım dışında. galatasaray taraftarının kimisi benden önce, kimisi benden sonra sildi arda'yı. ama çoğu sildi. emre belözoğlu statüsüne indirgedi. nefret objesi haline geldi.

  arda'yı asıl istemeyen galatasaray taraftarıdır. bize ne amk fatih terim affetmiş, affetmemiş arda'yı.

  fatih terim affettiyse arda'yı akşam evine yemeğe davet eder. ama galatasaray taraftarı bu kadar karşıyken arda'ya, galatasaray'a transferi büyük hata olacaktır. galatasaray için de yanlış olacaktır, fatih terim için de yanlış olacaktır.
 • 16464
  taraftardan özür dilemedi. affetmedik.

  türkiye cumhuriyetinden özür dilemedi. t.c. mahkemeleri de affetmedi. davası devam ediyor bildiğim kadarıyla.

  spor camiasından özür dilemedi. dayak yediler ama özür bile istemediler. bir şey demeye de çekiniyorum. 6222 var, malum.

  fatih terim affettiyse birebir görüşebilirler. önce taraftar affedecek sonra gelmesi konuşulabilir.

  gelirse başımız ağrır sadece. başka etkisi olmaz. hatta hapis cezası alır, elimizde kalır.
 • 16465
  arda turan altyapımızdan çıkmış ve barcelona'ya kadar yükselerek göğsümüzü kabartmıştır. bu zor yolda elbette hatalar da yapmıştır ama büyük galatasaray taraftarına ve baba yerine koyduğu fatih terim'e onu bağırlarına basıp, affetmek düşer.

  not: basındaki ısmarlama haber ve yorumlardan dolayı ısmarlama entry gireyim dedim, iki dakikada kendimden tiksindim. bir ömür böyle yaşayanlar var. bundan daha fazla tiksinmek mümkün mü bilmiyorum ama arda turan yeniden galatasaray forması giyse, daha da tiksinirim.
 • 16467
  takımın iç huzunu bozmaktan, takımı karıştırmaktan, takımın ahengini bozmaktan, yine medyada abuk sabuk işler yapması sonucu yine kulübe zarar vermekten başka hiçbir işe yapamayacak, 3 senedir futbolla uzaktan yakından alakası kalmayan futbolcu eskisi.

  hem kardeşim sen değil miydin? basın toplantılarında ''ben adamım, bizler adamız, hiçbir şey yapmadık'' falan, filan konuşan. o zaman çıkacaksın basın toplantısı yapacaksın. orada fatih hocadan ve galatasaray taraftarlarından özrünü dileyeceksin, samimi bir şekilde. yani öyle artist artist özür dilemek değil kardeşim. samimi bir şekilde dileyeceksin. ha sonrasında galatasaray'a gelip, gelmeme konusu, taraftarın seni affedip, affetmeme konusu, taraftarın bileceği iş, orası seni alakadar etmez.

  hep basında çıkan fatih hoca ile arda barıştılar. bunu da kabul etmiyorum. sen nasıl hocaya basın karşısında ''ben adamım'' falan, filan, ateş ettiysen, öyle tenhada özür dilemeyeceksin. çıkacaksın er meydanına, yani basın toplantısına orada özrünü tüm kamuoyundan dileyeceksin. birine er meydanında ateş ediyorsan, er meydanında özür dileyip, gönlünü alacaksın. öyle gizli kapaklı biz barıştık, yok öyle.

  er meydanına çıkacaksın arda, er meydanına. basın toplantısında herkesten, türk halkından özür dileyeceksin. uçakta dövdüğün basın menbusu arkadaşlardan da basın toplantısında özür dileyeceksin. hatta rakip takım taraftarlarından bile özür dileyeceksin. hani bir laf var ya ''verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum'' sözü, işte tam da senin için söylenmiş bir söz arda. o berkay ile silah mevzusu vs. her şey ya her şey için, çıkıp diyeceksin ki ''ben türk halkından özür diliyorum, bazı hatalarım oldu, verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum'' diyeceksin. yoksa sadece galatasaray taraftarı da değil kimse seni kabullenmez, sahiplenmez bunu böyle bilmen gerekiyor.

  ha galatasaray'a gelme konusuna da gelince, gelmeni istemiyorum bu konuda çok netim. çünkü gelirsen yine magazinlerde, orada burada bir yerlerde çıkacaksın ortaya bunu biliyorum. yine abuk sabuk işler yapıp kendini zaten geçtim de kulübün şampiyonluk ve şampiyonlar ligi yolundaki konsantrasyonunu bozacaksın bunu da adım gibi biliyorum. o yüzden galatasaray'a gelmeni istemiyorum ama bu özrü türk halkından dilemeni bekliyorum. en azından futbolu bırakınca belki antrenör olarak devam edersin futbolda. en azından bazı camialara dönebilecek yüzün olsun, benim demek istediğim konu bu.
 • 16469
  fatih terim’in affetmesi ikisi arasındaki husumettir galatasaray’ı bağlamaz, fatih hoca onu yemeğe çıkartsın arada beraber film izlesinler vs vs. biz kamuoyunu ilgilendiren kısımlara gelecek olursak:

  *karısı bir kaç ay sonra doğum yapacakken, yan masada eşiyle oturmakta olan bir başka kadına sarkıntılık ve sözlü tacizde bulundu mu? evet.
  *buna tepki gösteren kadının eşine saldırıp (burnunu kırmak suretiyle) kasten darp ve yaralamada bulundu mu? evet
  *yaraladığı kişinin kaldırıldığı hastaneyi basıp, havaya ateş açtı mı? evet. hukuken bunun cezasını çekti mi? hayır.
  *uçakta yolculuk yaparken önde oturan ve kendisini eleştiren bir gazetecinin gırtlağına sarıldı mı? evet
  *bu suçtan ceza aldı mı? hayır

  işlediği suçlardan dolayı ceza alır, gerekirse hapis yatar, akabinde çıkar gayet güzel tüm halkımızdan kötü örnek olduğu için özür diler. son yıllarını belki takımımızda o zaman geçirir. aksi durumda para ve gücüyle şimdilik hukuku alt edebilen bir zatı takımımıza almış olacağız. bundan rahatsız olunmamasını anlamam mümkün değil.